Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

8 hours ago, Bujodrag said:

A najveće sranje su one pice preko puta Mašinca gde neupućeni siromašni studenti jedu pice u zabludi da su dobre. Jebote, imaju najvažniju stvar za dobru picu, imaju peć na drva ali sve ostalo im je najjadnije moguće, najgori materijali a čak uspevaju skoro nemoguće, uspevaju da naprave loše testo.

 

Jeo jednom, nikad vise.

Link to comment
7 hours ago, Timmy said:

Ponco ima i rostilj? Ja ih pamtim sa picama i sendvicima. Tako su na 3 mesta imali. Al ih odavno nisam nigde video.

 

Ima navodno jako dobar roštilj, kvalitetno meso i to.

 

Ja volim te ćebaste pice preko puta Mašinca, bolje su mi od Karibika i Bigpice.

Za sve ostalo što je Bujodrag naveo se slažem, špagete su krš, mnogo su bolje kod Taša.

Link to comment

Pricate o pici kod matorog, sa raspalim najlonom ispred? Pica mu je nekako vodenasta, ne zovu je dzabe pica-povracka :). Ulazne sirovine su  matijevic kvalitet ali 100 kinti i bez kusuranja ima tezinu.

 

Ceo taj kraj postaje food arena zbog blizine fakulteta, kao sto je slucaj u Beogradskoj zbog pravnog (i Bucka doduse)  ili Goce Delceva zbog onog nesrecnog megatrenda.

 

Edited by Friend
Link to comment
2 hours ago, goofs said:

 

Ima navodno jako dobar roštilj, kvalitetno meso i to.

 

 

 

Ma bezveze mu je roštilj, odnosno pljeskavice i ćevapi, a to je ono po čemu se gleda. Pizze su mu super, ako su iste kao u Goce Delčeva.

Link to comment
1 hour ago, Friend said:

Pricate o pici kod matorog, sa raspalim najlonom ispred? Pica mu je nekako vodenasta, ne zovu je dzabe pica-povracka :). Ulazne sirovine su  matijevic kvalitet ali 100 kinti i bez kusuranja ima tezinu.

 

Ceo taj kraj postaje food arena zbog blizine fakulteta, kao sto je slucaj u Beogradskoj zbog pravnog (i Bucka doduse)  ili Goce Delceva zbog onog nesrecnog megatrenda.

 

 

 

Nije problem što mu je pica loša, svuda po gradu su uglavnom loše nego što ima jedan od najvažnijih sastojaka a koji je vrlo redak. To je peć na drva. A on uspeva da napravi baš lošu picu. Sramota.

 

Živeo sam jedno vreme s bivšom devojkom preko puta hotela Jugoslavija i redovno smo jeli u Džank Fud Stritu. I taj je bolji nego ovaj kod mene, raznovrsniji i ukusniji. Ovde se sve svelo na vrljave pljeskavice i krš pekare. Sve isto.

Link to comment

Пробао сам јуче пицу на дрва, "код машинца", али оног у Браће Југовића недалеко од раскрснице са Македонском. Види се и одокативно да није неки квалитет, али волим кад је гужва, тако бар знам да је тазе. Приметно зашећерено тесто са нешто мало фила. Не верујем да ћу се преварити поново, колики год ред да буде. За сада ми је фаворит пица у пекари Ивановић у Балканској, на раскрсници са Краљице Наталије, али сам тек кренуо да истражујем свет брзе хране у Београду. Остало пециво им је крш. 

Што се роштиља тиче, лане ми препоручен Микан је затворен, а бела вешалица у Степином Вајату најбезукусније парче меса које сам у животу (једва) сажвакао. Пробао сам пилећи филе на још два рандом места али нису вредна помена. Млевено месо избегавам. Данас ћу баш да обиђем тај крај око машинског факултета да покушам да нађем те кобасице које Буђодраг хвали, а ако не успем, видех јуче неки "свет кобаја" у близини првопоменуте пицерије.

