Jump to content
IGNORED

Fiat & Zastava


hazard

Recommended Posts

Tesko bi se Reno odlucio za dve fabrike u regionu a pri tom im izvoz u Rusiju nista ne znaci jer su vlasnici Avtovaza a u regionu Dacie.Zar je zabranjeno sumnjati u sporazume sa memorandumima na 7 dana pred izbore sa svim nasim iskustvom? Pa evo danas je potvrdio i VW ono sto ja pisem a tek one budalastine sa Mercedesom su odlicne samo za ismevanje.
Ma ja bi na tvom mestu orobio taj VW za autorska prava. Ili bi se u najgorem slučaju uvalio u NSFM, tamo bi tvoje briljantne analize tek došle do 1 izražaja. Sad ozbiljno, to što ti pišeš je samo (ne)uspešno potisnuti jed zbog svega dobrog što u Srbiji urade demokratske snage. Dovoljno si kukavica da se ne etabliraš javno kao pristalica "patriotske" opcije, već onako iz mračnog ćoška iskačeš tu i tamo gde god namirišeš kakav neprijatan vonj, ne bi li ga iskoristio za an-pasan pljucu, nakon koje obično nestaneš jerbo se pojavi dovoljno pametnih ljudi koji tvoje teorije ismeju do krajnjih granica. Evo ovde konkretno demonstriraš onaj profil ličnosti koji je Đinđić lepo definisao. Parafraziraću: najlakše je reći "Ma nema od toga ništa, to je loše, to će da propadne". U slučaju da stvarno propadne ispadneš mudar i vizionar. Mnogo je teže reći "Mi ćemo da uspemo, ovo mora da upali, ovo će biti super.." jer se tako rizikuje da se pogreši u proceni. Tako ne bi bilo srećnije osobe od tebe ako bi sutra nedajbobe propao posao sa Fiatom. Bolelo bi te doope za propala zaposlenja, propalu zaradu, propali rast izvoza... bilo bi ti bitno samo da se tvoj skepticizam prema pro-eu snagama pokazao ispravnim.Ja lično takve ljude nazivam kukavicama. Daleko su mi prihvatljiviji nesrećni Rammushi koji barem imaju dovoljno hrabrosti da jasno priznaju svoje nakaradno opredeljenje od vas "pljuvaća iz mraka". Zato - pati!
Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • No7

    51

  • Time Crisis

    14

  • Atreid

    10

  • G.G.

