Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

Fotka nosi naziv: Sjajlashko2tc7.jpgEto, već mesec dva ložim se da nabacim neki jeftini digitalni fotoaparat da njime (ili u njemu) fiksiram fragmente stvarnosti oko sebe. Naravno, moje fotografske sposobnosti vrte se realno oko nule tako da budžet od 12000 din. koji sam namenio u tu svrhu, deluje prilično izdašno. Na našem tržištu se, nažalost, za tu sumu novca uglavnom nudi gomila krša, promašaja i poluproizvoda. Sugerisani su mi razni Canon-i, ali fotke koje izbacuju Canon-ovi modeli do 12 soma nikakve su: mlohave, beživotne, jadne. Čak i laičko oko negoduje pri kontaktu sa njima i preklinje "ne". Zato sam odlučio da nabacim ipak ovaj Samsung, model S760, za 6790 din. Svestan sam, naravno, da su fotke koje izbacuje jeftini Samsung podjednako govnjive kao Canon-ove, ali ja svoje zadovoljstvo da fiksiram stvarnost kroz mlohav, beživotan i jadan krajnji rezultat plaćam samo 6790 din., a ne 12 soma, koliko bih puko za Canon-ovu bezvoljnost i bedu. I tako, ono gore je fotka koju je danas izbacio jeftini Samsung i, iz ovog ili onog razloga, nosi naziv "Sjaj". Uzeta je na zemunskom keju oko 18:00, dok je u mp3 plejeru išla numera "Dance back from the grave" od Marca Cohn-a.Malo čitav koncept fotke "Sjaj" narušavaju oni smarački predstavnici ljudskog roda što šetaju naokolo i upadaju u kadar. Dobro je ipak što su van fokusa, pa se gotovo doimaju kao neka besmislena ljudska izmaglica. Ipak, bilo bi super kad bi postojao neki softver da uklanja smarače iz naših fotki. Pa da ostane samo sjaj sunca fiksiran u zelenom staklu.

Edited by Willow
Link to comment
Malo čitav koncept fotke "Sjaj" narušavaju oni smarački predstavnici ljudskog roda što šetaju naokolo i upadaju u kadar. Dobro je ipak što su van fokusa, pa se gotovo doimaju kao neka besmislena ljudska izmaglica. Ipak, bilo bi super kad bi postojao neki softver da uklanja smarače iz naših fotki. Pa da ostane samo sjaj sunca fiksiran u zelenom staklu.
:lol: Postoji softver za uklanjanje smarača, Zmitjkoe je prof. dr. za isti.
Link to comment

Evo, još jedno umetničko delo...Fotka nosi naziv: Nebo nad Karibimakaribixf3.jpgsnimak uzet danas oko 14:00 dok sam na bajsu meditirao i sanjario naokolo po Ušću, a u slušalicama mp3 plejera išla ploča "100th window" od Massive Attack-a.

Link to comment

ok, ovo baš i nije na kvalitativnom nivou prethodnih Samsungovih ostvarenja, ali šta sad, mora i nosač Samsunga da malo iskulira ponekad za svoj groš. Fotka nosi naziv: Dunav pod stopalima, nes kafa i Pina Colada na stolu, pogled puca preko neba, u sluškama mp3 plejera "100th window" Massive Attacka, bromazepam od 1,5 miligrama u neurovegetativnom sistemu, i svet baš lepo izgleda. savana1yv6.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...