Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Da, da, gledam sad i mnogo toga je jasnije :)  ovo treba odstampati i zalepiti na korice knjige. 


Ja sam guglao mape jos tokom citanja prve knjige, prvo na sta sam naisao je napomena da ne postoji zvanicna mapa, a onda i gomila nekih fan-based crteza, brzo sam odustao od potrage, sto je bila greska jelte.

Link to comment

I meni je svet fenomenalan. Stoji da je to spisateljski moglo da se odradi bolje, no ja sam veliki ljubitelj bilo cega sto ima fantasy elemente, pa mozda i nisam previse merodavan. Ja sam prvo igrao igre, pa tek onda procitao knjige, te sam bio upoznat sa mapama, odnosno rasporedom zemalja. Plus je sto je lor sjajno iskoriscen u igrama, za nastavak price o glavnim likovima i svetu u celini.

Link to comment

neuvel sylvain,  sleeping giants

 

dijete slučajno nalazi ogromnu šaku zakopanu u sumi, kad odraste vodi tim koji traži druge dijelove ogromnog robota... radnja opisana kroz seriju razgovora likova sa neobjasnjenim glavnim sefom.

ja sam negdje na 2/3 i so far zabavno je a sad vidim da imaju i dva nastavka.

 



a treba da idu i ubosnu!

Edited by djili
Link to comment
21 minutes ago, *edited by mod said:

Dobio na poklon pocetak nove trilogije od Aberkrombija A Little Hatred i taman se naostrio da krenem ali nazalost izgleda da mi za nju fali predznanje iz 4 prethodna standalone koji su izasli posle Prvog Zakona :( 

 

Jel si dobio na engleskom, ili je prevedeno i izdato kod nas?

Link to comment
36 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Jel si dobio na engleskom, ili je prevedeno i izdato kod nas?

 

Na engleskom sa Book depository. Ne znam kada ce izaci kod nas posto je u oktobru tek izaslo na engleskom.

Link to comment

Javim kada procitam, ali za sada sam bar tri knjige daleko od pocinjanja.

 

Inace tek sam sad skontao da je u medjuvremenu izdao i zbirku kratkih prica Sharp End a da kod nas nije jos ni prevedeno.

Link to comment

Paaaa, tu je negde :D dobar odabir za komparaciju, moram priznati. Mozda za trunku veći krš.

 

Meni se svideo izgrađen svet, mitos, efekti su dobri, sve je steampunk, i ideja takvog distopijskog društva je definitivno, da kažem privlačnija/zanimljivija gledaocu od vagon-klase beskonačnog voza.

S druge strane, likovi su užasni, dijalozi su prejadni, čizi ili nemaju nikakvog smisla, hemije nema niđe, non stop neko gine a tebi se fućka da li će da zagine. Svi su kao nešto bitni, a ne znaš zašto su bitni niti zašto rade to što rade. Baš onako plitko, šteta.

Link to comment

Brate Snowpiercer je vrh film. Cela prica o klasnom drustvu, o generalnom ludilu, o odrzavanju sistema od strane svih cinilaca... Mene je podsetio jednim delom cak i na remek delo Brazil. Zapravo kraj filma je najvise usrao, ali to je valjda mana tih filmova koji hoce i da kazu nesto a i da se prodaju generalnoj publici.

 

A ovaj Mortal Engines je uzbudljiv otprilike koliko The Last Airbender pa jos manje.

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Brate Snowpiercer je vrh film. Cela prica o klasnom drustvu, o generalnom ludilu, o odrzavanju sistema od strane svih cinilaca... Mene je podsetio jednim delom cak i na remek delo Brazil. Zapravo kraj filma je najvise usrao, ali to je valjda mana tih filmova koji hoce i da kazu nesto a i da se prodaju generalnoj publici.

 

+1

Link to comment

Meni je Snowpiercer koncept bio previše debilan da bi se na njemu gradila ikakva socijala priča. Jesam slab na campy stvari, ali samo ako se urade sa dosta humora... a film ispao ozbiljan ko francuski strip :yawn2: 

 

Mortal Engines mi slično zvuči: umesto da se šašav setting iskoristi za priču sa malo duha a la rani Fallout, e ne nego ćemo smrtno ozbiljno, ubijeni roditelji i spasavanje sveta :yawn2: Ali verovatno ću ipak pogledati, hvala goofs!

Link to comment
  • 4 months later...

Neka korist od izolacije je to što sam konačno uhvatio da dovršim 3 standalone knjige od Abercrombie-a nakon Prvog Zakona.

 

Evo malo utisaka bez spoilera

 

1) Osveta je stvarno odlična kill billovska avantura kroz Abercrombiev svet. Vidi se da je iskoristio neke odbačene koncepte za likove iz originalne trilogije i ubacio ih ovde ali to je majstorski uradio, knjiga se odlično drži do samog kraja a i na samom kraju.

 

2) Heroji po meni najslabija a nažalost i najduža. Ne znam da li je do toga što je nabio previše likova ili zato što je stavio celu radnju u jednu lokaciju tj bitku u rasponu od 3 dana ili najverovatnije kombinacija svega toga, ali ova mi je baš najslabije legla. Razumem sve poente, besmisao ratovanja i poruku i sve što je pokušao ali ovo realno ima bar 100 strana i 10 likova viška. Jednostavno dok se posvetio svemu što je započeo nije stigao da se razmaše kao što ume.

 

3) Crvena zemlja je njegov osvrt na vestern žanr a iako zvuči kao neko svetogrđe to zapravo sasvim fino vozi. Ne znam da li je do nekih dragih likova ili poruke i samo priče ali ovde se vratio na stari nivo, skroz rame uz rame sa Osvetom. možda mi je čak i za nijansu ispred jer mi je svežije.

 

Sve u svemu na sjajan način širi svet tako što sporedne i minorne likove iz prethodnih knjiga stavlja kao protagoniste u nova dela i na taj način pravi dubinu pa ne deluje kao da se ceo svet vrti oko 5 likova i brda NPCeva i negativaca.

 

Sada ću malo da pauziram pa se bacam na prvi deo nove trilogije, Little Hatred koji je postavljen dobrih 30 godina nakon početka originala. Taman ove godine izlazi i drugi deo, valjda će do septembra moći normalno sve da se naručuje :) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...