Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Ја сам пробао.Ни пробање не препоручујем. Што се алтернативних историја тиче пре поручујем Harry Turtledove-а и његове књиге, нарочито The Tale of Krispos: Krispos Rising Krispos of Videssos Krispos the Emperor .Човек има докторат из историје Византије, зна о чему пише одличан писац.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Meni su sve njegove knjige bile najtužnija vest.
Bolje da si u ta kolica turio glavu na mesto guzice..Ali dobro, možda si ga nedovoljno čitao, možda si naletio na loš prevod ili ti je hanuma embargo udarila, šta ću kad sam tolerantan..After announcing his diagnosis, Pratchett added a post script: "I would just like to draw attention to everyone reading the above that this should be interpreted as 'I am not dead'. I will, of course, be dead at some future point, as will everybody else. For me, this maybe further off than you think - it's too soon to tell. I know it's a very human thing to say 'Is there anything I can do,' but in this case I would only entertain offers from very high-end experts in brain chemistry."
Link to comment
Bolje da si u ta kolica turio glavu na mesto guzice..Ali dobro, možda si ga nedovoljno čitao, možda si naletio na loš prevod ili ti je hanuma embargo udarila, šta ću kad sam tolerantan..
Bilo bi lepo da si pročitao još ponešto. Možda bi ti se kazalo samo.Nikad ništa izvikanije a sa toliko nategnutih pokušaja duhovitosti ne pročitah, a cenim da sam iščitao makar brdo knjiga. Boju magije sam završio iz čistog mazohizma, i principa da skoro nikad ne ostavljam nešto što sam započeo. No ovde sam bio na velikim iskušenjima da batalim nakon desetak strana, ali sam stoički izdržao do kraja. Ko je Pračeta isčitao, ni X100 mu neće teško pasti.
Link to comment

The Colour of Magic mu je prva knjige iz Discworld serijala, od onda je izbacivao prosečno dve knjige godišnje (samo Discworld čini 36 knjiga + 2 u pripremi - I Shall Wear Midnight i Raising Taxes). Kao prva svakako da se ne može po kvalitetu porediti sa kasnijim, kada je već do detalja osmislio ceo 1 fiktivni svet. Opet, ne vidim čime ti je njeno čitanje nanelo tolike muke i jad, biće da to shvataju samo oni sa iščitanim makar brdom knjiga.Ozbiljno sam mislio ono o neodgovarajućem prevodu i čitanju u orginalu. Ako ja sa ne Bog zna kakvim znanjem jezika mogu da ga čitam, verujem da i ti možeš. Ako te mrzi da se akaš sa on line knjižarama i srpskim poštarima uvek ti preostaje gigapedia.org, registruješ se, nađeš šte te zanima, isprintaš i uživaš. Ako nekog zanima ovo je mali vodič za čitanje (fali Making Money):thediscworldreadingordefi0.th.jpg Trenutno se za Sky One radi The Colour of Magic kao dvodelni TV film, biće i biskopska verzija. Sean Astin, Tim Curry, Christopher Lee, David Jason kao Rincewind - zvuči obećavajuće: snn0823p280x390368306asc9.th.jpg

Link to comment
Blasphermer! Vulf je genije, iako jeste malo dosadan.Doduše, za te Vitez-Čarobnjak knjige sam čuo da su najstereotipniji fantasy crap. Nisam čitao.
Sa zakašnjenjem. Vulf jeste genije i jedan od najvećih živih pisaca, a Vitez-čarobnjak je vrhunski i njemu svojstveni fantasy. Za svaku preporuku. Ako volite fantasy, naravno. Prva knjiga je pride i odlično prevedena, a na drugoj se prevodilac promenio, ali i dalje radi posao, mada je na pojedinim mestima konfuzno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...