Jump to content
Heineken

LDP: šta širiti dalje?

Recommended Posts

Time Crisis
Chandra, vidim da se marketingizam proširio i van granica države. :) Cela politika se podređuje broju osvojenih glasova i zanemaruje se ono što je suština u Srbiji, a to je posao koji treba da se odradi i promena koja mora da nastupi. Da je to razmišljanje postojalo 2001. nikada ne bi bilo privatizovano ni jedno preduzeće, a ni jedna reforma ne bi ni započela.
Zaboravljaš ovde da je tadašnja vlada prvo dobila glasove, pa tek onda sprovodila reforme, a nikako obrnuto. :) Da su pre 2000. pričali tačno šta će sve raditi 2001. ne bi nikad došli u poziciju da mogu da sprovode te reforme. ;)

denise
radikalsko/dss glasacima se mogu uzeti glasovi po dva osnova. ili "nacionalno svesnom politikom" (ovo sto radi ds) ili zvakom o socijalnoj pravdi. ds je izmuzao sve sto je mogao na racun ovog prvog. umesto da ldp postane zastitnik svih koji su osiromaseni tranzicijom, umesto da jovanovic krene po fabrikama, vi ste mahali svojim liberalskim zastavama i pokenjavali se na 3/4 srbije. umesto da se biljana slika u radnickom kombinezonu i sa slemom na glavi, ona se slikala u svojim kompleticima koji kostaju koliko i prosecna godisnja plata u srbiji. i ako ste nekome isli na kurac, isli ste na kurac sirotinji i ostacima radnicke klase u srbiji. sada svi kusamo posledice vaseg elitizma.
ovo si dobro rekao. niko ne vodi racuna o sirotinji, a koliko cujem ima jako puno (kazu pogotovo van beograda) onih sto rade za 150-200 eura i jako su srecni sto uopste imaju posao, jer armija ceka da se zaposli. i dobro kazes da bi ldp pridobio glasace ako bi se borio za socijalne programe za radnike kroz evropsku perspektivu. to bi bas bila fora.b.s. bezrazloznim elitizmom i arogancijom iritira ne samo radnicku, nego i veliki deo inteligencije. Edited by denise

Eraserhead
mislim da si masio. LDP ima pad od preko 10.000 u odnosu na cedomirove glasove u 1. krugu predsednickih.
Nisi baš u pravu. Gledaš Cesidov sajt a on ima pogrešne informacije.Predsednički izbori - RIK7. ЧЕДОМИР ЈОВАНОВИЋ Либерално демократска партија 219.689 5,34Sada se vrte oko slične cifre. Videćemo šta će biti kada objave konačne rezultate.
ne znam sta smatras pod prvim ozbiljnim, bilo bi lepo da definises cisto kriterijuma radi. ako je to ono sto jedan prosecni ljudski mozak smatra pod tom odrednicom, i ako racunamo postpetooktobarske programe, mozes da pocnes od omrazenog G17+ .... jos cete nam ovde mrsiti i da ekonomija pocinje od vlade gligorova i ivana jankovica.
Ozbiljan program je onaj koji nudi konkretna i dobra rešenja, a to je upravo ovaj program LDPa. Nadam se da će u budućnosti biti stavljen veći akcenat upravo na ovaj aspekt politike i to bi morala biti nadogradnja već dobre opšte političke priče. što se G17+ tiče on je meni omražen samo zbog dovođenja Koštunice za premijera 2003. inače nemam većih zamerki. Njihov program je bio dobar, ali nije bio ovoliko konkretan i nije bio stranački program već program ekspertske grupe. Ali možemo reći da je sa njima uopšte počelo pisanje programa.

chandra

dakle, gdja jelena milic (ne znam kakva je njena veza sa ldp, osim bracna) kaze:

Čudno mi je, eto da kažem još i to, pa da ovaj post završim, kako neki koji su šatro za Srbiju u EU sad likuju i spinuju priču o porazu LDP! I dalje mislim da SAA ne bi ni dobili da nismo imali LDP u pralamentu, kao već artikulisnu volju građana i za EU i za Hag. 5.3 nije možda očekivano, ali kakva je žurka bila....
potpuno me razoruzava ta vrsta logike. heeej, ona misli! i onda sve ovo sto ovde pricamo pada u vodu i svaki stav je moguce izreci. jebote, pa ko antonic premazan drugom bojom. odgovoricu na ostatak sutra.

