Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

ima li neko ideju gde u Bg ima da se kupe one biciklističke ćega sa zaštitinim uloškom za zadnjicu, a da nisu priljubljene uz telo nego su kao više u maniru klasičnog šortsa?

Link to comment
ima li neko ideju gde u Bg ima da se kupe one biciklističke ćega sa zaštitinim uloškom za zadnjicu, a da nisu priljubljene uz telo nego su kao više u maniru klasičnog šortsa?
Bilo je u Planet Bike. Postoje i gace sa uloskom koje nosis ispod bilo kog sorca.
Link to comment
ima li neko ideju gde u Bg ima da se kupe one biciklističke ćega sa zaštitinim uloškom za zadnjicu, a da nisu priljubljene uz telo nego su kao više u maniru klasičnog šortsa?
look se kreira da gace idu uz bicikl, ako vozis road bike onda ne dolaze u obzir siroke gace.
Link to comment

mislim da sam se zajebo danas - nije da mi treba mountainbike ali sam naleteo na gt avalanche expert sa sram x-9 zadnjim, deore lx prednjim menjacem i onim sram samaraljkama napred sto se menjaju samo palcevima a pored njega bmc virus 02 sa deore lx, oba sa juicy disk kocnicama i rock shox tora viljuskompo 450E u odlicnom stanju, uz malo pritezanja superdok sam se mislio bmc je otisao, a on mi se vise svidjao jer je laksi bar za kilo a mozda i dva od gt koji je 12.9 po netu.ovaj drugi jos ima.....

Link to comment
mislim da sam se zajebo danas - nije da mi treba mountainbike ali sam naleteo na gt avalanche expert sa sram x-9 zadnjim, deore lx prednjim menjacem i onim sram samaraljkama napred sto se menjaju samo palcevima a pored njega bmc virus 02 sa deore lx, oba sa juicy disk kocnicama i rock shox tora viljuskompo 450E u odlicnom stanju, uz malo pritezanja superdok sam se mislio bmc je otisao, a on mi se vise svidjao jer je laksi bar za kilo a mozda i dva od gt koji je 12.9 po netu.ovaj drugi jos ima.....
treba ti za vratolomno spustanje u vulkansko grotlo Avale, jos neugaseno?
Link to comment
treba ti za vratolomno spustanje u vulkansko grotlo Avale, jos neugaseno?
hvala ti, o glasu razuma!realno mi qrcu ne treba ovakva sprava, cim sam video te gume setio sam se zasto sam kupio touring bajk za voznju po gradu, poceo da me izbezumljuje osecaj da vozim na balonima a ne na tockovima. ali sam stoka, napalim se kada vidim dobru spravu, cim sam uhvatio tu juicy ultimate kocnicu jurnuo mi adrenalin, to koci na klik-klik sa hodom od 1cm, bolest mozga. plus sramove poluge menjaca koje se koriste samo palcevima, nema nista da razmisljas koji prst da upotrebis, gornja kad menjas na gore, donja kad menjas nadole, isto hod u milimetrima. ali mi je istorijsko NE olaksano cinjenicom da mi se onaj drugi, BMC mnogo vise dopao - ne u smislu opreme, mislim da je bio za nijansu slabiji, ali ram, majko bozija, mislim da bajk nije bio tezi od 10kg....ono sto mi treba je nasvirani bajk za visesatno vikend divljanje na drumu, ili da ga ponesem da odmor... jako brz i lagan Edited by gazza1
Link to comment

