Jump to content
IGNORED

Utisci iz BG


braca

Recommended Posts

14sign_road.jpgSad zamislite kada se tu doda jos neki lokalni izbori za skolske odbore, itd. Nema bas ogromnih panoa jer je suburban neighborhood, ali i ovo dovoljno bode oci.
Link to comment
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    12

  • braca

    12

  • henrik larsson

    11

  • Yoyogi

    8

Mislim da nemas ama bas nimalo razloga da se radujes, jer ovo pokazuje samo da su se dresovi presvukli, ali je sustina i dalje ostala ista.
Ne, uz rizik da me mrzi 90% foruma, ja mislim da je tamo bolje nego sto je bilo ranije... uostalom, to ni ne krijem.
Link to comment
14sign_road.jpgSad zamislite kada se tu doda jos neki lokalni izbori za skolske odbore, itd. Nema bas ogromnih panoa jer je suburban neighborhood, ali i ovo dovoljno bode oci.
I koliko kostaju kartoncici zabodeni u travu? U mom prvom postu sam rekao da me najvise brine ogromna kolicina potrosenih (poreznika u Srbiji) para.
Link to comment
Ne, uz rizik da me mrzi 90% foruma, ja mislim da je tamo bolje nego sto je bilo ranije... uostalom, to ni ne krijem.
Jeste bolje, nema sumnje. Ali to ne znaci da ne treba podvuci ono sto ne valja.
Link to comment
I koliko kostaju kartoncici zabodeni u travu? U mom prvom postu sam rekao da me najvise brine ogromna kolicina potrosenih (poreznika u Srbiji) para.
Ja skontao da je najveci bio problem sam prizor politickog marketinga?! Sto se tice rasporeda budzeta poreznika Srbije, mislim da su veci problem namesteni tenderi, razne drumske mafije (ovde se makar vidi na sta bacaju pare).
Link to comment
Mislim da tamo ima daleko gorih stvari... na prvom mestu nezaposlenost i nikakve plate.
ovo svakako jesu ozbiljniji problemi (kao i ovo sto spominje urosDC) ali za nekog ko zivi u srbiji, na ovom topiku valjda treba da raspravljamo sta nama posetiocima nije lep prizor.
Link to comment
ovo svakako jesu ozbiljniji problemi (kao i ovo sto spominje urosDC) ali za nekog ko zivi u srbiji, na ovom topiku valjda treba da raspravljamo sta nama posetiocima nije lep prizor.
:o Cekaj... ti si se toliko svadjala sa bracom, ja mu kontriram, a sad ti meni delis cuske? Mislim, vec me malo ovi hronicni nesporazumi s tobom smaraju...Ovako: meni su bedne plate i velika nezaposlenost u Srbiji ruzan prizor. Jel' sam sad on topic? <_<
Link to comment

ne indy, slazem se sa tobom + dodajem i ovo sto je uros rekao.sta je poenta ovog topika to valjda samo topikstarter zna, posto sumnjam da su predizborni plakati bilo kome u srbiji problem br.1a i sto se tice utisaka nekog ko dodje u posetu, promena na bolje svakako ima, ako zelis da ih vidis.ne razumem zasto se ljudi zakace za ono lose, i to uglavnom za stvari koje, kao sto rece tresko i ostali, daleko od toga da su samo u srbiji.