Eraserhead

Ne bih išao tako daleko da kažem da bez LDPa u parlamentu ne bi bilo SSPa međutim jasno je da bi Tadić imao znatno manje podsticaja da ne pravi još veći zaokret u politici. Do koje mere bi to išlo možemo samo da nagađamo. Jelena Milić je koliko znam jedna od retkih GSSovaca koji je glasao protiv ujedinjenja i sada nema nikakvu funkciju u LDPu.

fancy claps

lele, da ldp zna kolikim masama je guilty pleasure ne bi izigravao principijelnost! misim, zaista je laskavo da od silnih partija koje zadovoljavaju socijalne i nacosske nagone, ciljano pucanstvo koje ne glasa za ldp bas u tu partiju zeli da investira buduci glas. samo treba da se ldp prilagodi. da se sluzba ne muci.

Interesantno, ali upravo ovo je ono sto ja najvise zameram strankama koje pozivaju na "prihvatanje realnosti". Nema apsolutno niceg loseg u tome da covek zeli i vise nego sto moze da postigne, jer ono sto moze da postigne se uvek meri sa onim sto su mu trenutne mogucnosti. A to se moze unaprediti i promeniti.Uostalom, na tome pociva citav napredak civilizacije. Pozivanje na realnost je odlika retrogradnih ideja. Uvek bila i uvek ce da ostane.
tesko je progutati vecu porciju nelogicnosti, serviranu u ovakvom parafilsofskom kiceraju. ovako bi zvucao vladeta jankovic kada ne bi razmisljao o onome o cemu prica.osim sto je nelogicno (zakon protivrecnost etc.), ovo je neinteligentno. jer prihvatanje, tj. uvazavanje, realnosti je osnovan preduslov za prilagodjavanje istoj, a prilagodjavanje, kojoj, je li, prethodi prihvatanje, se naziva inteligencijom. e tek kada se prilagodis realnosti, potpuno je shvatis i njome ovladas, dolazis u situaciju da je menjas. znaci, svaki napredak civlizacije svoju pokretacku osnovu ima iskljucivo u prihvatanju realnosti i aktivnom odnosom sa njom, a ne u ispunjavanju svake najnize perverzije prosecnog covekolikog stvorenja u srbiji- to je vise odrzavanje statusa kvo.s druge strane, ne moras prihvatiti realnost na kojoj se zasniva fizika, pa probas da je transcendiras 1 ikarovskim letom, i to nece biti ni retrogradno ni lose, nego samo neinteligentno.e- nazad na temu- ja smatram da je ldp namerno neinteligentna (inteligencija je jedina legiitmna politicka vrednost). pa i funkcionise kao parapartija (onaj lovemark, stagod) ) bas zbog svog iskrenog liberalnog i demokratskog nazora: 'ako mislis i biras kao svinja, ziveces kao svinja', i za tvoje (specijalne) potrebe imamo vladu koja ce se zasnivati na 2 principa- socijalnoj pravdi i nacionalnoodogovrnoj politici. i to je okej, potpuno inherentno partijskoj (liberalnoj i demokratskoj) ideologiji. slobodan si da biras sta oces, ako oces da menjas, bices dovoljno inteligentan da znas za sta ces glasati. imas jasna pravila igre koja se zove demokratija, jasnu ponudu i na tebi je da biras. a partija je inteligentna koliko su glasaci inteligentni- najposteniji je odnos u demokratiji. ako su ti previse elitisticki nastrojeni, imas velju; ako te vabi crvena boja, imas 2 clanice socijalisticke internacionale. neka cveta iljadu cvetova i neka narod- kao sto prilici 1 demokratiji- bira. konacno, mislim da je inteligentnije pricati o potencijalnom spsu ili o dsu koji ce progutati/prilagoditi taj sps, sa sve radnickom i nacionalnom, antihaskom i evropskom pricom, nego o neprilagodljivom ldpu, jer u ds-profilisanom galimatijaus narod moze da bira sta hoce- od vuka, do ivice, preko canka... a uz inteligentne ds i sps, mozemo da priustimo luksuz uzivanja u priglupom i besprespektivnom, ali nekom mozda i sarmantnom, ldpu. sto rece BGhost, ima neceg i u sarmu. "Pozivanje na realnost je odlika retrogradnih ideja" ova recenica je besmislena na toliko nivoa da zasluzuje mecanje u potpis (iako mislim da biste zamenili rec 'retrogradno' sa 'konzervativnim' da ste pre pisanja konsultovali neki prirucnik za varvarizme. medjutim ni to ne bi osmislio ovu fantasticnu recenicu)siri dalje istinu, ljubav i slobodu. i jacaj infrastrukturu. to je najbitnije. ostalo su udbaska naklapanja.

