Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

to je to. ja sam preksinoc kolateralno dobila nervni slom od proruskog analitichara na sputnjiku. to shto je proruski je bilo manji problem, ako uopshte, sadrzaj, medjunarodna politika vonabi, zvuchao je najblize kao opis tuche recimo neka dva srpska stilista oko shta je obukla manekenka na pinkovom snimanju, sa odgovarajucim rechnikom, totalno, apsolutno, strashno, jedva chekam, tek ce oni da vide. sve ce sad tako da bude. i besenje.

sent from bubamoto

Link to comment

Ja sam provalio da striming sajtovi koriste Google translate i kad su srpske serije, u čemu je tu fazon? Mislim, nije mi oglavu, ali... 

 

Esktra je kad deca prepisuju, kod drugarice u IV su bili stari Srci, a ja sam našao ceo kontrolni o Jovanu Cviću. Jovan Cvić je ovo Jovan Cvić je ono... Što kažu kolege, za to ocena ne postoji.

Link to comment
On 6.6.2020. at 11:29, Tihajeza said:

 

Nije milion posto, načitana sam vrlo i nikad nisam videla knjigu štampanu tako, samo privatno kucane Word fajlove i tabloid naslov pre neki dan.

 

A i Vememah odgovorio.

Moguće je da potiče od upotrebe predefinisanih Heading stilova u Wordu.

Link to comment
  • 6 months later...

Prečesta upotreba. Kao da će nebo pasti na glavu nekom ko priča o politici ili pojavama u društvu ako ne načička sopstveno izlaganje tim izrazima. Bar "narativ" može lako da se zameni drugom rečju.

 

Za slabije obrazovane to je reč "benefit". Čak i pružaoci telekomunikacionih usluga ne koriste reči "prednost", "korist", "dobit", "pogodnost", već lupe "benefit" i smatraju da svi u Srbiji znaju šta to znači.

Edited by Malkmus
  • +1 2
Link to comment

Sutanovac, u vreme kad je bio aktivan na politickoj sceni, nije mogao da izgovori tri reci, a da jedna od njih ne bude benefit. U ispod citiranom primeru je, zacudo, omanuo, te je ispalio samo jedan benefit. Desava se i najboljima. :dry:

 

Quote

„Smatramo da nema Vojska Srbije dovoljno veliki benefit da učestvuje u takvoj vežbi, a ne želimo da ni na koji način kvarimo odnose sa prijateljskim zemljama”, rekao je Šutanovac novinarima...

 

Edited by Nesh
  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pusti poruku :puke: umesto Pošalji poruku

Idem sa tramvajem, perem zube sa ovom pastom, itd. Imam utisak da 90% ljudi u Srbiji ne zna pravilno da upotrebljava instrumental.

Generalno, nepoznavanje padeža. " Bili smo na bazen, bili smo na sladoled, išla sam u Beogradu", zatim: sa ničim ne mogu uporediti, sa nikim... " U pravopisu: Učim Nemački i Španski, a Engleski govorim ko Srpski". Nepotrebno ispravljanje regionalizama- Pa otkud vam gomboce kad se kaže knedle sa šljivama? Pa lepo, ni ja ne kažem sedmica, nego nedelja i ne pravim nikakav problem oko toga.

Preterano i isfolirano korišćenje deminutiva.

Link to comment
  • 1 month later...
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...