Jump to content
IGNORED

Wellness/fitness centri


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Idem tamo par meseci i nema dodatnog placanja za ormarice...radi se o klasicnoj Srpskoj rekla-kazala. Doplacuju se masaze i pice, kao svugde u svetu, i solarijum. Sve ostalo je u "paketu". Napisao sam Twistedu na prosloj strani zasto cena od 50evra mesecno "nije" skupa, pre svega zbog komparativnih prednosti od ostalih fancy teretana...a da je to (za mene) skupo generalno govoreci, skupo je...ali i da je najjeftinije u gradu, najeftinije je. zato mani price masera o personalnim ormaricima :rolleyes: ...meni je instruktor iz stare teretane pricao da da imaju fush sprave, a zatekao sam najnoviji Tehnodzimovu liniju. Inace, oficijalni zastupnici za Srbiju..Ima tu uvek ljubomore i rivaliteta...verujem samo onome sto licno proverim.
najnovija techogym linija! :o jel` radi umesto tebe? :P ja sam sasvim zadovoljna i starijom linijom :wink: idem sad na prethodnu stranu da proverim sta je to "sve ostalo u paketu", i dalje me fascinira cifra...jebes mi sve, sutra cu bas da odem da ih isledim, ionako dolazim u komsiluk, kod ljubomorne maserke :rolleyes:
Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cruella De Ville

    17

  • Vasilij Zajcev

    15

  • ToniAdams

    8

  • twisted

    5

najnovija techogym linija! :o jel` radi umesto tebe? :P ja sam sasvim zadovoljna i starijom linijom :wink:
Pa da znaš da radi :)Postoji mogućnost da se trči na zadatom pulsu, a sprava se sama prilagođava brzinom i nagibom. Idealno za rekreativce, ne postoji opasnost prelaženja u zonu rizika.
Link to comment
Pa da znaš da radi :)Postoji mogućnost da se trči na zadatom pulsu, a sprava se sama prilagođava brzinom i nagibom. Idealno za rekreativce, ne postoji opasnost prelaženja u zonu rizika.
mislila sam da li: trci, penje se, okrece pedale umesto tebe, kao one spravice na reklamama :rolleyes: ono sto si dalje nabrojao ima svaka profi kardio-masina, za one kucne igracke vec ne znam. test program, kros (menja brzinu u odredjenim intervalima, od setanja do trcanja), cpr (kontrolise brzinu u skladu s pulsom), manual (slobodan izbor brzine) i transmiter, koji ide uz cpr program, za merenje pulsa. razlika izmedju poslednjeg i starijeg modela je eventualno monitor za ubijanje dosade/lobotomiranje glupostima koje emituje i ventilator. naravno, glede dizajna, sto je novija - to je usminkanija, ali tehnicki ne nudi nista novo.dakle, moja poenta je bila da je svejedno koji je model, ukoliko je motiv vezbanje. osim za pokondirene tikve :P btw. sve mi se poremetilo danas, pa narodnog fronta jutros samo pretrcah <_< no, i dalje me kopka koliko bi me kostalo ono sto me zanima :rolleyes:edit: suzeno stanje svesti und opsta klonulost :blink: Edited by Cruella De Ville
Link to comment
...ja sam to sve krekovo, i spravu i chuku na kojoj merim chuku. Smorilo me pishtanje svaki chas, a i nervira druge ljude. Sad trchim dok ne pochnu haludze :unsure:
`udalji` mobilni telefon, za pocetak. ometa ga. kao i TV, ukoliko ima neki u blizini.
Link to comment
`udalji` mobilni telefon, za pocetak. ometa ga. kao i TV, ukoliko ima neki u blizini.
da neces mozda i laptop da ostavim u svlacionici...kakvo mi je to onda vezbanje <_<
Link to comment

bilo kako bilo, mi za zimske kondicione pripreme u odnosu na sve što može da ponudi wellness center koristimo običnu teretanu sa svim spravama koje ste naveli gore (nalazi se na nbgd, mislim da sam to već ranije spomenuo), malo je gužva nekim danima, a cena nije loša, premda je poskupela na 2900 za muškarce (pretpostavljam da bi oporezovali krimose) i 2200 za devojke. to mu dođe malčice manje od 50€ ;) a opet imamo uslove da završimo trening po programu.

Edited by twisted
Link to comment
bilo kako bilo, mi za zimske kondicione pripreme u odnosu na sve što može da ponudi wellness center koristimo običnu teretanu sa svim spravama koje ste naveli gore (nalazi se na nbgd, mislim da sam to već ranije spomenuo), malo je gužva nekim danima, a cena nije loša, premda je poskupela na 2900 za muškarce (pretpostavljam da bi oporezovali krimose) i 2200 za devojke. to mu dođe malčice manje od 50? ;) a opet imamo uslove da završimo trening po programu.
2 soma za 28-31 dan mesecno, fala na pitanju ^_^ sta zna seljanka sta je wellness. inace, cena je unisex :D
Link to comment
  • 3 weeks later...