henrik larsson

Govorimo o jebenoj političkoj stranci. Nešto si se zaneo, nije ti ovo pdf Umetnost und Kreativnost.LDP postao lovemark, jbt :blink:

Edited by henrik larsson

harper
gundjalala, gundjalala,...
Uf, uf, pa zar mora bas toliko uvreda da bi se zacinio jedan, u osnovi toliko budalasti tekst. Pa jos i UDB-a i Vladeta Jankovic. Amateru, bilo je takvih tvojih kolega i ranije, sa neuporedivo bogatijim repertoarom dokaza o sopstvenoj nepristojnosti. Mogao si da se raspitas kod njih i saznao bi da me je tesko impresionirati, kako trapavim uvredama tako i znanjem pokupljenim iz par hrestomatija. Nemam ti ja puno razumevanja za to klinacko naduvavanje perja, vec sam isuvise mladjanih pevaca preturio preko glave do sada.Prvo, definicija inteligencije ti je potpuna glupost. Najrasprostranjenija i najcesce prihvatana definicija inteligencije govori o sposobnosti snalazenja u novonastalim situacijama. Obrati paznju na rec "novonastala" posto je slozena pa ti mozda promakne njen smisao. Novonastala znaci da je ne transcendira nikakvo prethodno iskustvo, nikakva unapred data realnost. Cak ni univerzalna, a kamoli partikularna o kojoj ovde govorimo.Drugo, mi ovde ne govorimo o fizickim zakonitostima vec o politickim odlukama. Te dve stvari imaju bitno razlicitu zakonomernost. Cak i kada su fizicki zakoni u pitanju oni se mogu transcendirati. Na primer, transcedencija fizickog zakona iz tvog primera se zove Prva kosmicka brzina. Formulu za njeno izracunavanje je trebalo da naucis u sedmom razredu osnovne skole. Naravno, ukoliko si dotle stigao.Sa politickom "realnoscu" stvar stoji mnogo gore. Politicka "realnost" nije nista drugo do rezultat dogovora, konvencija, saglasja ili nametanja. Ta "realnost" ima titulara koji najcesce predstavljaju najmocnije institucije, razni centri moci koji imaju sredstava da tu "realnost" prevedu u opsteprihvaceni socijalni kontekst. Priroda institucija je da sluze zastiti prihvacene "realnosti" koja se najcesce zasniva na proglasavanju onostranosti i negiranju mogucnosti kritickog tumacenja bazicnih principa na kojima ta "realnost" pociva. Svojevremena "realnost" (da se posluzim tvojim primerima iz fizike, iako nisu u potpunosti adekvatni) koju je stitila najmocnija institucija tog doba je da je Zemlja bila ravna ploca. Kriticki tonovi koji su negirali bazicne principe na kojima je ta "realnost" pocivala najcesce su guseni na otprilike slican nacin na koji si ti pokusao ovom svojom papskom bulom - podsmevanjem, ignorisanjem, apriornim odbijanjem sa pozicije autoriteta institucije, a ako to nije uspevalo pribegavalo se i radikalnijim merama. Kako su prosle sve te institucije koje su insistirale, po cenu Piazza Del Flori, na prihvatanju realnosti, to je poznato svima koji su prosli pored neke biblioteke bar jednom u zivotu. Tako ce proci i ovi sadasnji zagovornici "prihvatanja realnosti". Politicka dinamika jednostavno ne korespondira sa njihovom statikom.Medjutim, stvar sa takvim tipovima kao sto si ti je mnogo gora cak i od toga. Vasa "teorija o prihvatanju realnosti" nije nista drugo do obicna uskogrudost i sebicnost u najgoroj mogucoj formi. Citajuci tvoj post prvi su mi na pamet pali kosovski funkcioneri SPS-a koji su ziveli svoju "realnost" i cudili se tome kako je oni drugi kojima se ta "realnost" nije dopadala nisu hteli prihvatiti. Tu ste negde vi i oni i po inteligenciji, i po postenju, i po nacitanosti i obrazovanju (dobro, ti si malo pismeniji). Na zalost, tu ste negde i po nivou arbitrarnosti kojom pokusavate da opravdate vas kukavicluk i vasu lenjost nevesto umotane u traljavi cinizam.

