Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Završio sam i novu Aberkrombi trilogiju. Ima u Laguni prva dva na sprskom, treći će da bude za otprilike godinu dana.

 

Da ne spojlujem mnogo samo ću reći da su prve dve dosta dobre dok treća ipak kaska. Ima i dosta direktne i manje direktne reciklaže. Novi likovi su u većini zapravo dobro napisani, ali je ceo zaplet dosta očigledan i telefoniran još od kraja prve knjige mada nije da nema i nekih iznenađenja do samog kraja. 

 

Ono što većinu verovatno zanima je šta se desilo sa starim glavnim likovima čija se sudbina nije direktno razrešila. Pa njih u ovoj trilogiji gotovo i da nema tj nađe se po koji name dropping ali generalno, što se Faro i Logana tiče ništa novo ni nakon ove tri knjige. U svakom slučaju preporuka za čitanje i ove tri knjige, ali ko nije odradio i one standalone knjige će ipk imati malo smanjen užitak.

  • +1 1
Link to comment

Trilogija se inače zove doba ludila i opisuje industrijsku revoluciju, moram priznati da baš nisam očekivao tako nešto u fantasy svetu.

Edited by igoraki
  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Filozof manijak said:

A jel se pojavljuju jedači i slične individue u tom svetu?

Pa industrijsko/proletersku revoluciju. Ima i toga ali se promenio odnos snaga pa su malo skrajnuti.

 

I naravno ide setup za bar još 3

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

“Čarobna knjiga” planira reizdanje Hari Potera. Nadam se da ce da pokupe i Tocak vremena i Martina i sve, jer su svi ostali lenji i nikakvi.

Tolkina ne moraju, PP radi odlican posao tu.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, goofs said:

“Čarobna knjiga” planira reizdanje Hari Potera. Nadam se da ce da pokupe i Tocak vremena i Martina i sve, jer su svi ostali lenji i nikakvi.

Tolkina ne moraju, PP radi odlican posao tu.

Zar nije Laguna krenula u reizdanja Točka Vremena relativno skoro?

Link to comment

Krenula je u reprint svojih starih izdanja i stala posle trece knjige. Trenutno na sajtu mozes da kupis prva tri dela, samo prvu knjigu sestog dela, obe knjige jedanaestog dela (opa!) i obe knjige trinaestog dela. I to je sve.

 

Usi bi im svima pocupao zbog ovoga.

  • +1 1
Link to comment

23 knjige ukupno ima u Laguninom izdanju "Točka vremena". Da, žalim se na to što nisu u prodaji i što ne možes da čitaš knjige kupujući kod njih. Niko ih nije terao da izdaju Točak vremena, a nešto ne vidim da im fali Martinovih delova. 

 

O drugim fantasy serijalima ne moramo ni da počinjemo, ja koliko vidim samo Čarobna Knjiga se drži žanra, mada je prefokusirana na stripove. Ostali su postali najgore limunade i kičerice, Laguna je nekada bila fantasy i SF teškaš, sad ih jebo Aca Lukas i Jelena Bačić Alimpić u sedam anusa.

 

Kraj ranta.

  • Tužno 1
Link to comment

Ne-daj-mi-nikada-da-odem0-1000x0-000012920524740.thumb.jpg.13869d2608668a8690ab1125d7497012.jpg

 

Roman koji ilustracijom i nazivom navodi na kriv trag, po meni remek-delo distopije i fantazije. Priča o beznađu, tugi koja se nosi u svakom segmentu života, besmislu, a koji zapravo jedino može da se prevaziđe povezivanjem s ostalima, deljenjem toga što se nosi kao kletva i konačni ishod. 

 

Teška, ponegde i mučna, naročito u detinjoj naivnosti nepoimanja smrti, depresivna i provocirajuća, da se čita u stanjima stabilnosti i mira sa sobom, ali i okrenuta ka vrednostima posvećenosti i voljenja: 10/10

  • +1 4
Link to comment
  • 4 weeks later...

Trenutno je akcija na sajtu Publik Praktikuma na Tolkinova izdanja, 25% popusta i besplatna dostava. Izdanja su im zaista jako, jako dobra, ilustrovana, sa tvrdim koricama, ja licno nisam drzao bolja u ruci ikada. 

 

Osim trilogije i Hobita, imaju i tri knjige proizisle iz Tolkinovih nezavrsenih prica - "Deca Hurinova", "Pad Gondolina" i "Beren i Lutijena". Fali im samo "Silmarilion", ne znam sta cekaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...