Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Pod ruke mi dosla "Americki Bogovi" od Gejmana stigao negde do 1/4 i za sada mi se svidja i drzi paznju. Odlicna ideja valjda nece da zasere do kraja :)

Link to comment

Meni je ta knjiga otkrila pentominoes, na čemu sam joj bio vrlo zahvalan tada, kao mladi i perspektivni pre-pubertetski nerd.Lupao sam glavu danima, kao Karl (?), pokušavajući da rešim 3x20 kombinaciju, ali sam onda otkrio da je pisac uviđavno dao rešenje u pogovoru. :rolleyes:Come to think of it, kasnije sam od Klarka po prvi put čuo i za Mandelbrotovu funkciju i fraktale, u onoj knjizi o olupini Titanika...

Link to comment
  • 3 weeks later...
Pod ruke mi dosla "Americki Bogovi" od Gejmana stigao negde do 1/4 i za sada mi se svidja i drzi paznju. Odlicna ideja valjda nece da zasere do kraja :)
Bolesno, ali simpatichno. Davno beshe ali zanimljivo.
Link to comment
Trenutno se za Sky One radi The Colour of Magic kao dvodelni TV film, biće i biskopska verzija. Sean Astin, Tim Curry, Christopher Lee, David Jason kao Rincewind - zvuči obećavajuće:
Nije mogao bolji kasting za Rincewinda, mada je možda Del-boy malko mator. :unsure: Da li se još neko od fanova smorio od iščekivanja nastavka ASOIAF?
Link to comment

Poneo na tromesečni teren, između ostalog i ovih 9 Jordanovih knjiga....I sa "Zenicom Sveta" započeo priču o mladićima i devojkama iz Dve Reke ispočetka, redom, polako... :rolleyes:BTW. Imam veoma pozitivna iskustva kada sam Dina-serijal; Amber-serijal; i Ender serijal čitao posle određene vremenske distance, od početka, do kraja u kontinuitetu, ne čekajući sledeću knjigu po nekoliko meseci/godina...Otvoriš jedan paralelni svet, u koji uvek možeš da se skloniš i polako kotrljaš priču... :Hail: Milina... :wub:

Link to comment
  • 2 weeks later...

veoma sam se primila na "strvinarsku utehu", ne mogu da postignem koliko bih zelela, svako citanje se zavrsi tako sto mi knjiga ispadne iz ruku tresne na glavu za laku noc :D

Link to comment
  • 3 weeks later...
veoma sam se primila na "strvinarsku utehu", ne mogu da postignem koliko bih zelela, svako citanje se zavrsi tako sto mi knjiga ispadne iz ruku tresne na glavu za laku noc :D
sad cu malo da skrnavim topik jer nisam procitala nijednu simmonsovu sf knjigu, a ostale uglavnom jesam :Dmnogo volim i carrion comfort i summer of night i winter haunting, skoro zavrsih hollow man a spremam se na terror. ali nekako uvek, koliko god da mi je savrsen pocetak, rasplet, likovi, dijalozi, uvek nesto sjebe na kraju.recimo, hollow man, fantasticna premisa, odlicno razradjen lik, dobra gradacija, i onda paf. kraj istovremeno i zbrzan i nekako (iako bas mrzim tu rec) odradjen.ne znam da li je problem u meni ili u njemu. kazu mi oni kojima verujem da je terror bolji, nadam se da cu uskoro i sama to uvideti.a mozda jednom krenem i na taj hyperion...
Link to comment
...a mozda jednom krenem i na taj hyperion...
kreni kreni :)ima on te trenutke kad neshto 'zbzava' rasplete, ali kad sve saberem, i ilione i olimpe i hiperione i ono posle hiperiona, kakogodj da se zove, meni se pod 1 uzasno dopadaju ti svetovi, likovi mi nisu toliko vazni, i kad sam vec vizuelni tajp i uspem sve to i da zamislim, ja biti vrlo zadovoljna :wub:ps. u poredjenju sa ovim njegovim ostalim zemaljskim hororima, ja opet preferiram svemire, ako mi se sf ne deshava u svemirima - ne valja nishta :s_w: Edited by thermal bug
Link to comment
sad cu malo da skrnavim topik jer nisam procitala nijednu simmonsovu sf knjigu, a ostale uglavnom jesam :Dmnogo volim i carrion comfort i summer of night i winter haunting, skoro zavrsih hollow man a spremam se na terror. ali nekako uvek, koliko god da mi je savrsen pocetak, rasplet, likovi, dijalozi, uvek nesto sjebe na kraju.
Pokusaj da pronadjes Ljubav i smrt (LOVEDEATH). Moze da se nadje po bibliotekama. Savrsena knjiga!
Link to comment

Ima par godina,kako sam procitao "Ljubav i Smrt".To mi je bilo jedno od najprijatnijih knjizevnih iznenadjenja.Te veceri kada sam poceo sa citanjem,rekao sam sebi da cu samo videti kako izgleda,i nastaviti sutra,po povratku sa ispita.Medjutim,to je bilo lakse reci nego uciniti.Zaboravih na vreme i kada sledeci put pogledah na sat,bilo je 5 ujutro. :D Ne morate me pitati,kako sam prosao na ispitu. :lol: Sta reci,osim genijalno. :)

Link to comment
Hiperion spada u pet najboljih SF dela ikada napisanih. Ogromna je šteta ne uživati u njemu.
A takodje se bez njega u gepeku ne moze razumeti kakav je Den Simons pisac. Iako je napisao mnoge sjajne stvari po mom misljenju nikada nije uspeo da dostigne kvalitet Hiperiona. Sve i da nista drugo nije napisao ovaj roman ga sam svrstava u red najvecih SF pisaca u istoriji.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...