Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

Ne zezaj da ne znas fotoshop??? Imas sjajne fotke, instaliraj taj alat odmah - za desetak dana znaces uglavnom sve sto ti je porebno.Inace, alatka clone uzima povrsinu sa jednog dela fotografije i , kao cetkom, prenosi je i na drugi deo (onaj koji zelis da izbrises).Minut posla.
znam da radim u fotošopu. u principu, ne umem pipkave stvari da kloniram. (mrza) što se tiče grančica i ostalih stvari kada je neka priroda u pitanju i ako je u ćošetu, onda uradim za sec. što se tiče onog znaka i zgrade, izgledalo mi je mnogo pipkavo pa sam se zato fascinirao.
Link to comment
Može da bude i 1 topik, ali bi trebalo staviti do znanja učesnicima da su u pitanju ambiciozne fotografije (ono što oni sami, ne neko drugi, misle da je dobro). Svakako ograničeno na 800 pixela duža stranica. Da sam ja :fashisto: , ja bih ovo strogo sprovodio.
Vec smo se slozili da je "ambiciozna" fotografija vrlo shirok i klizajuci pojam. Vidis kako photoganzing minira ovaj topik odlicnim fotografijama - dakle, njegovi arshini su poprilicno strogi.I, kao sto rekoh - jako je tesko da na ovakvim topicima glumim selektora :fashisto:, verovatno bi ljudi prestali da dolaze:)
Link to comment
I, kao sto rekoh - jako je tesko da na ovakvim topicima glumim selektora :fashisto:, verovatno bi ljudi prestali da dolaze:)
Možda si dobar kauboj, ali nikad od tebe šerif. <_<
Link to comment
Jos kada bi imali jednu ljudsku figuru koja zgrcena, pognute glave sedi na jednom kraju klupe onda bismo imali i pricu a ne samo boje. Naravno, to nije uvek moguce izvesti.
A meni je bas fazon sto je klupa prazna...mislim da time slika vise govori, ustvari prepusta nama da smisljamo sami pricu...ovde fali smajli, nema adekvatnog... :)
Link to comment
A meni je bas fazon sto je klupa prazna...mislim da time slika vise govori, ustvari prepusta nama da smisljamo sami pricu...
Pa da, onda nam ne treba ni klupa... a bogami ni fotogafija. Onda mozemo sami da smislimo bilo kakvu pricu*. *Ne pricamo mi fotografiji vec ona nama.
Link to comment
Pa da, onda nam ne treba ni klupa... a bogami ni fotogafija. Onda mozemo sami da smislimo bilo kakvu pricu*.
Da li je ovo nagoveštaj one večne teme o fotografijama sa i bez ljudi? :)Po meni na ovom primeru ste oboje u pravu, stvarno bi neka osoba na klupi (recimo čikica sa šeširom i štapom) bila sasvim OK, ali po mom iskustvu ili je neko interesantan ustao neposredno pre slikanja ili je došao kada je već čekanje postalo besmisleno i sunce otošlo u Ameriku. Marfi je smrtni neprijatelj nas amatera, ova fotografija je fenomenalna za naš nivo (ako uzmemo da smo manje-više svi tu negde blizu), da je bio još neki detalj bilo bi fenomenalno ali...Ovako nema priču, ali je doživljaj jako lep.Keep up good work :thumbsup:
Link to comment
Vec smo se slozili da je "ambiciozna" fotografija vrlo shirok i klizajuci pojam. Vidis kako photoganzing minira ovaj topik odlicnim fotografijama - dakle, njegovi arshini su poprilicno strogi.I, kao sto rekoh - jako je tesko da na ovakvim topicima glumim selektora :fashisto:, verovatno bi ljudi prestali da dolaze:)
da ka'em nešto u svoju odbranu: heh. napisao sam ovde na ovom forumu da sam počeo da fotkam u avgustu prošle godine (prvo sa ixus 75 kompaktnim digitalcem i ostalo vreme sa dslr kamerom) ovo sa ixus-om ne računam (računam jedan deo) jer sam mislio da kamera služi samo za one stvari kada hoćeš da zabečežiš neki događaj (porodično, koncert, prijatelje...) ne znam šta bih mogao da napišem.... ne želim da se osećate ovako ili onako ako ovde okačim neku fotku, a vi mislite da ne pripada ovde. šta znam.. to su fotke koje sigurno ne bih kačio na zid, ali ako se vama sviđaju -super. često se dešava da ono što se meni žešće dopada, drugima se ne dopada ili obratno.
Link to comment
Da li je ovo nagoveštaj one večne teme o fotografijama sa i bez ljudi? :)
Nema fotografije bez ljudi, tako da mislim da je ta tema poprilično besmislena. ;) Kod istinskih majstora, fotografija zarđalog šrafa može da ima više emocija nego kakav snapshot jednookog starca od 104 godine u invalidskim kolicima koji u naručju drži rasplakanu bebu.Neko teži ka tome da fotografiše zanimljive stvari, a neko drugi da fotografiše stvari zanimljivo. Ovo drugo je hiljadu puta teže.
Link to comment
Nema fotografije bez ljudi, tako da mislim da je ta tema poprilično besmislena. ;) Kod istinskih majstora, fotografija zarđalog šrafa može da ima više emocija nego kakav snapshot jednookog starca od 104 godine u invalidskim kolicima koji u naručju drži rasplakanu bebu.
:lol: ,rece jednom Sabato (parafraziram): neko naslika dve jabuke i napravi remek-delo, neko drugi naslika raspece i to ostane kojestarija.
Neko teži ka tome da fotografiše zanimljive stvari, a neko drugi da fotografiše stvari zanimljivo. Ovo drugo je hiljadu puta teže.
Artikulacija, dakle. Ne cene je nesto mnogo danas, unistise nas laka resenja.edit: sa zurke_1010996.jpg_1011139.jpg Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...