Link to comment
sta je poenta ovog topika to valjda samo topikstarter zna, posto sumnjam da su predizborni plakati bilo kome u srbiji problem br.1
Citas li ti uopste pre nego sto krenes (djonom) na reply?
Ono sto je za mene u svemu ovome jako sokantno je da je potrosena tolika kolicina novca da je to neverovatno. Nema sanse da to bude pokriveno regularnim izbornim troskovima, ma ni u ludilu. Tako da ja to onda prevodim ovako, mislim na poruku stranaka biracima : jebemo vam mater uzduz i popreko, a nista nam ne mozete. Svoju korupciju beskrupulozno pokazujemo i prikazujemo, mi smo gazde, a vi ste niko i nista. Krali smo vas, krademo vas i krascemo vas i dalje (finansiranje od strane tajkuna se za mene svodi na isto).
Uostalom, zbog toga je i pokrenuto na Politici.
Link to comment
Citas li ti uopste pre nego sto krenes (djonom) na reply?Uostalom, zbog toga je i pokrenuto na Politici.
ok, i gde ti u ovom tvom pasusu vidis materijal za diskusiju?mozemo se samo sloziti da je vlast u srbiji bahata i beskrupulozna, sto i nije neka shokantna vest.ili da na xy strana nagadjamo ko je od koga koliko para dobio, posto sumnjam da bilo koja stranka u srbiji to javno objavljuje.meni je ovakva postavka topika delovala kao poziv na random pljuvacinu po beogradu. mislim ako su ti groteskni posteri i nepregledne deponije najjaci utisak, ne znam stvarno...toliko od mene, nadam se da je svaki moguci nesporazum razjasnjen.
Link to comment
Koliko mi se cini , problem sa djubretom u Napulju je bio bas izraz protesta, oni su bar tamo nesto pokusavali da promene, nadju resenje za novu deponiju.Ajde molim te, smrde deponije svuda po Evropi? Malo sutra!
Paaa, za ovo ti se loše čini. Protesti u Napulju se i dešavaju zato što se ništa ne menja već 20 godina. Problem sa smećem u Napulju, i celom regionu Campania je sada samo kulminirao, a traje već 20 godina. Naime, oni imaju tamo imenovanog Komesara za vanredne situacije zbog smeća. Vanredna situacija obično traje kraći period, 6 meseci, pa i godinu. Tamo traje 20 godina. Potrošili su novac za izgradnju postrojenja za spaljivanje smeća, a nisu napravili ni jedan. Sve deponije su prepunjene, pa su smeće spaljivali u drugim regionima, ili slali za Nemačku. Sad, Nemci neće više da prihvataju, jer su tzv. ecco-bale iz Napulja pune gume, metala i ostalog što ne bi smele da sadrže.Dakle, problem sa djubretom u Napulju nije izraz protesta, već razlog za proteste.
Link to comment
Paaa, za ovo ti se loše čini. Protesti u Napulju se i dešavaju zato što se ništa ne menja već 20 godina. Problem sa smećem u Napulju, i celom regionu Campania je sada samo kulminirao, a traje već 20 godina. Naime, oni imaju tamo imenovanog Komesara za vanredne situacije zbog smeća. Vanredna situacija obično traje kraći period, 6 meseci, pa i godinu. Tamo traje 20 godina. Potrošili su novac za izgradnju postrojenja za spaljivanje smeća, a nisu napravili ni jedan. Sve deponije su prepunjene, pa su smeće spaljivali u drugim regionima, ili slali za Nemačku. Sad, Nemci neće više da prihvataju, jer su tzv. ecco-bale iz Napulja pune gume, metala i ostalog što ne bi smele da sadrže.Dakle, problem sa djubretom u Napulju nije izraz protesta, već razlog za proteste.
Bar ima protesta.Ono sto je braca preneo kao utisak je da u Srbiji ni protesta nemakoliko nas obavestise juce na nasoj TV sad ce cela EU da cisti Napulj. Bar se nesto desava.EDIT: sinoc sam i shvatila da mi se lose ucinilo Edited by msmodesty
Link to comment
Sad zamislite kada se tu doda jos neki lokalni izbori za skolske odbore, itd. Nema bas ogromnih panoa jer je suburban neighborhood, ali i ovo dovoljno bode oci.
Скроз као и код мене (а и нисмо тако далеко), само што је телеобјектив добро послужио да се то нагура, чини ми се да је растојање између суседних бар два метра. Ближе од тога би било нечитко, дакле не ради посао.Овакве ствари људи углавном убадају у сопствене травњаке (ко има :rolleyes: ), мада се деси да активисти то забоду понегде, па власник онда склони - рецимо, код Бумбарове бензинске пумпе, један дан га има, други дан га нема (оно, сад нема ни Бумбара, продао пумпу неком). Поента је у томе да се то ништа нигде не лепи, то је разапето на два жичана штапића који се пободу у травњак, а и у томе што травњака има на све стране - вишка земље, може се. Чим прођу избори, локални одбори пошаљу активисте да то све покупе, да им не би нека инспекција * матер (или не знам чиме их већ држе на узди).Загађење је вербално, у огласима на телевизијама, тамо се точи пљувачка на галоне (један пробао на литре и пукао :o ).
Link to comment
Bar ima protesta.Ono sto je braca preneo kao utisak je da u Srbiji ni protesta nemakoliko nas obavestise juce na nasoj TV sad ce cela EU da cisti Napulj. Bar se nesto desava.EDIT: sinoc sam i shvatila da mi se lose ucinilo
cenim da bi ovakav pristup i kod nas bio daleko efikasniji nego protesti nezadovoljnih gradjana za cije nezadovoljstvo drzavu boli briga.al prvo treba uci u tu eu, eh...
Evropska komisija tuži Italiju6. maj 2008. | 13:24 | Izvor: BetaBrisel -- Evropska komisija najavila je da će tužiti Italiju zato što nije preduzela odgovarajuće mere za rešavanje pitanje otpada nagomilanog u regionu Napulja.Brisel smatra da preduzete mere nisu dovoljne. "Ranije je bilo planova ali oni nikada nisu sprovedeni što je jedan od razloga zbog kojih smo odlučili da tužimo Italiju pred Evropskim sudom pravde", rekao je jedan zvaničnik Evropska komisije.Italija je još u januaru dobila upozorenje iz Brisela o mogućoj tužbi pred Evropskim sudom pravde. Italija je suočena sa mogućnošću da plati visoku kaznu ako taj sud, sa sedištem u Luksemburgu, presudi u korist Komisije.Kriza sa otpadom u Italiji koja traje već 14 godina, izazvala je ljutnju i zabrinutost Brisela. Na ulicama u regionu Napulja sinoć je bilo 30.000 tona otpada od čega 1.400 tona u samom gradu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...