moje današnje dogodovštine. potreban mi je bio servis. čuo se neki zvuk kao da spada lanac. odem lepo na bulju (buvljak) i kod ćika serviserovića. on meni: "sutra. danas haos. pakujem se i idem kući." on mi kaže šta je problem mog bajsa: "to ti je šasdas (zaboravio sam kako se zove i stoji u zadnjem točku, nešto kao kuglageri na prstenu) 100%, to je taj zvuk. ok, vidimo se trasu". ne budem lenj i prošećam se buljom i naletim na neke servisere još. on mi kaže: "otišao ti je šasdas (neka stvar kod pedala pa u nekom burencetu) 500dindži, hoćeš?" i ja pristanem. tu se malo ponašao ono kao da sam doš'o đaba da mi radi. sedeo neko vreme u njegovoj "radionici" i ćekao ga da se smiluje da poćne da mi radi bajs. stvarno sam ćekao kao ćekićar. smilovao se on i krenu. ja tu, on vadi neke delove, pazi sad; ladno mene pošalje da odem da kupim neke prstenove jer on nema. ja ga poslušam i odem i kupim i on mi namesti sve i ja platim i sednem na bajs i zaverglam jedared onu 1 pedalu i ista stvar. i dalje se ćuje onaj zvuk. pitam se u svom već sprženom mozgu od silne temperature koja je tamo više nego bilo gde iako se sve odigrava napolju - "šta sada da radim?" on meni: "ništa ne brini, dođi za nedelju dana sredićemo to." da li je on lood? ne. ja sam bolid što sam platio. odem na gajbu onako iznerviran na sebe i očajan i ne znam šta ću od sebe. odem ja na ušće kod 1 drugog majstora i on mi kaže da ne može danas da dođem sutra. pogleda na brzinu i ladno, onako samouvereno kaže 3 stvar: "a, to je bandaš, udara ti u nešto i zato se čuje to" ja.... muk... super stvar u celoj ovoj priči posle tog 3 majstora je da sam se nasmejao. ona stara radi: udri brigu na veselje.

Link to comment

meni majstori za isti bicikl rekline isplati se raditi remontna granici isplativostiprodaj ga nekom i kupi nov kod nasi nasao neke pivopije na pijaci iza piramidepohvalili krntiju i uzeli da ga radedosao da ga teram kad ono upravljac nije stegnutkaze janpi pa ja radim samo ono sto mi sef navedepustio bi da stradameto sad imam tocak iz madjarskog marketa star 12 letakoji mi je mali jer sam nogat

Link to comment

^eto. znam taj servis. skupe se njih par tu i ojha. 1 matorac je ćalac tu i prilično namazan bojama kako da ti izvaćari što više novca. mislim, nije kvarno, čovek te pita, a ti ako 'oćeš. kao ono: "hoćeš-nećeš. hoću-neću."još malko mog slućaja. moram da napomenem da je taj 2 majstor napljuvao strašno onog 1 kada je čuo šta je on rekao da je problem. naravno, ja nisam učestvovao u tim njihovim "ego Ja sam bre car, onaj nema pojma idi mu-reci mu da sam mu Ja rekao da nema pojma" to je ta politika - njiova. umesto da ga je poj'O blam na kraju kada nije to što je on radio bilo kvar, on se ogradio i ladno mi kaže: "idi, vozi. dođi sledeće nedelje, sve će da bude u redu. nemoj da brineš. (život se stara, dok bude ljudi (ovaca u mom slučaju) biće i para))".stay tuned for more rock'n'roll. sutra idem kod onog 1 što je rekao "100%". :D

Link to comment

3opge hteo sam mnogo detaljnije da objasnim cijelu situaciju, ali smatrao sam da bih preterano ugušio. to je počelo pre nekih 2 ili 3 nedelje. bile su vremenske prilike i nikako da odem u servis. za to vreme, unosio sam bajs u sobu i zovem ukućane da čuju odakle to dolazi. prosto mi je bilo neverovatno da ne mogu da provalim odakle zvuk dolazi. čujem neke frekvencije koje moj zet ne može da čuje (aludiram da imam odličan sluh, istančan) i nerviram se kako ne mogu da provalim odakle dolazi. uspem ja nekako jer sam testirao šrafcigerom 1 deo (zadnji točak i onaj disk sa zubcima) i to je taj zvuk. kada sam otišao kod onog 1 majstora, i kada sam mu rekao na šta ja mislim i da to treba da se zameni, on je rekao da nije to i rekao mi je šta je i da dođem sutra. ja sam mu poverovao, ali ću mu sutra prepričati moju dogodovštinu od danas i ne bih voleo da se to ne namesti. u fazonu, ako nemaš vremena, teram dalje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...