Jump to content
Heineken

LDP: šta širiti dalje?

Recommended Posts

pcelica
zasto onda postoji ta partija?ako ih ne interesuju glasovi i ucesce u vlasti kako bi mogli da menjaju zemlju, zasto nisu ostali na nivou pokreta koji siri lovevibe ideju medju mladima po srbiji? licno mislim da je sirenje takve jedne ideje osvezavajuce i mnogo bolje od "noz, zica, srebrenica" parole koja se sada moze cuti. however, tesko da je otici u neku varos (blace, aleksinac, ljig kojugod) da sirite lovevibe sa "svi ste vi dziberi i dziberke staom"
ko sto neko rece, sumnjam da oni zalaze juznije od avale...
Kako je vama u stvari dobro. Vi ste politicka partija koju ne interesuju glasovi.Sve vreme razmisljam da li je LDP umetnicki performans...
:lol:

Heineken
zasto onda postoji ta partija?ako ih ne interesuju glasovi i ucesce u vlasti kako bi mogli da menjaju zemlju, zasto nisu ostali na nivou pokreta koji siri lovevibe ideju medju mladima po srbiji? licno mislim da je sirenje takve jedne ideje osvezavajuce i mnogo bolje od "noz, zica, srebrenica" parole koja se sada moze cuti. however, tesko da je otici u neku varos (blace, aleksinac, ljig kojugod) da sirite lovevibe sa "svi ste vi dziberi i dziberke staom"
Ja nigde u LDPu nisam video taj stav. To mi vise deluje kao neko nametnuto mesto za kritizerstvo prema LDPu. To sto ne pustaju Miroslava Ilica i Ceda ne tura sajkacu na glavu i mazi jaganjce ne znaci da je to nipodastavanje ljudi sa sela. Ja sam napisao da LDP ne interesuju glasovi po svaku cenu vec je prevashodan cilj taj da se Srbija menja. Zato su mene privukli iako sam poreklom iz malog grada. Sta vise LDP drzi vlast upravo u jednom jako malom gradu gde je i na ovim izborima ostvarila najbolji rezultat.SRS i DSS diktiraju pravila onda pod izgovorom lova na glasove DS ta pravila prihvata, a na kraju je LDP kriv sto na to ne pristaje vec insistira na tome da se bez populizma vodi politika. Ja prosto ne mogu da verujem da je taj spin DSa u kome je sve dozvoljeno da bi se doslo do glasova prihvacen. Videli smo kako to funkcionise, DS promeni politiku, osvoji vecinu, a onda Kostunica nastavi da bude premijer dok DS statira. Tako izgleda taj put "promeni sebe da bi promenio zemlju".Alternativa tome je da ne pristajes na jeftin populizam i ubedjujes gradjane da je tvoja politika u njihovom interesu. Ako ti sebe prilagodis zemlji koju "hoces da menjas" kako ces je onda uopste menjati? Na to odgovora nema. Zato je DS vec par godina najjaca a ujedno iz te snage nikakav uticaj nije proistekao. Edited by Heineken

Teja
budjo, ja sam recimo jedan od glasaca ldp-a koji ne glasa za njih zbog liberalne orijentacije. moja motivacija je prilicno jednostavna - smatram da je neophodno u parlamentu imati opciju koja se bez kompromisa zalaze za srbiju u eu, ociscenu od ratnih i poratnih zlocinaca. uopste ne smatram da ldp treba da bude levo orijentisana. naprotiv, postoje organi stranke, postoji clanstvo, neka oni odredjuju program. to je sve ok. dobro je da srbija ima i liberale. smatram medjutim da, kao sto luba kaze, stranka treba da se najzad profilise i, sto meni povremeno smeta, mora da postoji jasna resenost da se stranacki interesi nikad ne stavljaju ispred opstih. videcemo kako ce se rukovodstvo ldp ponasati u narednih nekoliko nedelja. sto se mene tice, nakon prvog kruga predsednickih su puno i opasno gresili. rezultat na parlamentarnim bi bio, po mom sudu, bolji da su se ponasali drugacije. losi potezi u narednih nekoliko nedelja ce odvesti stranku ispod cenzusa na sledecim izborima. a to stranka nece moci da prezivi.
Ja sam za njih glasala( usput i celu svoju uzu familiju = 4 glasa na silu naterala da ih glasaju).Ni u snu nisam verovala da ce demokratska opcija dobiti toliko glasova pa sam samo zelela dau skupshtini bude nekakva realna i raznovsrna opozicija da Tadic i Ko.ne bi sebi umisljali da su pupaksveta. Medjutim LDP ne ume i ocigledno ne moze da se nauchi pameti i ne zna nacin na koji da seobrati "ponizenima i uvredjenima". Nikada to nece ni nauciti jer i im je strana i pomisao da je Srbijasada zemlja sa 80% socijalno ugrozenih ljudi. Oni su za mene nesto kao recimo partija Zelenihu Nemackoj ciji su biraci dobrostojeci ljudi koje realnost,socijalni brodolomi ljudi, uopstei ne zanimaju.Ni u mnogo bogatijim drzavama ne postoje ili barem ne opstaju na duze stazepartije koje zagovaraju elitizam tipa LDP-a koji nema ni malcice filinga da oseti i vidi pravu slikui priliku birackog tela Srbije.