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

tamo gde god namirišeš kakav neprijatan vonj,
Eto i sam priznajes do ovo smrdi. I sto onda mene napadas? Nego jel' si cuo u Nisu se pravi fabrika Mercedes-Benz-a a na Staroj Planini ce organizovati Olimpijadu.Stvarno ko ne moze da veruje u takve realne price? Samo iz tame iskacu oni koji ne veruju u plamen olimpizma na Staroj Planini ali i njih ce da obasja. Doduse EI je u katastrofalnom stanju ali to je dobro zbog publike, bice je vise, iz FAP-a cemo dovesti isto publike a Bor ce se koristiti kao mesto za snimanje reklama statisti ce biti zaposleni u Boru iz RTB iz IMR i IMT ce sluziti za koreografiju a zaposleni iz Zastave ce biti podrska, 14. oktobar ce biti izvodjac radova ali sistemom radne akcije svi radnici na poljance.Samo Sartid nece biti ukljucen u pricu ali on je opet izuzetak jer je privatizovan pre 2004., te ga doza ovog optizmizma iz Irske nije zahvatila. Edited by No7
Link to comment
Eto i sam priznajes do ovo smrdi. I sto onda mene napadas? Nego jel' si cuo u Nisu se pravi fabrika Mercedes-Benz-a a na Staroj Planini ce organizovati Olimpijadu.Stvarno ko ne moze da veruje u takve realne price? Samo iz tame iskacu oni koji ne veruju u plamen olimpizma na Staroj Planini ali i njih ce da obasja. Doduse EI je u katastrofalnom stanju ali to je dobro zbog publike, bice je vise, iz FAP-a cemo dovesti isto publike z Bor ce se koristiti kao mesto za snimanje reklama statisti ce biti zaposleni u Boru iz IMR i IMT ce sluziti za koreografiju a zaposleni iz Zastave ce biti podrska, 14. oktobar ce biti izvodjac radova ali sistemom radne akcije svi radnici na poljance.Samo Sartid nece biti ukljucen u pricu ali on je opet izuzetak jer je privatizovan pre 2004., te ga doza ovog optizmizma iz Irske nije zahvatila.
zaboravio si da dodaš i da su fiatova kola lefterna.
Link to comment
kalina je odlična. po potrebi može da se modifikuje u BOV i potera dole, prema arbanasima.
Eto nisam znao ali sam cuo da ima mnogo Kalina medju Albancima. Edited by No7
Link to comment
Kenj kenj kenj...
Nemam nameru nešto posebno da polemišem sa tobom, ne smatram to nikakvim zadovoljstvom, šta više. Samo me jedno zanima, zašto ti sopstvenoj zemlji želiš toliko loše? Zašto si toliko nesrećan zbog dolaska Fiata i zašto seiriš nad tim što još uvek nisu došli Mercedes i VW? Kakvo te to perverzno osećanje vodi da budeš ovako zloban na tako kukavički način?
Link to comment
Nemam nameru nešto posebno da polemišem sa tobom, ne smatram to nikakvim zadovoljstvom, šta više. Samo me jedno zanima, zašto ti sopstvenoj zemlji želiš toliko loše? Zašto si toliko nesrećan zbog dolaska Fiata i zašto seiriš nad tim što još uvek nisu došli Mercedes i VW? Kakvo te to perverzno osećanje vodi da budeš ovako zloban na tako kukavički način?
A kako joj zelim lose? To sto kazem da dok propadaju fabrike ispred nosa on prica da ce Mercedes-Benz praviti fabriku u Srbiji? Jel' znas u kojoj zemlji istocne Evrope Mercedes ima fabriku? Da mi prica da ce na Staroj Planini biti organizovane Olimpijiske igre, pa za skijalista ga je cak prozivao i onaj selja i to dobro da je cak i bilo smesno.Ko kaze da sam protiv dolaska Fiata? Ja bih voleo da se to desi ali nemam poverenja posle svega jer ja sam poceo da pratim slucaj Zastava 1996. sa pricom o saradnji sa Hyundai, kada samo mislio da cemo parirati Skodi koja j tada izbacila Feliciju, pa su se izredjali Renault otisao u Rumuniju, Dacia, Peugeot izgradio fabriku u Slovackoj price o Toyoti izgradjena fabrika u Slovackoj ili Ceskoj pa price o onom uvozniku Yuga u SAD. I onda se pojavljuju dva memoradnuma 7 dana pred izbore a i sam Fiat kaze da nista nije sigurno.Pa izvini sto bas nisam siguran da ce se to desiti. Edited by No7
Link to comment

Želis joj loše jer imaš fiksaciju da "izdajnici" uništavaju fabrike i rasprodaju zemlju. Posle dvadeset godina agonije neko je uspeo da dovede potpredsednika Fiata i sa njim potpiše memorandum o ulaganju 700Me u Srbiju, dakle neko je napravio bilo kakav konkretan korak ka rešavanju ogromnih problema nezaposlenosti, deficita... I ti si sad kao pametan da u to ne veruješ! Evo ja imam insajderske informacije koje potvrđuju zainteresovanost VW i Mercedesa i kažu da je jedina stvar koja ih koleba politički rizik, čitaj - strah od dolaska tvojih "patriota" na vlast. Komparativna analiza nedvosmisleno kaže da je Srbija trenutno najpovoljnija zemlja u Evropi za ulaganje u auto-industriji. Čisto ekonomski gledano, politički smo u rangu Kongoa. A zašto? Pa baš zbpog takvih "patriota" i evroskeptika poput rebe. Vas koji "znate" da se tu krije neka zavera, da sve što dolazi sa mrskog zapada ima u sebi skrivenu težnju ka uništenju srpskog naroda. Pun mi vas je kurac najstrašnije! Izađi iz ormara čoveče, zavapi javno da se nadaš propasti evropejaca u nedelju, nazovi ih jednom javno onako kako intimno nazivaš! Nemoj ceo život biti kukavica i folirant.

