Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 years later...
gazzo, partizan je veliko dete. bombas deckic koji jurisa na bunker. sirogojno. bosko buha.
Jeste dok ne ukljucis mozak. A onda shvatis da je partizan degenerisani kvaziideolog koji, dok se krije u rovu, pusta decu na bunkere.
... ti ces nemacko albansku svinju ljubiti u dupe da bi se najeo evropskih chvaraka a ja cu joj nabiti dinamit u bulju i ostati gladan ali covek.
... bas kao sto je SM ziveo i umro kao covek. Ostaje nejasno kako bi dinamit u evropskoj bulji pomogao onome sto je od k. srba ostalo.For krajst sejk, najlaksi nacin da Tachi protera Srbe sa severa je upravo ovaj koji ti predlazes. Edited by CowBoy
Link to comment
Jeste dok ne ukljucis mozak. A onda shvatis da je partizan degenerisani kvaziideolog koji, dok se krije u rovu, pusta decu na bunkere.
mnogo lako koristis taj entartete momenat.77E9C38B-667D-4644-A532-3D7264D84AC2_mw800_mh600_s.jpgbtw, dete je takodje partizan a mozes da pitas nemce u kragujevcu kada su ih proizveli u borce.
Link to comment
btw, dete je takodje partizan a mozes da pitas nemce u kragujevcu kada su ih proizveli u borce.
A jesu li ih pitali da li zele da budu borci? Stajanje deteta pred streljackim vodom tesko bi se moglo nazvati statusom borca. Mozda bi Desanka (ili Kim) takvo sto izmastali, ali ja ovako ogranicen i nemastovit - jok!
Link to comment
takvi plakati su bili u celoj okupiranoj evropi, u holandiji, belgiji, francuskoj... i nije da je bio mizeran odziv, o i te kako je bilo ljudi koji su usli u vojsku nove evrope i nosili sa ponosom prvu modnu kreaciju Huga Bosa. samo sto se nesto i ne pise o tome, mudrice evropske cute, znate, svi su bili zrtve nacizma, ma da, kako da ne dry.gifali uveseljava ovo o odbrani ognjista laugh.gif samo sto nisu bili inventivni da pomenu i goloruki narod koji brani ognjsta i jadan se muci pa mu treba pomoci. a i u kosovskoj prici se pominju ognjista. jbt, mogu li da smisle neku novu simboliku, priznajem da ne ide bas da se napise odbrana svojih sporeta ali ognjsta, pa to davno ispalo iz upotrebe i kod najsiromasnijih.istorija ratne propagande u Velikom ratu i Drugom svetskom ratu je izuzetno zanimljiva, dobro bi bilo gledati je i tumaciti kao celinu. ali ko ce time da se bavi u ova brza vremena a da mu to nije posao koji ga hlebom hrani Edited by Pontijak
Link to comment
A jesu li ih pitali da li zele da budu borci? Stajanje deteta pred streljackim vodom tesko bi se moglo nazvati statusom borca. Mozda bi Desanka (ili Kim) takvo sto izmastali, ali ja ovako ogranicen i nemastovit - jok!
kauboju, nisu ih pitali streljali su ih. time je izbor bio manje vise jasan: ili streljanje ili borba.
Link to comment
isuse.gif
kauboju, nisu ih pitali streljali su ih. time je izbor bio manje vise jasan: ili streljanje ili borba.
... deca - shvatila? Nemci su deci zapravo uterali taj izbor? Nemac krene da ubija decu i onda ostala deca nemaju drugi izbor no da jurisaju na bunkere (ej!) dok se partizani skljanjaju da ih propuste ka jedinom izboru koji im se nudi? Ej?A ovaj jos stavlja :isuse: smajli.Isuse.
Link to comment
... deca - shvatila? Nemci su deci zapravo uterali taj izbor? Nemac krene da ubija decu i onda ostala deca nemaju drugi izbor no da jurisaju na bunkere (ej!) dok se partizani skljanjaju da ih propuste ka jedinom izboru koji im se nudi? Ej?A ovaj jos stavlja :isuse: smajli.Isuse.
pa ti izgleda ne kapiras da je izbor cesto bio partizanski zbeg (da ne kazem naourazni narod) i ucesce u nob-u ili sigurna smrt pod ustaskom, cetnickom, balistickom (upisi po izboru) kamom ili nemackim metkom. naravno da su se zli partizani sklanjali da bi pustili decu zato sto bili degenirasani zlikovci. da li ti uopste citas sta pises, bez uvrede?mislim lupas ko maksim po diviziji. kao i kada je umetnost u pitanju niko ti ne moze uskratiti licni dozivljaj (tipa 'kortes je bog') ali ipak cinjenicama tako zavrces za muda da vriste odavde do kozare. Edited by kim_philby
Link to comment
... deca - shvatila? Nemci su deci zapravo uterali taj izbor? Nemac krene da ubija decu i onda ostala deca nemaju drugi izbor no da jurisaju na bunkere (ej!) dok se partizani skljanjaju da ih propuste ka jedinom izboru koji im se nudi? Ej?A ovaj jos stavlja :isuse: smajli.Isuse.
Isuse, nego šta. Partizani dekadentni. Pretpostavljam da je to nasuprot zdravom arijskom duhu okupatora, i narodskoj praktičnosti četničkih koljača?
Link to comment
mislim lupas ko maksim po diviziji. kao i kada je umetnost u pitanju niko ti ne moze uskratiti licni dozivljaj (tipa 'kortes je bog') ali ipak cinjenicama tako zavrces za muda da vriste odavde do kozare.
Pa nisam ja taj koji tvrdi da su "partizani deca" :isuse: moze biti u onoj Kunderinoj intrepretaciji, ali i u tom slucaju si u debeloj gresci. Ako je moja poenta da je Bosko Buha prosao pored nekog Krcuna sa bombom u ruci i nastavio ka bunkeru a da ga Krcun nije sprecio, odakle tebi sad ideja da meni ucitavas "licni dozivljaj" kad upravo ti od njega bolujes? Ti samo iz "licnog dozivljaja" mozes da smatras da su "partizani deca", s tom razlikom sto su jedna deca ginula na bunkerima a druga, malo starija, koja su pustala decu na bunkere uselili su se na Dedinje i streljali sve sto je sto je imalo vise od osnovne skole po Beogradu.@Vasa: mislim, znam da se vas dvojica drzite zajedno, ali ajde o'ladi sa ovim podmetanjima. Niti sam pominjao cetnike niti ih nesto volim, tim pre sto su svi moji + ja sa njima od tridesetih na ovamo levicari. Edited by CowBoy
Link to comment
ali ajde o'ladi sa ovim podmetanjima.
Jok nego ću da ozbiljno raspravljam sa fikusom sa foruma koji mi vređa mrtve u porodici. isto bih rekao i Kimu da mi odvali ovako nešto, prijatelj ili ne, pa to nema nikakve veze sa "držanjem zajedno". znam da se revizionizam mnogo razobadao, ali te priče mogu da prođu negde drugde. kod mene će uvek naići na tvrdo. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...