Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

6 hours ago, Nesh said:

Uzela ga visa sila.

Evo, kad sam vec tu, gledam americki fudbal i tamo igraca ne obore, nego biva oboren. Ovo biva me mnogo nervira. Sto bi se reklo bivam mrzen - mrzi me moja draga (to nikad nije bivalo, nego za potrebe ovog eksperimenta).

 

Pasiv je nešto drugo, to u srpskom obično baš štrči... ali kad je običaj (posebno u sportu) da se lenjo prevede sa engleskog u kom je pasiv neuporedivo češći i prigodniji, onda ispadne kako ispadne.

 

Link to comment
10 hours ago, Vapad said:

A kako bi ti drugačije nazvala to mesto gde su ribari našli foke i umlatili ih motkama - piknik scena? Daj, mustang, respekta malo.

 

ne razumem tvoj humor. niti vidim vezu

 

 

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

 

ne razumem tvoj humor. niti vidim vezu

 

 

 

To je skroz ok.  A i dešava mi se često što govori što-šta :/ :D ali i to je cool valjda.

 

Klabing - dakle, speluje se identično, clubbing, ima dve paralele -  paralela 1 je da je  taj sa fokama grozomorni pogrom, prakticno ubistvo, tako da je murder scene - klabing scene. A druga je, i bitno je da se gledaju u isto vreme, da su devojčice poput bespomoćnih foka koje iskusni "ribari"  ubiraju sa jednakom lakoćom i grozomornošću kojom ribari "ubiraju" te foke. Tako da je klabing scena zapravo jednaka utabavanju fokica po imenu i radnji. Jbg...meni bilo zabavno u trenutku. Sorrishka svima na losem ukusu.

Edited by Vapad
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Quote

 Ja bih vrlo rado predavao književnost na medicini ili mašinstvu. 

:Dhttps://www.google.com/amp/s/www.b92.net/info/vesti/index.php%3fyyyy=2019&mm=06&dd=16&nav_category=12&nav_id=1555316&version=amp

 

Izgleda da ce biti manje hejta u buduċnosti, u bolnicama i DZ manje odelenja i obolenja, među pravnicima manje sumlji i  "sa iznetih razloga", među etfovcima i mašincima pisanje rečce "ne" i na vratima neċe biti zabranjen ulaz besposlenima.

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Pošto je SP u košarci posle dužeg vremena gledam TV i reklame...i odma popizd. Reklama za Rodu, ,,Ranac školski [cena]". Reklama za Ideu, ,,Grožđe crno [cena]". Pa alo debili to što vam tako piše na etiketi u prodavnici jer u inventaru hoćete sve rančeve pod R i svo grožđe pod G ne znači da se tako govori...ranac školski...brate mili.

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...