Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Ja sam odrastao na Mari, jos dok su imali kiosk ispred skole "Sava Kovacevic", uvek je bio red i prepuno. Toliko smo cale i ja bili redovni da smo uzimali porcije pozadi na vrata, cale imao crtu. Tako da mozda nisam merodavan, ali meni je taj njihov ukus pljeke savrsenstvo, i cjevapa isto, ove ostale moderne/punjene papazjanije nisam nikad ni isprobavao.

Poslednjih godina slabo jedem tamo jer me ne navodi put, nadam se da se nisu pokvarili.

 

Jeo ponekad u Poncu kod Vuka, to je meni onako ok/prosecan rostilj, zadovoljavajuceg kvaliteta ali ne spektakl. Recimo da biram izmedju Pile&Prase (takodje u kraju) i Ponca birao bih Ponca jer sam cuo iz price da nabavljaju kvalitetno meso (barem ranije jesu).

 

Jeo i tacose na Vracaru, Nortenjo, meni ono simpa, imas par izbora mesa i tipova takosa, imaju neke kul domace sokicje od krastavca i tako nekih cuda. Tortilja obicna belobrasnasta, ima za trunku previse luka za moj ukus, ali je ok. Nazalost, cini mi se da nece potrajati kiosk jer je bas u nekom zabacenom delu, u stambenom kompleksu, bio sam dva puta i nije bilo nikog osim gazde (koji deluje kao mnogo dobar lik) sa nekim svojim pajtosima dok cugaju pivo.

Link to comment
4 hours ago, *edited by mod said:

Kafana Herceg Novi na vrhu Skadarlije a meni je i Mara bolja, doduše verovatno i nešto skuplja.

Sent from my H3213 using Tapatalk
 

Kakve su sad cene u herceg novom? 

Link to comment
51 minutes ago, Friend said:

Jede li neko u Poncho kod Vuka?

 

 

Ništa posebno.

 

U suštini, svi ti fastfudovi kod Vuka postaju sirotinjski.

Otišao sam u Pončo i rekao tamo: Dajte mi neku dobru slasnu i sočnu pljeskavicu.

I oni mi dali punjenu.

A ona skroz obična. Ista kao u svim ovim ostalim lokalnim. Samo velika.

 

OK, jesam siromašan ali još uvek mogu da dopustim sebi, povremeno, da se ložim na ukus a ne na količinu.

Link to comment

HN je oko 220, nisam skoro bio ali drži nivo. Ko nije bio u pitanju je gurmanska blago zaljućena. Mara je malo nostalgija ali i realno kvalitetna i tanka pljeskavica. Cena pljeke a i kačkavalja je takva zbog brenda. Isto ne pamtim kad sam jeo nešto u mari a sa nije neka pljeka (obična, dupla, pojačana) verovatno je bio suvi vrat pre bar 2-3 godine.

Meksikanac je dobar, ali mora pod hitno da osmisli šta će kad zahladni. Dostave nema a i trenutna ponuda je žestoko light i letnja. Na stranu to što je sem lokala sve na otvorenom. Nadam se da će da se izbori, bolji je i jeftiniji od takerije u kod kneza a i komšije ga podržavaju koliko vidim.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
On 3.9.2019. at 13:32, *edited by mod said:

Meksikanac je dobar, ali mora pod hitno da osmisli šta će kad zahladni. Dostave nema a i trenutna ponuda je žestoko light i letnja. Na stranu to što je sem lokala sve na otvorenom. Nadam se da će da se izbori, bolji je i jeftiniji od takerije u kod kneza a i komšije ga podržavaju koliko vidim.

 

To brate, meni se cini da lik ne ulaze u marketing nista, a morao bi na onoj lokaciji posto slucajne prolaznike nece dobiti, na webu nije prisutan, znaci samo od usta do usta (ja sam za njega cuo ovde, i jedva sam ga nasao kad sam planirao da odem). FB stranica mu ima jedva 500 lajkova, dostave nema, a bar je to lako organizovati danas, treba ti jedna dileja i bicikl ako neces siroki reon. Ili da se prikloni nekom od ovih sistema za dostavu, koji uzimaju dobar deo kolaca, ali opet i pola kolaca je bolje od nula.

Meni Submarine bzvz burger, BurgerHouse (koji ima tu iza ugla) i FatBoys ga siju propisno. 

Link to comment
 
To brate, meni se cini da lik ne ulaze u marketing nista, a morao bi na onoj lokaciji posto slucajne prolaznike nece dobiti, na webu nije prisutan, znaci samo od usta do usta (ja sam za njega cuo ovde, i jedva sam ga nasao kad sam planirao da odem). FB stranica mu ima jedva 500 lajkova, dostave nema, a bar je to lako organizovati danas, treba ti jedna dileja i bicikl ako neces siroki reon. Ili da se prikloni nekom od ovih sistema za dostavu, koji uzimaju dobar deo kolaca, ali opet i pola kolaca je bolje od nula.

Meni Submarine bzvz burger, BurgerHouse (koji ima tu iza ugla) i FatBoys ga siju propisno. 
Oooo da, submarine je po odnosu cena / kvalitet možda i najgori. Imaju dobre zemičke, ali meso i pomfrit su nikakvi a preskupi. BH i FB tu suvereno vladaju kada je Beograd u pitanju. Inače preporuka svima za Zrenjanince smoke kings BBQ, gostuju svako malo malo po night marketima I sličnim dešavanjima. Burger odličan i skroz drugačiji od BH I FB. Biće I danas na Đermu.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

jel neko uzimao meso iz pečenjre romanija sa bežanijske kose?

 

 

ja probao jednom i bilo s_a_v_r_š_e_n_o, sad me interesira da li je to bio izuzetak ili im je to (iso) standard

Link to comment

Uzimao sam svojevremeno, a tome ima bar 7-8 godina, i tada nisu bili baš konstantni u kvalitetu. Naravno, prvi put su uboli baš visoku ocenu, ali svaki sl put sve gori bili te odustah.

Možda je problem i u meni jer mi se to često dešava, ta opadajuća kriva u ocenjivanju kvaliteta :sad:.

Moguće da su se stabilizovali u međuvremenu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...