fancy
lele, ...siri dalje istinu, ljubav i slobodu. i jacaj infrastrukturu. to je najbitnije. ostalo su udbaska naklapanja.
Hoće li moderacija/administracija da uradi nešto po pitanju nicka ovog korisnika..?Dosta mi je više da me ljudi smaraju pitanjima - šta će ti klon koji piše gluposti <_<E, ozbiljno, ukinite mu blanko, radite šta znate, mislim da nije uredu da postoji ovakav nick.(sorry f c ništa lično, morao sam da reagujem ovako kad se rukovodeće strukture nisu dosetile) Edited by fancy

Caligula
Ne bih išao tako daleko da kažem da bez LDPa u parlamentu ne bi bilo SSPa međutim jasno je da bi Tadić imao znatno manje podsticaja da ne pravi još veći zaokret u politici. Do koje mere bi to išlo možemo samo da nagađamo. Jelena Milić je koliko znam jedna od retkih GSSovaca koji je glasao protiv ujedinjenja i sada nema nikakvu funkciju u LDPu.
... nemoj samo da zaboravis : da nije LDP-a, postojala bi neka druga Partija Normalnih, mozda i bolja (bez Chede za predsednika), jer je ocigledno da DS ne zadovoljava tu grupu glasaca. Ili bi, u tom slucaju, DS bio drugaciji. Vakuum ne moze dugo da postoji na politickoj sceni, uvek se nadje politicka snaga koja ga ispuni.

Heineken

Vidis, ali mi tu partiju normalnih ipak ne bi imali da nije neko ko ima dovoljno politickog kapaciteta uzeo da je formira. Vremenom bi se taj prostor verovatno popunio, ali stranka nije samo slatkoreciv lider vec i pare, organizacija, ljudi, formulisanje politicke ideje.DS ne bi bio drugaciji jer su na njeno celo dosli ljudi koji su imali jasnu viziju sta oce da urade. Politika ih mnogo ne interesuje. menjanje zemlje samo koliko je oportuno. Interesuju ih glasovi i fotelje. To je u ovom trenutku nespojivo sa pozicijom LDPa.Ili mozda da nema DSa LDP bio bio malo blizi danasnjoj DS poziciji samo sa znatno manje kompromisa te bi i deje bile ostvarljivije.

Kudravi Gaucos
Interesuju ih glasovi i fotelje. To je u ovom trenutku nespojivo sa pozicijom LDPa.
Kako je vama u stvari dobro. Vi ste politicka partija koju ne interesuju glasovi.Sve vreme razmisljam da li je LDP umetnicki performans...

Heineken
Kako je vama u stvari dobro. Vi ste politicka partija koju ne interesuju glasovi.Sve vreme razmisljam da li je LDP umetnicki performans...
Pa ja nisam deo LDPa, do prosle godine sam cak bio glasac DSa.LDP ja ne vidim kao stranku koju glasovi intreresuju po svaku cenu poput DSa.I ne treba tako ni da bude. Ako ce LDP da se pretvara u DSS da bi uzeo glasove tom istom DSSu onda ne mora nista ni da radi.

Time Crisis

Ne interesuju ih glasovi i fotelje. Verovatno i veruju u Deda Mraza i pišu mu svake godine za BOžić. :D

nasumica
Pa ja nisam deo LDPa, do prosle godine sam cak bio glasac DSa.LDP ja ne vidim kao stranku koju glasovi intreresuju po svaku cenu poput DSa.I ne treba tako ni da bude. Ako ce LDP da se pretvara u DSS da bi uzeo glasove tom istom DSSu onda ne mora nista ni da radi.
zasto onda postoji ta partija?ako ih ne interesuju glasovi i ucesce u vlasti kako bi mogli da menjaju zemlju, zasto nisu ostali na nivou pokreta koji siri lovevibe ideju medju mladima po srbiji? licno mislim da je sirenje takve jedne ideje osvezavajuce i mnogo bolje od "noz, zica, srebrenica" parole koja se sada moze cuti. however, tesko da je otici u neku varos (blace, aleksinac, ljig kojugod) da sirite lovevibe sa "svi ste vi dziberi i dziberke staom"