Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Ako ne znaš razliku između lepinje :s_w: i somuna :s_dj: makar putovao i ispod majstorove miške, onda ti ne vredi objašnjavati. Uveri se sam...
uf, semanticaru. znam razliku izmedju lepinje i somuna. i dalje ne vidim kako to somun ispecen u sarajevu i presao par sati puta moze biti bolji od malopre ispecenog? jbt, pricamo o glupom hlebu, koji je ionako nuzno zlo u toj pljeski, a ti ga napravi na stvar vazniju od mesa.
Link to comment

šta fali bajatom somunu iz Sarajeva?Samo me 1 stvar buni. Da li direktno dopremanje iz Sarajeva znači da cela količina dođe odmah ujutru (pa bude bajata u podne, a još bajatija u 4 popodne, a još još još bajatija uveče), ili drajverska osovina Sarajevo - Beograd - Sarajevo šljaka celog dana?

Link to comment
šta fali bajatom somunu iz Sarajeva?Samo me 1 stvar buni. Da li direktno dopremanje iz Sarajeva znači da cela količina dođe odmah ujutru (pa bude bajata u podne, a još bajatija u 4 popodne, a još još još bajatija uveče), ili drajverska osovina Sarajevo - Beograd - Sarajevo šljaka celog dana?
U nasem slucaju (Evergreen) somuni se dopremaju jednom dnevno, nekad cak i jednom u dva-tri dana. Da coveku ljudi koji znaju sta je sarajevski somun nisu govorili "to nije to" dok je somune uzimao u raznim pekarama u Bg-u, on ne bi ni uzimao somune iz Sarajevo. Mozda to zvuci kao glupost, ali lepinje koje je dobijao iz Beograda jednostavno nisu bile toliko dobre kao ove sto dovozi iz Sarajeva.
Link to comment
A gde mu tacno dodje taj Evergreen? Ako su mu lepinje iz Sarajeva a cevapi makr upola kao tamo eto mene vec sutra tamo!
evrgrin je na pocetku vladetine. jeo sam tamo bezbroj puta za 6 godina zivota u vladetinoj. daleko najbolji sarajevski cevapi u gradu, sto je dovoljan razlog da se zanemari cinjenica da se radi o bircuzu najnize vrste. posle sam provalio da se moze poneti kuci. moracu da natrcim ovih dana...
Link to comment
U nasem slucaju (Evergreen) somuni se dopremaju jednom dnevno, nekad cak i jednom u dva-tri dana. Da coveku ljudi koji znaju sta je sarajevski somun nisu govorili "to nije to" dok je somune uzimao u raznim pekarama u Bg-u, on ne bi ni uzimao somune iz Sarajevo. Mozda to zvuci kao glupost, ali lepinje koje je dobijao iz Beograda jednostavno nisu bile toliko dobre kao ove sto dovozi iz Sarajeva.
znaci, bolje tri dana star somun iz bosne, nego tek ispecen iz beograda?
Link to comment
znaci, bolje tri dana star somun iz bosne, nego tek ispecen iz beograda?
Mislim da se ovo moze resiti jednim kvalitetnim poolom ili jednom forumaskom komisijom koja ce na licu mesta da ispita kvalitet somuna odnosno lepinje.P.s. Moj glas ide za sarajevski somun :wink:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...