Link to comment
On 25.10.2018. at 12:43, Bujodrag said:

Nisu kobaje za padanje u nesvest, dobre su ali ih hvalim pre svega zato što odstupaju od ponude ostalih koji kao da sve svoje kupuju u maksijima kad je na popustu.

 

Nisam probao te kobasice u Chicken Kings-u (pretpostavljam da o njima pricas, nigde nisi naveo ime radnje), delovale su mi male i ustajale. Umesto toga, svidelo mi se sta je dobio momak ispred mene za 220 din, pa sam narucio isto. Zove se Karadjordjeva ... nisam siguran tacno sta je, al snicla definitivno nije. Neka usitnjena piletina i sirinje, obmotana pohovanim omotacem, u somunu. Porcija je stvarno vizuelno impresivna (izgleda jos bolje u stvarnosti nego na njihovom web sajtu) i bilo mi je cudno sto u lokalu nema guzve s obzirom na kvantitet i pomenutu cenu. Na zalost, bljutav ukus u ustima do kraja dana je razjasnio situaciju. Da sam jedan od onih koji kace slike hrane po socijalnim mrezama, tu bih pravio foto seshn, ovako, preskacem za sada.

 

Link to comment

Ne znam kako se zovu ali adrese im odgovaraju za obe radnje. I to nešto urolano što prodaju, i od pileta i od svinje, nije loše, kupim povremeno ali takvo a i bolje mogu da napravim kod kuće. Kobaje dobre ne znam gde da kupim u blizini da ih sam pečem, snop jedan recimo, urolan u moje dobro testo za picu. Ili direktno na roštilj tiganj ili da izdubim neki manji svinjski vrat pa uguram dosta takvih kobaja unutra. Kobaje su im malko prosušene i dimljene i ne preterano ljute.

Doduše, poslednji put sam ih jeo pre dva tri meseca, u ovom Džank Fud Stritu nikad se ne zna kad će nešto da useru.

 

Link to comment
On 25.10.2018. at 12:34, BOOGIEMAN said:

Пробао сам јуче пицу на дрва, "код машинца", али оног у Браће Југовића недалеко од раскрснице са Македонском. Види се и одокативно да није неки квалитет, али волим кад је гужва, тако бар знам да је тазе. Приметно зашећерено тесто са нешто мало фила. Не верујем да ћу се преварити поново, колики год ред да буде. За сада ми је фаворит пица у пекари Ивановић у Балканској, на раскрсници са Краљице Наталије, али сам тек кренуо да истражујем свет брзе хране у Београду. Остало пециво им је крш. 

Што се роштиља тиче, лане ми препоручен Микан је затворен, а бела вешалица у Степином Вајату најбезукусније парче меса које сам у животу (једва) сажвакао. Пробао сам пилећи филе на још два рандом места али нису вредна помена. Млевено месо избегавам. Данас ћу баш да обиђем тај крај око машинског факултета да покушам да нађем те кобасице које Буђодраг хвали, а ако не успем, видех јуче неки "свет кобаја" у близини првопоменуте пицерије.

 

Sta bre Mikan zatvoten?! Kad, kako, zasto.. Ziveo sam preko puta kad su se otvorili i uvek se rado vracao kad me put nanese. Drzali su kvalitet 15 godina, fina ona godpodja radila sve vreme... 

 

Stepin vajat je go racku. Ne znam odakle ti oni.. Ako ces dobro meso u gradu obavezno overi Skocica na Bajloniju. 

 

Doduse, pre par nedelja nisam bio odusevljen kao inace. Cini se da je za nijansu losiji kvalitet, ali su i cene manje. Jbga, sirotinjski trend stigao i kod Skocka :(

 

Ali i dalje je najbolje meso u sirem centru. 

 

Naravno, uvek spreman za demanti i bolje predloge za dobro meso. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...