Jump to content
IGNORED

Fiat & Zastava


hazard

Recommended Posts

Zastava se privatizuje po slicnom modelu kao Dacija u Rumuniji. Prvo su Rumuni sklapali Renola, pa su im onda uvalili tvornicu, pa se sad proizvodi, pa je Reno napravio pravo malo cudo u auto industriji. OK, razumijem ja da si skeptik, ali koja je od privatizovanih fabrika propala, mislim na one ozbiljne.
Ja cu biti srecan kada su potpise ugovor izmedju Zastave i Fiata do tada nista.Kako mislis koja je propala? Pa ja ti pricam zasto najvece i najjaca fabrike u Srbiji nisu privatizovane 7 meseci pre istoka zakonskog roka za tako nesto a onda ce opet se produzavati i nastavljati agonija umesto da se presece ali glavno da cemo organizovati Olimpijiske igre zar ne?
Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • No7

    51

  • Time Crisis

    14

  • Atreid

    10

  • G.G.

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

A zasto fabriku nije kupio neko kasnije? Prica je bilo sa tim iz SAD pa sa Peugeot pa sa Toyotom doduse sa Toyotom i japancima se znalo da nece uloziti u Srbiji to je bila glupost poput ove oko Mercedesa.Pa ima veze, izbori i sest meseci pre zakonskog kraja privatizacije u Srbiji a skoro nista od velikih fabrika nije privatizovano.
Kad kasnije? Smanjivanje ogromnog broja radnika je trajalo skoro do juče. I sigurno to što se prilično uspešno odvija projekat sa Z10, koji je takođe relativno nedavno počeo je imalo udela u celoj priči.
Link to comment
Ja cu biti srecan kada su potpise ugovor izmedju Zastave i Fiata do tada nista.
Ugovor ce se potpisati ako politicka situacija bude stabilna, nece niko ulagati svoje novce tamo gdje postoji mogucnost da mu se ne obrnu. Sto se tice Mercedesa ja tipujem da se radi o FAPu.
Kako mislis koja je propala? Pa ja ti pricam zasto najvece i najjaca fabrike u Srbiji nisu privatizovane 7 meseci pre istoka zakonskog roka za tako nesto a onda ce opet se produzavati i nastavljati agonija umesto da se presece ali glavno da cemo organizovati Olimpijiske igre zar ne?
Mozda, zato sto niko nece da ih kupi? Pezo nije htjeo zastavu za 1 euro koliko smo im mi nudili. Za nepostovanje zakona zali se Kostunici i Tadicu.Ja ti kazem, sve je to vrlo jednostavno, ako se odlucite ze ratovanje - nista od posla.
Link to comment
Kad kasnije? Smanjivanje ogromnog broja radnika je trajalo skoro do juče. I sigurno to što se prilično uspešno odvija projekat sa Z10, koji je takođe relativno nedavno počeo je imalo udela u celoj priči.
Zasto Fiat nije hteo da kupi Zastavu kada je pocela 10-ka da se montira nego je to tada odbio? Zasto to nije hteo Opel sa Astrom klasik?
Link to comment
Ugovor ce se potpisati ako politicka situacija bude stabilna, nece niko ulagati svoje novce tamo gdje postoji mogucnost da mu se ne obrnu. Sto se tice Mercedesa ja tipujem da se radi o FAPu. Mozda, zato sto niko nece da ih kupi? Pezo nije htjeo zastavu za 1 euro koliko smo im mi nudili. Za nepostovanje zakona zali se Kostunici i Tadicu.Ja ti kazem, sve je to vrlo jednostavno, ako se odlucite ze ratovanje - nista od posla.
Da, samo sto onda to nije ranije uradjeno a ne da se ceka 7 dana pred izbore?Ne samo FAP nego i fabrika kod Nisa tako je receno.A jel' mozes da mi kazes zasto nije hteo za 1 evro? Posto to meni niej poznato da je za 1 evro odustao.A zasto se ne bih obratio Dinkicu?
Link to comment
Zasto Fiat nije hteo da kupi Zastavu kada je pocela 10-ka da se montira nego je to tada odbio? Zasto to nije hteo Opel sa Astrom klasik?
Zato sto nisu tad vidjeli svoj interes. Kakva su to pitanja? Zasto ti sad ne bi otisao do trgovine i kupio novi kompjuter?
Link to comment
Zato sto nisu tad vidjeli svoj interes. Kakva su to pitanja? Zasto ti sad ne bi otisao do trgovine i kupio novi kompjuter?
A sada vide kada radikali mogu da dodju na vlast?
Link to comment
Tada je FIAT bio u velikim finansijskim problemima. U medjuvremenu je drzava uletela sa lovom i malo ih stabilizovala. Mogao bi Tresko da sevne 1 insajdersku.Dobro je sto je za sada potpisan samo memorandum, a ne i ugovor. To je u najboljoj demokratskoj tradiciji, jer ova vlast u ostavci nema legitimitet za vise. Pravila lepog demokratskog ponasanja su prosli put prekrsili narodnjaci kad su potpisali ugovor o izgradnji autoputa. Tada se nisi bunio koliko se secam.
