Jump to content
IGNORED

Besmrtnost


Amos

Recommended Posts

Proveravali da li je C60 toksičan pa dobili neočekivan rezultat. http://www.owndoc.com/pdf/C60-Fullerene.pdfZnam da je u pitanju samo jedna studija i da će trebati bar još 100 takvih da bi bilo zvanično prihvaćeno da bakminsterfulereni mogu da produže život ali neka mi bude dozvoljeno da predvidim da će za par godina u širokoj prodaji biti i maslinovo ulje sa C-60 (čim se potvrdi da nije štetan po organizam,kao što sada reklamiraju suncokretovo sa omega 3) i jedno 10% višom cenom u odnosu na regularno. Štos je da su potrebne doze C60 minimalne a ako vam se troši par hiljada evra na opremu, ovo se može proizvoditi u kućnoj radinosti. c60oilbottle590h.jpg

Link to comment

Samo jedno veliko WOW! Pogledao sam ovaj sajt sa bočice (c60antiaging.com) Nego, da nije to neka navlakuša? Vidi ovo:

Longecity.org is a forum for people interrested in life extension and dozens of people have been pioneers in taking C60 in extra virgin olive oil. Longecity forum members have reported the following beneficial effects (only effects reported by more than one person are listed):More energyLess sleep needed“Mental inprovements”Can lift much heavier weights, sometimes to the point of causing tendon injury. Commonly reported.Can do more reps of the same weight. This was the most commonly reported benefit. People were adamant that there was a great difference, comparable to taking Creatine and that not even anabolic steroids enabled such an immediate increase of both repetitions and max. weight.Calmer, reduction in stressCan run longer with seemingly more effective utilization of Oxygen. Less fatigue. “Cardiac improvements”. Better stamina and endurance.Can run faster whilst feeling more comfortable with a pulse that would normally be too high for steady-state.Higher libido. This is also seen in rat trials, already with 4 micrograms/kg, a dose five times lower than what we recommend as a daily dose.Faster recovery of the skin after sunburn (with topical application).
Link to comment

valjda svi znamo sta uspesno produzava zivotni vek?starvation :fantom:

Dietary restriction is the most effective and reproducible intervention to extend lifespan in divergent species1. In mammals, two regimens of dietary restriction, intermittent fasting (IF) and chronic caloric restriction, have proven to extend lifespan and reduce the incidence of age-related disorders2. An important characteristic of IF is that it can increase lifespan even when there is little or no overall decrease in calorie intake

Link to comment

za caloric restriction setih se stvari od pre par godina kad sam nesto cituckala. nije samo kod c.elegans bilo je i miseva cini mi se, mada oni (neocekivano ?) cesto znaju da budu vrlo nezgodni za paralele sa ljudimaa ovo za primate je betty up to date ^_^ ali koliko vidim, ovo je zajednicki zakljucak izveden bez razvrstavanja za sve kategorije (m+f, svih starosti ) sa cim se nacelno ne slazem. preleteh tekst i vidim imaju razliku kod muzjaka ako se sa restrikcijom krene u starijem uzrastu.

disclaimer: nemam vremena sad da citam bilo sta

iako je gene therapy jos daleko, nije lose imati i ovo u vidu : http://www.embo.org/...th-in-mice.htmlna ovo mogu i da prodiskutujem ako je neko zainteresovanbtw jel mi mozda oftopikujemo? :unsure:

Link to comment

Mislim da ovo ima vise veze sa temom 'besmrtnost', nego sa temom kako se pojam licnosti uklapa u biologiju i neurofiziologiju:

