Jump to content
dare...

SF i fantasy

Recommended Posts

variola
On 16.5.2018. at 21:17, Pečorin said:

Čitao neko Ijana Mekdonalda (https://www.goodreads.com/author/show/25376.Ian_McDonald)? Utisci, preporuke?

Ja sam stao još kod njegovog prvenca - Bespuće. Zanimljiv početak, ima šmeka Bredberija, Simaka... Kasnije se nekako previše raspline za moj ukus (česte reference su magijski realizam, hispano-američka književnost). Svakako probaj. 

raindelay999

Probaj sa zbirkom prica "Knjiga izgubljenih snova" pa vidi da li ti odgovara( meni ne odgovara a procitao sam i Tekiju za koju sam bio siguran da ce mi se dopasti pa nije :sad:)

Shan Jan
On 18.4.2018. at 14:53, Jean-Luc Picard said:

Hiperion i pad Hiperiona su  nešto najbolje što sam ikada pročitao ( subjektivno naravno )  , neovisno o pripadajućem književnom žanru .  Endimion i Uspon Endimiona su već daleko lošiji ( kao što to obično bude sa sequel-ima ) ali i to bi bilo sasvim zadovoljavajuće ako se kao reper ne uzimaju prva dva naslova.

Da li su prve dve knjige zatvorena celina?

Shan Jan

Hiperion i pad Hiperiona su  nešto najbolje što sam ikada pročitao ( subjektivno naravno )  , neovisno o pripadajućem književnom žanru .  Endimion i Uspon Endimiona su već daleko lošiji ( kao što to obično bude sa sequel-ima ) ali i to bi bilo sasvim zadovoljavajuće ako se kao reper ne uzimaju prva dva naslova.

Da li su prve dve knjige zatvorena celina?

Jean-Luc Picard

Možeš čitati Hiperion i Pad Hiperiona kao zasebnu celinu. Ne ostavlja nikakve repove, zaokruženo je. Endimion i Uspon Endimiona su sequeli koji su dosta kasnije napisani.

Pečorin
On 18.5.2018. at 14:24, variola said:

Ja sam stao još kod njegovog prvenca - Bespuće. Zanimljiv početak, ima šmeka Bredberija, Simaka... Kasnije se nekako previše raspline za moj ukus (česte reference su magijski realizam, hispano-američka književnost). Svakako probaj. 

On 18.5.2018. at 15:34, raindelay999 said:

Probaj sa zbirkom prica "Knjiga izgubljenih snova" pa vidi da li ti odgovara( meni ne odgovara a procitao sam i Tekiju za koju sam bio siguran da ce mi se dopasti pa nije :sad:)

Niste me bas ohrabrili  :D

drugo pitanje za znalce: kakve su Martinove SF price? Vidim laguna izbacila u 3 knjige.

James Marshall

Ja čitao nekad davno u Alefu neke njegove priče, meni to nije loše, ima tu materijala, kasnije sam se sjetio imena kad je postao faca sa ASOIAF :D

burekdzija

Evo istinite price: kad je Zivkovic negde 93 preveo Pad Hiperiona, (buduci) kum i ja smo brojali dane da izadje i trcali na njegovu kucnu adresu da uzmemo prve primerke. 93. nismo imali para za lebac ali smo za ovo nasli. 

p.s. taj primerak jos imam u Beogradu negde.

Edited by burekdzija