Jump to content

Jezički XEJT

makaronee

Recommended Posts

Ja sam provalio da striming sajtovi koriste Google translate i kad su srpske serije, u čemu je tu fazon? Mislim, nije mi oglavu, ali... 

Esktra je kad deca prepisuju, kod drugarice u IV su bili stari Srci, a ja sam našao ceo kontrolni o Jovanu Cviću. Jovan Cvić je ovo Jovan Cvić je ono... Što kažu kolege, za to ocena ne postoji.

On 6.6.2020. at 11:29, Tihajeza said:

Nije milion posto, načitana sam vrlo i nikad nisam videla knjigu štampanu tako, samo privatno kucane Word fajlove i tabloid naslov pre neki dan.

A i Vememah odgovorio.

Moguće je da potiče od upotrebe predefinisanih Heading stilova u Wordu.

• 6 months later...

Prečesta upotreba. Kao da će nebo pasti na glavu nekom ko priča o politici ili pojavama u društvu ako ne načička sopstveno izlaganje tim izrazima. Bar "narativ" može lako da se zameni drugom rečju.

Za slabije obrazovane to je reč "benefit". Čak i pružaoci telekomunikacionih usluga ne koriste reči "prednost", "korist", "dobit", "pogodnost", već lupe "benefit" i smatraju da svi u Srbiji znaju šta to znači.

Edited by Malkmus
  • +1 1

Sutanovac, u vreme kad je bio aktivan na politickoj sceni, nije mogao da izgovori tri reci, a da jedna od njih ne bude benefit. U ispod citiranom primeru je, zacudo, omanuo, te je ispalio samo jedan benefit. Desava se i najboljima. :dry:

„Smatramo da nema Vojska Srbije dovoljno veliki benefit da učestvuje u takvoj vežbi, a ne želimo da ni na koji način kvarimo odnose sa prijateljskim zemljama”, rekao je Šutanovac novinarima...

Edited by Nesh
  • +1 1
  • 3 weeks later...