Edited by Idioteque
Link to comment
Ko kaze da sam protiv dolaska Fiata? Ja bih voleo da se to desi ali nemam poverenja posle svega jer ja sam poceo da pratim slucaj Zastava 1996. sa pricom o saradnji sa Hyundai, kada samo mislio da cemo parirati Skodi koja j tada izbacila Feliciju, pa su se izredjali Renault otisao u Rumuniju, Dacia, Peugeot izgradio fabriku u Slovackoj price o Toyoti izgradjena fabrika u Slovackoj ili Ceskoj pa price o onom uvozniku Yuga u SAD.
Naravno da niko normalan ne bi uložio u Srbiju 90-tih (osim prodaje Telekoma po principu jatebitimeni), ne vidim kakve to veze ima sa današnjom situacijom?
Link to comment
želis joj loše jer imaš fiksaciju da "izdajnici" uništavaju fabrike i rasprodaju zemlju. Posle dvadeset godina agonije neko je uspeo da dovede podpredsednika Fiata i sa njim potpiše memorandum o ulaganju 700Me u Srbiju, dakle neko je napravio bilo kakav konkretan korak ka rešavanju ogromnih problema nezaposlenosti, deficita... I ti si sad kao pametan da u to ne veruješ! Evo ja imam insajderske informacije koje potvrđuju zainteresovanost VW i Mercedesa i kažu da je jedina stvar koja ih koleba politički rizik, čitaj - strah od dolaska tvojih "patriota" na vlast. Komparativna analiza nedvosmisleno kaže da je Srbija trenutno najpovoljnija zemlja u Evropi za ulaganje u auto-industriji. Čisto ekonomski gledano, politički smo u rangu Kongoa. A zašto? Pa baš zbpog takvih "patriota" i evroskeptika poput rebe. Vas koji "znate" da se tu krije neka zavera, da sve što dolazi sa mrskog zapada ima u sebi skrivenu težnju ka uništenju srpskog naroda. Pun mi vas je kurac najstrašnije! Izađi iz ormara čoveče, zavapi javno da se nadaš propasti evropejaca u nedelju, nazovi ih jednom javno onako kako intimno nazivaš! Nemoj ceo život biti kukavica i folirant.
Hocu da mi kazes po cemu smo mi bolji od Rumunije za ulaganje u autoindustriju? Ako ne znas i lupas cuti.Zeleo bih takodje da mi kazes ako znas u kojoj istocnoj evropskoj zemlji postoji fabrika Mercedesa?Isto tako nadam se da ti je poznart slobin slucaj Telekoma i Italijana.Ja bih voleo da mi kazes jos neke informacije u vezi VW osim tog politickog rizika? Npr. koji segment automobila bi se pravio i koliki je kapacitet fabrike? Edited by No7
Link to comment
Naravno da niko normalan ne bi uložio u Srbiju 90-tih (osim prodaje Telekoma po principu jatebitimeni), ne vidim kakve to veze ima sa današnjom situacijom?
A zasto fabriku nije kupio neko kasnije? Prica je bilo sa tim iz SAD pa sa Peugeot pa sa Toyotom doduse sa Toyotom i japancima se znalo da nece uloziti u Srbiji to je bila glupost poput ove oko Mercedesa.Pa ima veze, izbori i sest meseci pre zakonskog kraja privatizacije u Srbiji a skoro nista od velikih fabrika nije privatizovano. Edited by No7
Link to comment

Ja sa tobom više nemam šta da raspravljam. Pošto verujem da si ovde samo da bi minirao svaku normalnu debatu, da bi kukavički podbadao iz mračnog ćoška pa potom bežao u isti, da si najobičniji spamer i provokator itd, tražiću od moderacije tvoje ograničavanje na određene delove foruma. Da bi ovo ostalo 1 lepo mesto mora se povremeno vršiti dezinsekcija.

Link to comment
Stvarno ko ne moze da veruje u takve realne price?
Zastava se privatizuje po slicnom modelu kao Dacija u Rumuniji. Prvo su Rumuni sklapali Renola, pa su im onda uvalili tvornicu, pa se sad proizvodi, pa je Reno napravio pravo malo cudo u auto industriji. OK, razumijem ja da si skeptik, ali koja je od privatizovanih fabrika propala, mislim na one ozbiljne.Zastava ne bi ni propala da se patriJote nisu odlucile malo pucati po Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, pa poslje i Kosovu. Onda je bila kuknjava gladni smo, e, pa eto drugovi, vi ste se odlucili za ratovanje a ne za rad, pa jedite korenje. Sad kad im se nudi posao za kojim toliko kukaju, oni bi opet malo da brane Kosovo. Odlucite se, jeste za ratovanje i korenje ili posao? Za to vrijeme Madjarska je dobila 5 autoindustrija, a nije imala niti jednu prije devedesete.
Link to comment
Ja sa tobom više nemam šta da raspravljam. Pošto verujem da si ovde samo da bi minirao svaku normalnu debatu, da bi kukavički podbadao iz mračnog ćoška pa potom bežao u isti, da si najobičniji spamer i provokator itd, tražiću od moderacije tvoje ograničavanje na određene delove foruma. Da bi ovo ostalo 1 lepo mesto mora se povremeno vršiti dezinsekcija.
Znaci ne znas tako sam i mislio.Moze da me izbacite ako hocete ja sam to puno puta do sada rekao. Ako sam zgresio vi me izbacite a ako i nisam sta vam ja tu mogu ovo je vase vi odredjujete.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...