Jump to content
IGNORED

Sta uvrstiti u 30 kila?


Recommended Posts

Priblizava se kraj juna kada idem za Sidnej for good pa sam u nedoumici sta bi trebalo da odaberem iz gomile svacega i uvrstim u maximalnix 30 kila prtljaga (20 checked i 10 hand)?Odmah sam knjige odbacio kao mogucnost jer su teske, svu muziku cu prebaciti u MP3 pa na DVD-e u papirnom omotu, filmove i software takodje.Svakako mi 30 kila deluje beskrajno malo pa mi se cini da je jedino sto cu moci poneti garderoba.Sta bi mi prekaljeni emigranti preporucili da ne izostavim (imajuci u vidu moje krajnje odrediste)? :blink:

Link to comment
Priblizava se kraj juna kada idem za Sidnej for good pa sam u nedoumici sta bi trebalo da odaberem iz gomile svacega i uvrstim u maximalnix 30 kila prtljaga (20 checked i 10 hand)?Odmah sam knjige odbacio kao mogucnost jer su teske, svu muziku cu prebaciti u MP3 pa na DVD-e u papirnom omotu, filmove i software takodje.Svakako mi 30 kila deluje beskrajno malo pa mi se cini da je jedino sto cu moci poneti garderoba.Sta bi mi prekaljeni emigranti preporucili da ne izostavim (imajuci u vidu moje krajnje odrediste)? :blink:
Slobodno se prostri vise:Checked Baggage Allowance: 2 PiecesAir France provides each passenger with the baggage allowance for their particular trip. You can find this information on your electronic ticket or Trip Summary.Passengers traveling in Tempo Class to all destinations (except Africa): * Baggage Allowance: 2 pieces * Maximum Dimensions of 1st Bag: 62 linear inches/157 cm (length + width + height) * Maximum Dimensions of 2nd Bag: 55 linear inches/140 cm (length + width + height) * Maximum Weight of each piece: 50 lb/23 kg+Carry On:Maximum Weight of Carry-on Luggage: 26 lb/12 kg
Link to comment
Slobodno se prostri vise:Checked Baggage Allowance: 2 PiecesAir France provides each passenger with the baggage allowance for their particular trip. You can find this information on your electronic ticket or Trip Summary.Passengers traveling in Tempo Class to all destinations (except Africa): * Baggage Allowance: 2 pieces * Maximum Dimensions of 1st Bag: 62 linear inches/157 cm (length + width + height) * Maximum Dimensions of 2nd Bag: 55 linear inches/140 cm (length + width + height) * Maximum Weight of each piece: 50 lb/23 kg+Carry On:Maximum Weight of Carry-on Luggage: 26 lb/12 kg
Hvala na informaciji, ali ja idem sa British Airways Beograd-London pa Lufthansa London-Seul i na kraju Asiana Airlines Seul-Sidnej.Maximum je 20+10.2 pieces je uglavnom ako se ide za Australiju preko US, putem Azije je 1an piece.
Link to comment
Hvala na informaciji, ali ja idem sa British Airways Beograd-London pa Lufthansa London-Seul i na kraju Asiana Airlines Seul-Sidnej.
BEG-LON-FRA-ICN-SYD ?ako sme da se pita, zasto bas takav routing?
Link to comment
BEG-LON-FRA-ICN-SYD ?ako sme da se pita, zasto bas takav routing?
Pa, jedan razlog je cena jer su letovi neuporedivo jeftiniji iz Londona, a vec imam UK vizu tako da sto da ne ustedim. FRA je samo tranzit, ceka se 2-3 sata tamo.A ICN zbog licnih razloga. U svakom slucaju bih stao negde na pola u Aziji jer razlika u ceni u poredjenju sa direktnim letom je jako mala. Steta bi bilo ne iskoristiti tu priliku da se jos nesto vidi, a bogami i predahne nakon toliko vremena u avionu i izbegne jet lag. Kao sto sam rekao ICN jer moram da vidim nekoga tamo.Eto.
Link to comment
Eto.
ok, samo pitao - zvucao interesantan itinerary :)jednu stvar obavezno stavi u tih 30kg - fotoaparat [pozeljno u rucni prtljag]posto ocigledno ides sa vise avio kompanija, proveri koliki je limit za rucni prtljag - kod nekih je samo 6kg.
Link to comment
ok, samo pitao - zvucao interesantan itinerary :)jednu stvar obavezno stavi u tih 30kg - fotoaparat [pozeljno u rucni prtljag]posto ocigledno ides sa vise avio kompanija, proveri koliki je limit za rucni prtljag - kod nekih je samo 6kg.
Da, znam, Lufthansa je 8 max, Asiana 10, a British 23. Mada svi dozvoljavaju dodatni ranac ili malu torbu pa tako planiram mali kofer 8 kg + ranac 2 kg.Moje pitanje se odnosilo na to sta bi trebalo da ponesem za pocetak novog zivota tamo.Znam da naravno sve moze da se kupi pa je glupo da prekoracujem tezinu i placam dodatno, ali kad vec imam tih 30 kg sta bi mi se najvise isplatilo da ponesem? Ovo naravno pitam ljude koji imaju licnog iskustva sa preseljenjem, a narocito se odnosi na one koji su sada u OZ.PS Dodatno pitanje: ima li neko iskustva sa vadjenjem putnickih cekova u Srbiji i njihovom isplatom u Australiji? Koju biste mi banku preporucili? Cuo sam da mi je ta varijanta povoljnija pri transferu u AUD nego da nosim cash. Edited by noskich
Link to comment
Priblizava se kraj juna kada idem za Sidnej for good ...
Dobrodosao.Sto se tice nosenja, nemoj mnogo tim da se opterecujes. 30kg nije nista, ja kad putujem na nedelju dana ponesem toliko. Posto nema nikakve sanse da poneses (ni blizu) sve sto ti je vazno, onda mnogo toga mozes da zanemaris.Za Sidnej ti ne treba topla odeca i teska obuca, tako da je to velika usteda u prostoru/kilazi. Jedna lagana jaknica/dzemper (ili, sto se ovde kaze fleece) je dosta. (I to vise treba za avion, kad odvrnu onu ventilaciju, posebno u pocetku leta, zna da bude zimzeleno).Pretpostavljam da znas, ali da podsetim - kao i za bilo koji put u Australiju - nikakva hrana, nista od drveta, nikakvo seme/biljni materijal. Tj. ako slucajno imas bilo sta od toga, obavezno prijavi carini, jer ako ne prijavis, a nadju ti... moz' da bude azgodno.Ako treba nekome ovde da doneses neki poklon, smisli nesto malecno.I, na kraju, ako nesto zaboravis, ne sekiraj se... neko od sidnejske srpchadi ce uvek moci da ti to dobaci. (Uvek ima neko da "ide uskoro").
Link to comment