Zanimljiva tema. U mom slucaju je sve pocelo u 21 godini. Bio sam zgoljavko sa periferije. Sportom se nisam bavio sve ukupno godinu dana u osnovnoj. Teretana mi je bila motivacioni faktor koji mi je pomogao da ostavim duvan. Trener ( ne licni trener, njega nikada nisam imao) mi je pokazao vezbe i odredio raspored po danima. Malo po malo, napredovao sam. Posle 2 godine vezbanja pobrao sam mnogobrojne lovorike slave. :rolleyes: Duvan sam zaboravio i osecao sam se vrlo zdravo. Drugar koji me je u srednjoj prozvao Isus nije mogao da me prepozna. Rekao je da sam savrseno gradjen. Prijali su i zavodljivi pogledi dama tokom letnjih meseci. Tokom te 2 godine nisam uzeo niti jedno stimulativno hemijsko sredstvo .Vidim da ovde neki ljudi svoja individualna iskustva prezentuju kao okvirni obrazac. Tako nesto je pogresno. Neko ce uraditi trening za 45 minuta, dok ce neko morati biti strpljiv citavih 120 minuta. Meni je najvaznije bilo da u teretanu idem u terminima kada nije guzva. Moja teretana je imala stare sprave, ali to je od najmanjeg znacaja. Secam se da sam kao klinac procitao da je neki lik postao Mr.Olimpije ( ili tako nekog takmicenja) vezbajuci u svojoj trosnoj garazi. Motivacija je najvaznija. Smatram i da je vrlo vazno da imate partnera sa kojim vezbate. Teretana bez pravilne ishrane nece imati efekta. Posle 2 godine teretana mi je dosadila. Sada sam opet zgoljavko. :lol: Zazeleo sam se opet duvana, pizze i coca-cole. Sledece nedelje unosim znacajniji red u sopstvenom zivotu, te se vracam od ponedeljka i u teretanu.Nadam se da vas nisam puno ugnjavio.

Link to comment
  • 1 month later...
Ove godine sam isla na ono cudo power plate. Nije lose, daje rezultate a ne mucis se skoro uopste. Trening, sve ukupno sa zagrevanjem i istezanjem traje oko 20 min. Al' je mnogo dosadno i meni se uvek cinilo ko da traje mnooogo duze.Ne secam se kako se tacno zove klub (ili sta je vec), al' je na uglu dobracine i jovanove. 1 trening 10 eura.
još jedan shoutout za power plate od atrofiranog kancelarijskog miša početnika, koji se nikad ničim (sem jedenjem) nije bavio. u početku sam, iako lenja, bila skeptična jerbo mi je ličilo na neku instant hoax varijantu (verujem u no pain no gain, al ne primenjivah), međutim posle prvog probnog i prvog 'ozbiljnog treninga' videh da nije baš onako kako malli đokica zamišlja power plate (staneš, a ono te 'drma' pola sata). postoji niz vežbi, odnosno različitih položaja tela koji gađaju različite mišiće. dobra je stvar što traju od 30 do 45 sekundi. problem kod ljudi bez kondicije i mišića (ja) je što tih 30 sekundi može da izgleda kao čitava večnost ako je malo zajebanija vežba. neke vežbe se mogu raditi sa tegovima i/ili loptom i propisno se oznojiš na tome, a ima i malih upala mišića koje, srećom, brzo prođu. u mom programu vežbe su 20 minuta, a onda ide istezanje i masaža - sve to na tanjiru i uz instruktora koji je sve vreme tu. odlično je što nema gužve, može u isto vreme da bude još samo 1 čeljade prisutno (imaju 1 power plate i jednu kardio spravu i šlus), pošto nisam fan komunalnih aktivnosti. samo bi mi falilo da mi se pored mene peči neka zgodna, utegnuta cica, pa da je odrobijam. :Dnavodno efekti su: poboljšanje cirkulacije, mišićne snage, bolja pokretljivost, smanjenje celulita.... ono što sam ja primetila do sada je poboljšana cirkulacija, verovatno i snaga, budući da mogu da izdržim neke od vežbi duže i što je (meni trenutno) najvažnije mogu da uvučem stomak i da primetim razliku. :D istina je da sam promenila i ishranu donekle, nisam baš na dijeti, ali se hranim nešto drugačije + češće (počela sam čak i da doručkujem) i ne ločem hektolitre piva i vina koji su mi i napravili stomačinu, pa može biti da i to ima udela u ovoj vanrednoj sposobnosti uvlačenja stomaka. za dosadašnjih 7 'treninga' i nije malo. s tim da ja sa power plateom kombinujem i kardio spravu - za nordijsko trčanje i trudim se da svaki put ostanem duže na njoj. počela sam od 20 minuta, sad sam na 45.i da - 10 evra je po treningu. nije baš malo kad se uzme u obzir da je poželjno ići 3 puta nedeljno, al mi se za sada čini da vredi. ako odustanem u međuvremenu, sisa sam najgora. Edited by MaryPoppins
Link to comment

ahm, znaci tako eyebrow1qb.gifja se nedeljama skanjujem da zakazem probni, pa nikako. bila sam vrlo skepticna dok sam slusala izlaganje o toj `cudesnoj` spravi, i pitala se kako je uopste moguce izvesti sve klasicne vezbe (ima ih prilicno, od zagrevanja, preko istezanja i snage do opustanja) na onoj onolickoj platformi. a i ta prica da "anagazuje sve misice, za razliku od teretane koja je prevazidjena" zazvucala mi je malo suludo. koji dan kasnije procitah neki razgovor s madonnom, gde carica rece da koristi power plate. e, to je preporuka, jer ta zena ozbiljno vezba. jos samo da zakazem i odvucem se da testiram i to cudo -_-

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...