Jump to content
IGNORED

Majstori fotografije


Mr.Smith

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

meni je stav o Salgadu podeljen. sa jedne strane, divim se kompoziciji i tehnici isto koliko i izboru motiva, a sa druge, malo me pecka remesansna, hirurška preciznost kompozicije koja na izvestan način oduzima "oštricu" obično jako potresnim motivima, dekontekstualizuje ih, i jako estetizuje.

 

radi me i na pravi i na pogrešan način, jer vidim lepotu tamo gde je zapravo nema. sve njegove fotke gledam jako dugo, baš iz tog razloga.

Link to comment

Hehe, ja slicno napisao za Hemuta Njutna, njegova hladna tehnika je ujedno njegov najveci kvalitet i najveca mana.

 

btw. meni se kod Sajgada bas dopada ta distanca.

Edited by Caligula
Link to comment

meni je stav o Salgadu podeljen. sa jedne strane, divim se kompoziciji i tehnici isto koliko i izboru motiva, a sa druge, malo me pecka remesansna, hirurška preciznost kompozicije koja na izvestan način oduzima "oštricu" obično jako potresnim motivima, dekontekstualizuje ih, i jako estetizuje.

 

radi me i na pravi i na pogrešan način, jer vidim lepotu tamo gde je zapravo nema. sve njegove fotke gledam jako dugo, baš iz tog razloga.

 

bas dobar opis. i mene kod njega na momente koci prilicna kolicina estetizacije (+ stvaranje distance kroz istu). al saberioduzmi, njegova ogromna empatija prevagne i dominira gotovo svakim kadrom. 

 

Hehe, ja slicno napisao za Hemuta Njutna, njegova hladna tehnika je ujedno njegov najveci kvalitet i najveca mana.

 

btw. meni se kod Sajgada bas dopada ta distanca.

 

i meni. zapravo, priznajem, neophodna mi je da pristupim onim njegovim fotkama ccija je tematika toliko bolna da bez toga zaista ne bih mogla da ucestvujem kao posmatrac.

a upravo kao sto kaze u dokumentarcu, svi bi trebalo da vide te fotke, da vidimo kakva okrutna stoka umemo da budemo.

 

 

(btw, njegova pejsazna fotografija mi se mnogo manje dopada i bas naginje ka pukoj estetici (cini mi se, serija ‘genesis’). ali i tu, cim ukljuci zivo bice u kadar: bum! totalni preokret.)

 

@caligula, super za vecu fotku! 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...