BGhost: Za sesir znam, imam jedan odlican kineski original za sadjenje pirinca. :s_p: Nece mi trebati onaj sa pampurima sto vise za outback. Cizme ne moze jer ne volim kozu, a i vegetarijanac sam pa ne ide...Indy: Hvala, pa ta mi ventilacija bas odgovara da navucem na sebe 2 para pantalona i 2 jakne kako bih poneo sto vise LOL.Znam, citao sam sta je zabranjeno uneti.Ajd jos samo neko da mi iznese iskustva sa ovim putnickim cekovima pa sam na konju. Naravno, ima tu jos mali milion nedoumica, ali videcu na licu mesta...

Link to comment
Priblizava se kraj juna kada idem za Sidnej for good pa sam u nedoumici sta bi trebalo da odaberem iz gomile svacega i uvrstim u maximalnix 30 kila prtljaga (20 checked i 10 hand)?Odmah sam knjige odbacio kao mogucnost jer su teske, svu muziku cu prebaciti u MP3 pa na DVD-e u papirnom omotu, filmove i software takodje.Svakako mi 30 kila deluje beskrajno malo pa mi se cini da je jedino sto cu moci poneti garderoba.Sta bi mi prekaljeni emigranti preporucili da ne izostavim (imajuci u vidu moje krajnje odrediste)? :blink:
Pre godinu ipo moj brat imao sličan problem za slično putovanje for good (destinacija ista).Od garderobe nosi najosnovnije, nemo' se zalećeš i ovde da kupuješ, imaš tamo sve (plus ume biti dosta jeftinije).Zimsku garderobu zaboravi, indy ti je rekao sve.Za muziku, flimove i sl. najbolje rešenje ti je da pazariš neki externi hard i sve rokneš na njega pa ga turiš u ručni prtljag.
Link to comment

U 30 kila mozes samo da uvrstis garderobu. Taman toliko otprilike ispadne. Mozda moze i neka (ali bas) sitnica koja ti nesto znaci. No ne brigaj. Kada se nadjes na licu mesta sve se ipak nekako skrpi. Tako uvek biva. Posto ces biti zauzet snalazenjem u novom zivotu nece ti ni nedostajati stvari na koje si navikao. Nece ti ni trebati. Neces imati vremena. S R E C N O!

Link to comment
U 30 kila mozes samo da uvrstis garderobu. Taman toliko otprilike ispadne. Mozda moze i neka (ali bas) sitnica koja ti nesto znaci. No ne brigaj. Kada se nadjes na licu mesta sve se ipak nekako skrpi. Tako uvek biva. Posto ces biti zauzet snalazenjem u novom zivotu nece ti ni nedostajati stvari na koje si navikao. Nece ti ni trebati. Neces imati vremena. S R E C N O!
H V A L A. :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...