Heineken

Sto bi LDP trebalo da se obraca socijalno ugrozenima? Mozda je LDP forsirao neke druge teme u kampanji.I na kraju sta je to elitisticki u LDPu? Posto se to ponavlja kao neka mantra.Kako uopste moze stranka koja uzima 5% da bude elitisticka. Razumem da se to pricalo za GSS devedesetih, ali u LDPu nema nista elitisticko.

MancMellow

Meni se cini da LDP samo hoce da im pomogne na drugaciji (i realniji) nacin. Ono sto bi morali vise da ponaljaju je da bi i uz manje poreza za socijalna davanja moglo cak biti i vise, jer bi preraspodela bila bitno drugacija nego sto je sada.

Miralem
zasto onda postoji ta partija?
da ceda ima posao. i da neki imaju idola... i da biljki ne bude dosadno u parizu.

uros_s78

@ Teja-da, ali zaboravljas da u Nemackoj, osim elitistickih Zelenih i Westerwelleovih liberala, postoje i SPD i Linke(moja opcija su ovi prvi, ali Lafontena mnogo gotivim),koje vode racuna o socijalno ugrozenima.A da pritom nisu zlocinacke.Partija tipa SPD-a i Linke-a u Srbiji ne postoji, ili postoji, ali nije jaka, a to je SDU.Koja je u koaliciji sa LDP-om.I ma koliko LDP mana imao, ipak jeste politicka alternativa u Srbiji.

Edited by uros_s78

pcelica
Sto bi LDP trebalo da se obraca socijalno ugrozenima? Mozda je LDP forsirao neke druge teme u kampanji.I na kraju sta je to elitisticki u LDPu? Posto se to ponavlja kao neka mantra.Kako uopste moze stranka koja uzima 5% da bude elitisticka. Razumem da se to pricalo za GSS devedesetih, ali u LDPu nema nista elitisticko.
mozda zato sto cine veliki sloj drustva u srbiji :rolleyes: ili LDP nije zainteresovan za taj sloj (ako nemaju sta da jedu, nek jedu kolache, mozda im odgovara tih 5%.covece, zar ti stvarno verujes da ldp nije zainteresovan za glasove i fotelje :blink:pobogu.

Heineken
da ceda ima posao. i da neki imaju idola... i da biljki ne bude dosadno u parizu.
Ta mrznja prema LDPu koja dolazi od pristalica stranke koja godinama pusta Kostunicu da vlada je zaista jadna.LDP ako ni zbog cega drugog postoji da se tadic ne bi mogao opusteno igrati sa glasacima kako mu je volja.

Heineken
mozda zato sto cine veliki sloj drustva u srbiji :rolleyes: ili LDP nije zainteresovan za taj sloj (ako nemaju sta da jedu, nek jedu kolache, mozda im odgovara tih 5%.covece, zar ti stvarno verujes da ldp nije zainteresovan za glasove i fotelje :blink:pobogu.
Naravno da interesuje, ali koliko ja vidim LDP prvenstveno interesuju principi i na tim principima gradi politiku, a ne menja principe kako bi se dodvorila birackom telu. I upravo to i jeste pravi put za gradjenje politicke pozicije koja ce omoguciti da se menja drustvo. LDP se obraca socijalno ugrozenima kroz zalaganje za reforme koje ce ekonomiju ucini dinamicnijom i koja ce dovesti do otvaranja radnih mesta.Zar je obracanje socijalno ugrozenima samo obecavanje kula i gradova. Podizanje plata tokom kampanje. Za mene nije. Za mene je to pre svega garantovanje reformi koje ce promeniti ekonomiju u ovoj zemlji. Ako budete pokusavali da na socijalnoj demagogiji uzmete glasace onda cete kada budete u prilici da nesto uradite imati balast tih obecanja. Ljudima treba reci istinu kao sto je to cinjeno 2001. kada su fabrike prodavane.Sve ovo sto pricas je proizvod jedne ideje da stranke postoje samo da bi na svaki nacin uzele glasove pa makar menjajuci svoju politiku.