Evo u šta ja verujem - verujem da ću posle smrti nastaviti da gledam, čujem, osećam kroz neko drugo telo. Tj. smatram da je moja svest posmatrač, a da je realnost nešto poput 6D filma koji gledam preko kompa. Telo bi u toj analogiji bilo kompjuter (hardver). Ako se kompjuter pokvari (telo umre) nema više filma, ali i dalje postoji gledalac koji će pomoću novog interfejsa (možda?) gledati drugi film. :P
Super, zaista, mogla bih da dodam (uz malo vise maste), zasto se to ne bi primenilo na sve dogadjaje, pa tako ti mozes posle smrti da budes vojskovodja, psihopata, masovi ubica, Marija Terezija, Hitler, poznati glumac/sportista/pevac, Stephen Hawking? Mozes u buducem zivotu da budes i ja (eto zanimljive ideje, ali i ona je moguca, zar ne?). Mozes da budes i na nekoj drugoj planeti (nadam se da ces javiti prezivelima ovde kako je tamo). Ustvari, tvoja ideja je prepravljeno verovanje u reinkarnaciju (pogotovo sa onim, neko te rasporedjuje u druga tela). Svega ima, osim ideje karme, a mozda je i ona prisutna (zato treba da budemo 'dobri', jer cemo onda u narednom zivotu gledati bolji film :P ). Sta je onda ta svest, duh koji se seli iz tela u telo?
Pa kad bih to mogao da dokažem, onda to ne bi bilo verovanje, već naučna činjenica. Da bi uzdrmala nečije verovanje ti moraš da dokažeš da ono nije u skladu s činjenicama. Nisi mi navela ništa što bi mi pokazalo da je ovo u šta verujem nepomirljivo s onim što nauka zna o mozgu, a to je ono što si ti tvrdila.
Ne, ovde si naveo stari argument teista kada neko pita za dokaz njihove vere. Na osnovu kojih cinjenica bi ti pobio verovanje u vaskrsenje? Na osnovu kojih cinjenica bi ti pobio moje (hipoteticko) verovanje da cu ja posle smrti ponovo da gledam isti film beskonacno mnogo puta?
Link to comment
Nego, da nije to neka navlakuša?
Nije, pacovi i mi imamo jako sličnu genetiku, tj. ako nešto deluje na njih, gotovo je sigurno da će delovati i na nas. Rezultati se javno publikuju i podložni su naučnoj kritici. Ono što je super je što c60 više ne košta $1000 dolara gram kao pre par decenija. Apstrakt:Countless studies showed that [60]fullerene (C60) and derivatives could have many potential biomedical applications. However, while several independent research groups showed that C60 has no acute or sub-acute toxicity in various experimental models, more than 25 years after its discovery the in vivo fate and the chronic effects of this fullerene remain unknown. If the potential of C60 and derivatives in the biomedical field have to be fulfilled these issues must be addressed. Here we show that oral administration of C60 dissolved in olive oil (0.8 mg/ml) at reiterated doses (1.7 mg/kg of body weight) to rats not only does not entail chronic toxicity but it almost doubles their lifespan. The effects of C60-olive oil solutions in an experimental model of CCl4 intoxication in rat strongly suggest that the effect on lifespan is mainly due to the attenuation of age-associated increases in oxidative stress. Pharmacokinetic studies show that dissolved C60 is absorbed by the gastro-intestinal tract and eliminated in a few tens of hours. These results of importance in the fields of medicine and toxicology should open the way for the many possible -and waited for- biomedical applications of C60 including cancer therapy, neurodegenerative disorders, and ageing.a studija je odavdehttp://www.sciencedi...142961212003237Rekoh da treba još stotinjak ovakvih studija da bi c60 bio prihvaćen kao food supplement. Jedna žlica dnevno i doktori će ostati bez posla. :) Čeka nas interesantnih par godina istraživanja. Edited by bigvlada
Link to comment
Super, zaista, mogla bih da dodam (uz malo vise maste), zasto se to ne bi primenilo na sve dogadjaje, pa tako ti mozes posle smrti da budes vojskovodja, psihopata, masovi ubica, Marija Terezija, Hitler, poznati glumac/sportista/pevac, Stephen Hawking? Mozes u buducem zivotu da budes i ja (eto zanimljive ideje, ali i ona je moguca, zar ne?). Mozes da budes i na nekoj drugoj planeti (nadam se da ces javiti prezivelima ovde kako je tamo). Ustvari, tvoja ideja je prepravljeno verovanje u reinkarnaciju (pogotovo sa onim, neko te rasporedjuje u druga tela). Svega ima, osim ideje karme, a mozda je i ona prisutna (zato treba da budemo 'dobri', jer cemo onda u narednom zivotu gledati bolji film :P ). Sta je onda ta svest, duh koji se seli iz tela u telo?
Pa dobro, zanimljive ideje. :) A svest nije duh, svest je svest, mada možeš da je nazoveš kako hoćeš.
Ne, ovde si naveo stari argument teista kada neko pita za dokaz njihove vere. Na osnovu kojih cinjenica bi ti pobio verovanje u vaskrsenje? Na osnovu kojih cinjenica bi ti pobio moje (hipoteticko) verovanje da cu ja posle smrti ponovo da gledam isti film beskonacno mnogo puta?
Vaskrsenje se kosi sa svim mogućim naučnim principima. Čovek koji je ubijen nikad se nije vratio iz mrtvih. A ovo tvoje hipotetičko verovanje se ne može oboriti.
Link to comment
BIgvlado, a da li bi ti uzeo to da piješ u ovom trenutku na svoju ruku?
Dobra stvar kod pacova je što su toliko silčni nama. Da im je nešto falilo od ovoga manifestovalo bi se. Ne bih imao problem da time začinim salatu ili sendvič.
Link to comment
Dobra stvar kod pacova je što su toliko silčni nama. Da im je nešto falilo od ovoga manifestovalo bi se. Ne bih imao problem da time začinim salatu ili sendvič.
Ispričam prijateljima šta sam tu pročitao o tim fulerenima. Kad oni paf izbaciše na stol žutu kutiju s ćirilićnim napisom Šumgit. Komadići ugljena, na kutiji piše fulereni, koriste Rusi od vajkada za prečišćavanje vode. Veli jedan, pa to ti je običan aktivni ugljen koji se koristi za filtere. Ukratko ubacismo po jedan u čašu i ispismo. Evo me živ i zdrav, nikakve druge promjene ne zapažam. Slobodno jedite!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...