Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

5 hours ago, Shan Jan said:

U sunce ti zarko, poreska jednom da uradi dobro delo. Jednom se zajebo i kupio TO. Svasta je moj stomak svario ali TO je bio izazov iznad ostalih. 

Jeo sam tu svega dva puta (sada već poodavno) pošto mi Takovska baš nikada nije usput i uopšte nije bilo loše...a taj se izgleda baš skrljao, koliko su ga nekad hvalili toliko sad svi pričaju kako je to oduvek bila trovačnica.

Link to comment

07. juna 2013. svratim tu pre derbija u basketu u Pioniru, kad unutra Duško Korać, a na teveu Đoković - Nadal, polufinale Rolan Garosa (guglao sam tačan datum, naravno).

Duško šeta po onoj prčvarnici, tj. vrti se u krug u tom malom prostoru u kojem su radnik i Mile pekli pljeskavice i komentariše tenis za sebe, ali tako glasno da smo imali prenos uživo u najsirovijem mogućem obliku. Vređa pa hvali Novaka, viče da će mu engleska kraljica biti kriv ako izgubi, psuje francusku publiku, Srbe, državu, tenis kao sport... Spektakularan prizor, zamislite ludog Koraća u punom elementu, lišenog i minimalnih pravila o tome šta može da kaže za vreme meča. [emoji2]

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

juce smo prolazili tuda i bas nesto komentarisali tog lika (posto je iz slovenije, jedan od ïzbrisanih", prijatelj jedan nas ima slican problem) i siguran sam da je radilo

 

ja sam se u blizini pionira trovao u jednoj od onih objekata kad se ide iz zdravka celara, pa na pocetku setalista

 

 

a sa koracom sam pio kleku na oprostaju djordjevica

drugar i ja malo okasnili, pionir prepun, sta cemo, sednemo dole ispod u onu kafanu

kad tu korac  drzi slovo :D

 

Link to comment

Deda iz Takovske je pre 10-ak godina imao baš korektnu pljesku, na stranu higijena prostora i "uređaja", dovoljno korektnu da svratim i kada mi nije baš usput. Sunovrat kreće kada je pomoćnika počeo da ostavlja da mu radi posao od zamesa do prodaje. Pritom mu promet na trenutak skoči posle MarkaŽvaka epizode, "slava"...počne ozbiljno uvaljivanje svega u onu smesu i eto ga dno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sarajevski...

Bio pre mesec dana kod Čolinog brata u Dušanovoj a ponovio prošlog vikenda.

U Bg-u bolji nisam jeo...a i kobaje i sudžukice zakivaju. Sl vikenda probam nešto drugo.

Savčić isto dooobar ali ovaj ipak za nijansu bolji.

Link to comment

Neprobah ništa od tih stvari, skoncentrisao sam se isključivo na meso, pecivo i cluk...:)

Čak im je i luk vrhunski, možda je slučajnost, ali luk pažljivo odabran čini mi se, svež, beo, sočan i apsolutno sladak odnosno neljut).

Dešava se da prilozi pa i "običan" cluk, na dosta mesta upropaste čitav utisak ali ovde ne. Savršen.

Ove nedelje preskočio Čolu i skrenuo do Goje na skretanju sa AP za Dušanovačku pijacu.

Nešto drugačiji od ostatka ponude tog tipa ali takođe odličan. Malo jače meso od Čole i Savčića ali takođe odličan. Nezasitiji od ostalih, hoću reći 5. nema šta da traži u porudžbini, treba krenuti od 10. a gladni ihahaaa...

Sit sam ga posetio i 10. mi bilo malo, šta bi bilo da sam svratio gladan...

Nemam pojma zašto je tako ali od Čolinih 10 pucam. Gramaža slična.

U svakom slučaju preporučujem i Goju ali kao nešto drugačiju školu.

Edited by Barti66
Link to comment
  • 3 weeks later...

Dve brzinske mesne preporuke

 

Ž burger u Cetinjskoj ozbiljna konkurencija Burger House i Fat Boys. Usudio bih se reći da je najsočniji u BG. Preporuka za ljuti čiz.

 

Mesožder u Brankovoj, Fili čizstejk, pulled pork/beef i po koji specijal Američki fazon sendviča najviše onako njujorški u nestvarno mekim kiflama i savršenom odnosu meso:hleb. Batat pomfrit isto odličan, cene su ipak malo jače ali je poprilično autentično jer drži neki Amer koji se ovde oženio.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 months later...

Pade mi sad na pamet, pa da ne zaboravim: ima li u sirem centru Beograda neko mesto sa dobrim banjaluckim cevapima? Ja sam cesto isao u jedan mali lokal izmedju Bajlonija i Banije, i to opusteno spada medju najbolje cevape koje sam jeo. Onda je cak bio neki mini hajp 90tih, svuda po gradu je bilo banjaluckih, a sad se ne secam kad sam poslednji put video. 

Link to comment
22 hours ago, Kampokei said:

Pade mi sad na pamet, pa da ne zaboravim: ima li u sirem centru Beograda neko mesto sa dobrim banjaluckim cevapima? Ja sam cesto isao u jedan mali lokal izmedju Bajlonija i Banije, i to opusteno spada medju najbolje cevape koje sam jeo. Onda je cak bio neki mini hajp 90tih, svuda po gradu je bilo banjaluckih, a sad se ne secam kad sam poslednji put video. 

To je bio vrh! I ne samo banjalučki, već i šiš i  drugo.

Ono ostalo po gradu što se zvalo banjalučki, nije bilo ni prineti. Pokojna Cica se takođe nije mogla meriti sa ovim kod Bajlonija.

Edited by Ras
Link to comment

Svraćao sam u lokal u Omladinskih brigada, gde je još onda bio okačen portret žene sa crnim florom, navodno preminule vlasnice/osnivača. Radi predstave o vremenu o kojem govorim, na mestu tog lokala, koji je preseljen (zaboravio sam gde) između autoputa i crkve već godinama je stambeni blok.

Ne sećam se šta je dalje bilo sa tim biznisom, a kako mi se čini da sam negde pročitao da je neko oživeo tu firmu "Cica", zaključio sam da je bilo i prekida u radu.

Edited by Ras
Link to comment

cica se preselila, prvo u ulicu hrane, pa odatle u avramčić koji je porušen prošle-pretprošle godine

 

imali su još lokala po gradu, u nekoj od onih poprečnih ulica kod kneza


 

 

 

ovo što ras priča je bilo početkom veka

:covid19:
 

e

cica je rahmetli, bar sudeći po toj slici koja visi u svakom lokalu

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...