pcelica
Naravno da interesuje, ali koliko ja vidim LDP prvenstveno interesuju principi i na tim principima gradi politiku, a ne menja principe kako bi se dodvorila birackom telu. I upravo to i jeste pravi put za gradjenje politicke pozicije koja ce omoguciti da se menja drustvo. LDP se obraca socijalno ugrozenima kroz zalaganje za reforme koje ce ekonomiju ucini dinamicnijom i koja ce dovesti do otvaranja radnih mesta.Zar je obracanje socijalno ugrozenima samo obecavanje kula i gradova. Podizanje plata tokom kampanje. Za mene nije. Za mene je to pre svega garantovanje reformi koje ce promeniti ekonomiju u ovoj zemlji. Ako budete pokusavali da na socijalnoj demagogiji uzmete glasace onda cete kada budete u prilici da nesto uradite imati balast tih obecanja. Ljudima treba reci istinu kao sto je to cinjeno 2001. kada su fabrike prodavane.Sve ovo sto pricas je proizvod jedne ideje da stranke postoje samo da bi na svaki nacin uzele glasove pa makar menjajuci svoju politiku.
dobro :)ma super ste vi u stvari. sacekajte evoluciju serBskog naroda do tog nivoa koji smatrate prihvatljivim i ni sluchajno se nemojte dodvoravati glasachkom telu koji je ispod minimalno prihvatljivih kriterijuma. to bi bilo gazenje principa -_-

dig_chohano
i ni sluchajno se nemojte dodvoravati glasachkom telu koji je ispod minimalno prihvatljivih kriterijuma.
"Funkcionalno nepismeni... oni koji ne govore tečno engleski jezik..." Nikola Samardžić u Utisku nedelje onomad.

nasumica

@heinekenneko je vec rekao... da se istina o prodavanju fabrika govorila pre onih izbora, verovatno ne bi ni bili u prilici da ih prodaju.ok, ldp je super, necete nista da menjate u pristupu glasacima vec cete sacekati 20-30 godina da oni eventualno dostignu stanje svesti u kome ce moci da ldp razumeju i glasaju za njih. ja nemam toliko vremena, iako sam glasala za njih

Edited by nasumica

Time Crisis
Ta mrznja prema LDPu koja dolazi od pristalica stranke koja godinama pusta Kostunicu da vlada je zaista jadna.LDP ako ni zbog cega drugog postoji da se tadic ne bi mogao opusteno igrati sa glasacima kako mu je volja.
A LDP ga sprečava u tome? Meni izbor između Tadića i Čede često liči na izbor između onog koji ne zna i onog koji ne može. Biram ovog prvog samo zato što cenim da ima malo veće šanse u toj mrtvoj trci. cool.gif

Heineken
dobro :)ma super ste vi u stvari. sacekajte evoluciju serBskog naroda do tog nivoa koji smatrate prihvatljivim i ni sluchajno se nemojte dodvoravati glasachkom telu koji je ispod minimalno prihvatljivih kriterijuma. to bi bilo gazenje principa -_-
Sad treba nekoga da bude sramota sto ne podrzava populizam. :rolleyes: Pa ako ti prihvatas to da je Srbija takva kakva je i da se nikada nece promeniti te mi moramo da se njoj prilagodimo OK. Ja u to ne verujem. Ja verujem da su promene na bolje moguce. Ja nisam politicar i nemam interes od fotelja. Ja takodje nemam interes od politicara kojima su samo fotelje na umu. Upravo takvi politicari svoju politiku uskladjuju sa birackim telom. To se u normalnim zemljama zove populizam. Samo kod nas je to vidim pozeljan obrazac politickog delovanja. Oni dobri se trude da posalju pozitivnu poruku biracima. Ja sam sasvim zadovoljan sto je LDP sada u stanju sam da predje cenzus. Ako na sledecim izborima bude imao par procenata vise bicu zadovoljan.Ali kao sto ti kazes "dobro". Ja glasam za stranku sa kojom se slazem, ti isto tako. To je normalno. :)