Tacno samo zasto nije Opel usao jer iako je on u sastavu GM, koji ima velika gubitke, on kao kompanija ostvaruje povecanu dobit sa novim modelima? Sto je pokazivala i njihova namera da udju u Avtovaz 2007. zasto onda nisu hteli da uzmu Zastavu? A montirace se Opel u Zastavi.
Kompanije već duže od godinu dana pregovaraju o početku proizvodnje "opela" u zajedničkoj firmi "GM-Avtovaz". U razmatranju je bila proizvodnja modela "opel zafira", "korsa" i "astra". Sem sajedničke firme "GM-Avtovaz" u Toljatiju, za proizvodnju modela "ševrolet niva", GM ima projekat vredan 300 miliona dolara u Sankt Peterburgu, gde gradi sopstvenu fabriku kapaciteta 70.000 automobila godišnje. U ovoj fabrici montiraće se model "ševrolet kaptiva" (captiva) i automobili s-klase.
Ali ce zato danas ratifikovati energetski sporazum zar ne? Edited by No7
Link to comment
A sada vide kada radikali mogu da dodju na vlast?
Ocigledno su obiljezili teritoriju meomorandumom o suradnji, a ako dodju radikali nista od ugovora.Nego, nisi mi odgovorio, zasto ti sad ne odes kupiti novi kompjuter?
Link to comment
Da, samo sto onda to nije ranije uradjeno a ne da se ceka 7 dana pred izbore?
Zasto je SSP potpisan 8 dana prije izbora?
Ne samo FAP nego i fabrika kod Nisa tako je receno.A jel' mozes da mi kazes zasto nije hteo za 1 evro? Posto to meni niej poznato da je za 1 evro odustao.
Mogu kad ti meni kazes zasto sad ne odes da kupis novi kompjuter?
Link to comment
Ocigledno su obiljezili teritoriju meomorandumom o suradnji, a ako dodju radikali nista od ugovora.Nego, nisi mi odgovorio, zasto ti sad ne odes kupiti novi kompjuter?
Sto to nije uradjeno a ne 7 dana pred izbore? A mozda je borba za vlast vaznija od boljitka Srbije?Ja imam racunar ali mi nemamo dobru fabriku automobila cak sta vise ona nas kosta.
Link to comment
Sto to nije uradjeno a ne 7 dana pred izbore? A mozda je borba za vlast vaznija od boljitka Srbije?
Otkud ti to da se interes borbe za vlast nije poklopio sa interesom boljitka Srbije? Ako je tako, ja nemam nista protiv. Osim toga mogao bi i definisati "boljitak Srbije", jer ja pod time smatram posao a ne ratovanje, pa cisto da ne bude nesporazuma oko tog termina.
Ja imam racunar ali mi nemamo dobru fabriku automobila cak sta vise ona nas kosta.
Pa i Fiat ima tvornicu automobila u Torinu. Pazi, vidi, imam ja jedan dobar lap-top, zasto ga ti ne bi kupio sad? Mene taj lap-top sto stoji ovdje neiskoristen isto kosta, pa vidi zasto ga ti ne bi kupio, evo, ozbiljno, zasto ne? Edited by Atreid
Link to comment
Otkud ti to da se interes borbe za vlast nije poklopio sa interesom boljitka Srbije? Ako je tako, ja nemam nista protiv. Osim toga mogao bi i definisati "boljitak Srbije", jer ja pod time smatram posao a ne ratovanje, pa cisto da ne bude nesporazuma oko tog termina.Pa i Fiat ima tvornicu automobila u Torinu. Pazi, vidi, imam ja jedan dobar lap-top, zasto ga ti ne bi kupio sad? Mene taj lap-top sto stoji ovdje neiskoristen isto kosta, pa vidi zasto ga ti ne bi kupio, evo, ozbiljno, zasto ne?
Po tome sto to moze biti stopirano da se ozbiljno islo bez poltiiziranja mogla je Zastava vec biti udomljena.Otkud ti znas da i ja nemam lap-top?
Link to comment
Po tome sto to moze biti stopirano da se ozbiljno islo bez poltiiziranja mogla je Zastava vec biti udomljena.Otkud ti znas da i ja nemam lap-top?
Pa vjerovatno je Zastava vec mogla biti udomljena, a da se nije malo pucalo po okolnim zamljama mogla je biti udomljena jos 1991. god. za vrijeme Ante Markovica, kad je izasla na USA trziste. Nije tad, sad ce, ako sve bude OK. Jebiga.Pa ja ne znam dal' ti imas lap-top, nije to poenta, poenta je da ja imam jedan koji mi je viska, koji skuplja prasinu, propada, zastarjeva, pa bi ja da ti ga uvalim. Ti sve nesto obilazis da mi kazes, zasto ga ne bi kupio? Edited by Atreid
Link to comment

Nije to politiziranje. Fijatu je bitan SSP zbog budućnosti svog ulaganja. Jedan deo političke javnosti histeriše i izvodi besne gliste oko potpisivanja SSP-a. Da je ranije potpisan SSP, verovatno bi ranije i bilo moguće i udomiti fabriku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...