Jump to content
IGNORED

Belosvetsko skolsko seksualno vaspitanje


Viloticka

Recommended Posts

Doslo mi dete juce sa papirom da potpisem... Kaze casovi o ljudskom telu. Vec su imali jedan a on nije imao potpisanu dozvolu od roditelja da moze da prisustvuje, pa je kao OK ako donese i sutra (ja odma razmisljala mogu li da tuzim skolu sto mi sablaznjavaju dete pricama seksualne tematike. Nasa posla :s_dj:).Radi se o 5 rzredu OS, odnosno uzrastu od 10/11 godina. Ja pitam sine sta ste ucili. On se cereketao i uvijao ko glistica a onda mi je sve ispricao. Pokazo mi i slike... QQ... I muska i zenska golotinja. 'nolkog zbunja nisam skoro vidla (promaklo mi najnovije ostvarenje gospodje Mancic).Elem, SVE su im kazali. Pubertet, ogani spolja i iznutra, period, room for baby, wet dreams... Kaze 6 razred je imao next level: razmnozavanje. Cekaj bre dete, a rode??? Zec i kupus? Sjebase mi koncepciju. :blink: Sad bi mogli da se preslisamo sta se desava po belom svetu po ovom pitanju (SER included :ss1: ). Da li vasa deca imaju edukaciju slicnog tipa?

Link to comment
Doslo mi dete juce sa papirom da potpisem... Kaze casovi o ljudskom telu. Vec su imali jedan a on nije imao potpisanu dozvolu od roditelja da moze da prisustvuje, pa je kao OK ako donese i sutra (ja odma razmisljala mogu li da tuzim skolu sto mi sablaznjavaju dete pricama seksualne tematike. Nasa posla :s_dj:).Radi se o 5 rzredu OS, odnosno uzrastu od 10/11 godina. Ja pitam sine sta ste ucili. On se cereketao i uvijao ko glistica a onda mi je sve ispricao. Pokazo mi i slike... QQ... I muska i zenska golotinja. 'nolkog zbunja nisam skoro vidla (promaklo mi najnovije ostvarenje gospodje Mancic).Elem, SVE su im kazali. Pubertet, ogani spolja i iznutra, period, room for baby, wet dreams... Kaze 6 razred je imao next level: razmnozavanje. Cekaj bre dete, a rode??? Zec i kupus? Sjebase mi koncepciju. :blink: Sad bi mogli da se preslisamo sta se desava po belom svetu po ovom pitanju (SER included :ss1: ). Da li vasa deca imaju edukaciju slicnog tipa?
Da prvo počnem da prekopavam po prašnjavim uspomenama.Vo vremija ona, u petom osnovne, jednom prilokom je moja razredna na času razrednog starešine poslala sve dečake kući, jer je htela da samo sa devojčicama iz razreda porazgovara o nekim važnim stvarima. U pitanju je naravno bila priprema o prvoj meci, pretpostavljam. Svejedno, još tada sam shvatio da među ženama postoji velika 3ABEPA i ništa im više ne verujem.Drugi deo je bio u osmom osnovne, zadnje poglavlje udžbenika biologije je u ptpunosti bilo posvećeno seksu, kontracepciji i tako tome. Ne zman kako je bilo kada se to obrađivalo na času jer sticajem okolnosti baš tada nisam bio u školi angry.png Mislim da se ovde u Nl to dešava u šestom razredu i da zavisi od škole do škole (školstvo je slobodno --- osim državnih postoje i katoličke, protestantske, islamske, Montessori, antropozofske, daltonovske... da ne nabrajam, a država sve testira velikim ispitima na kraju godine). Za islamske i stroge protestantske ne znam, ali u svim ostalim postoji konsenzus da se o seksu i kontracepciji treba otovreno razgovarati u školi.Na TV-u u emisijama posvećenim omladini takođe ima dosta toga o seksu, pa mislim da je nivo opšteg znanja visok.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...