Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

On 12/22/2017 at 4:18 PM, I*m with the pilots said:

Meni mirise frizider na kobaje koje su mi poslali iz sela, a ja jaaaadna ne smem da ih jedem

Takođe. Moja skvo se razmeće našim kulenom koji smem samo da mirišem.

Link to comment

o jebemu

jeste toplo, ali ne bi smelo da se desava

so i cirkulacija vazduha su tu najvazniji (pretpostavljam da se radi o susenim proizvodima)

 

najveca greska je da se meso previse nadimi, i(li) previse izlaze toploti vatre pa se okolo stvori onaj sloj koji zatvori "disanje" i onda se meso unutra (posebno ako je slabija cirkulacija vazduha) kvari

oko cacka tako suse meso (izloze ga visokoj temperaturi) i onda se to onako poluzivo jede vec posle par dana, ali to nikako nije dobra opcija ako se suse deblji komadi i ako je plan da se u potpunosti osuse

Link to comment

Meni se uhvatila plesan na kobaje, istina bela, dobra, ali kao nikad ranije. Međutim, plaše me temperature.

 

Kulen sam punio u kolagenska creva ove godine, koja se ne ponašaju dobro, nisu se stisla oko mesa. 

 

Slanine i šunke su još u soli, nadam se nižim temperaturama uskoro

Link to comment

Oce, polako, treba desetak dana da krene da se stiska.Ja sam moje punio takodje u kolagenska creva,potom ih spolja dok su jos bila vlazna uvaljao u so, ostavio da ista odradi i povuce vodu/prozme crevo,zatim obrisao cetkom od soli,pa tek onda dimio

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...