Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

@vasudevapiz je teret, teg, masa, koja se stavlja na prsute da se dobro iscjede. najcesce se stavi par dasaka na koje ide na primjer 100 kila nekog tereta.panta je greda u prsutani na koju se kace prsuti lug=pepeoPukla me nostalgija pa sam sav u zemljackoj terminologiji zadnjih dana. Oce to. laugh.gif

Link to comment

Са скорашњег излета у цивилизацију довукао продукте ове институције.Блаженство. Фаворит је монтањарка, мало тврђа али за медаљу. Вепар изува.

Link to comment
pa dobro, to kao biftek, povremeni luksuz. u subotu pravac munze tebra
obvezatno uzmi svezu ali prosusenu. znaci ne moze da se jede ziva ali nije bas sasvim ziva, pustili su je 2-3 dana u susaru. ubaci je u vrucu vodu i prokuvaj. boles mozga. mislim da je to ovo sto zelaya zove kranjska.
Link to comment
  • 2 months later...

prenosim info od pedje rusmira da se sutra sprema kotlic od divlje svinje. ocekuje se da ce biti gotov oko 13.30 - uz standardnu ponudu pecenih kobaja. mislim da uz kotlic ide kupus salata i posle toga urmasice. plus pivo na tocenje crno i belo kao i zupski roze i belo vino.molba je da se zainteresovani najave radi boljeg planiranja na 063 862 3309...za neupucene objekat je na parkingu zemunske pijace, poslednja zgrada do ribarnica.

Link to comment

keva i ja danas isle tamo u nabavku. skuvali nam i fuka i ispricale se site sa pedjinim ortakom dankom koji je veliki gotivac.gaskojneru, videla sam te iz lokala kad si prolazio kroz parking pijace, ali nisam mogla da skacem za tobom. :Duglavnom, moja familija i povezana lica odusevljeni rusmirovim proizvodima!

Link to comment

ahahaha, jaoooo a meni pedja dok je mesao kotlic na parkingu kaze - dosle su gospodja i gospodjica po tvojoj preporuci, ja se razmisljam da li da upadnem na prepad i preplasim doticne ili da im ne narusavam nedeljni mir sto se na kraju i desilo. anyway, drago mi je da nisam jedini koji ceni i postuje rad doticne kuce, ponekad mi se cini da preterujem pa mi prija kad se jos nekom svidja. :)

Link to comment

a stvarno su odlicni! moj favorit je tzv. mesna kobasica.i da, odlazak na zemunsku pijacu danas mi je bio drustveni dogadjaj! prvo kafenisanje kod rusmira, pa grickanje mekike tokom biranja svinjskog vrata, tikvica i suvih sljiva, pa nabasavanje na neke prijatelje iz zemuna koje nisam videla godinama i ispijanje sokica u kafanici koja je na sred pijace! meni bilo bajno!

Link to comment

gazza razvio pos'o rusmiru... bio sam u subotu i sve pohvale mesnoj kobasici ... cak i moja zena, koja inace vrlo rado preskace meso, je imala samo pohvale na racun mesne kobasice...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...