Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Potreban savet, planiram da kupim bajk za vožnju po gradu, no ne znam na koje situacije da obratim pažnju, ponuda je više nego ogromna od polovnih, ukradenih i nadjenih bicikli što policija stavlja na licitacije, do novih. Ja hoću novu biciku za koju se ne usudjujem se da dajem više od 200-250 jura, jer se bicikle u Ljubljani i pored raznih zaštitnih lanaca jako kradu, tako da ću pre bike prvo morati da potražim neku dobru zaštitu.Unapred fala za svaki savet.

Edited by lena21
Link to comment
Potreban savet, planiram da kupim bajk za vožnju po gradu, no ne znam na koje situacije da obratim pažnju, ponuda je više nego ogromna od polovnih, ukradenih i nadjenih bicikli što policija stavlja na licitacije, do novih. Ja hoću novu biciku za koju se ne usudjujem se da dajem više od 200-250 jura, jer se bicikle u Ljubljani i pored raznih zaštitnih lanaca jako kradu, tako da ću pre bike prvo morati da potražim neku dobru zaštitu.Unapred fala za svaki savet.
ajd ponovo:ako ces voziti uglavnom po ravnici kupi city bajk [ima samo jednu brzinu] ili nadji nekoga da ti prepravi polovni bicikl sto je jos bolje.ako ti trebaju brzine onda cena skace ako hoces kvalitetne delove.ljudi cesto prodaju jako dobre bicikle skoro nove samo zato sto ne znaju sta ce s njima.za zastitu sto deblji lanac sa katancem i strpas ga u ranac dok vozis.nosi kacigu iobavezno.
Link to comment
ajd ponovo:ako ces voziti uglavnom po ravnici kupi city bajk [ima samo jednu brzinu] ili nadji nekoga da ti prepravi polovni bicikl sto je jos bolje.ako ti trebaju brzine onda cena skace ako hoces kvalitetne delove.ljudi cesto prodaju jako dobre bicikle skoro nove samo zato sto ne znaju sta ce s njima.za zastitu sto deblji lanac sa katancem i strpas ga u ranac dok vozis.nosi kacigu iobavezno.
Da, taki žemski model tražim, bez brzina,sludjuju me zilioni nekih tehničkih detalja u koje se razumem ko drugarica Marica u..Ma to oko polovnih bajkova, znam samo me strah, kako da znam da mi ne uvaljuje ukradeni?Znam bez kacige se izgleda na može, baš jutros gledala kako se devojka na bajku u velikoj brzini zakucava u otvorena suvozačka vrata, a devojka bez kacige, i za moj jak stomak bilo baš strašno.Mućos gracijas :DRazmišljam o vakom lancu ili onoj u '' U '' ključaonici..230810_10808__17537.jpg Edited by lena21
Link to comment
Juce odradio nekih 22 km, i nameravam da vozim svakog dana kada imam priliku. Trasa je bila Tashmajdan-25. maj - brankov most - juga i nazad.Uzivancija, minus onih 30 sekundi kada sam pedalirao ko lud dok su me jurili kucici.
gde si nabasao na kučiće na tom relativno bezazlenom, dogs-free potezu?
Link to comment
Ko nije znao, po novom zakonu o saobracaju, kacige ce biti obavezne i ocekujem da milicija sa puno entuzijazma pristupi izivljavanju na biciklistima.
Mislim da ovo nije tacno... Kaciga ce biti obavezna za motocikliste, ali ne i za bicikliste...Inace, ja redovno nosim kacigu, bez obzira da li se radi o gradskoj voznji, voznji na otvorenom putu ili off road voznji po pescari, nasipima ili zemljanim terenima... Redovno nosim i biciklisticku odecu, a koliko to koristi moze da proveri svako ko pokusa da u pamucnoj majici vozi makar i 10 minuta na +40, a da ne pricam o voznji na temperaturi jedva iznad nule...
Link to comment
Mislim da ovo nije tacno... Kaciga ce biti obavezna za motocikliste, ali ne i za bicikliste...
Deja vu :) Kaciga za motocikliste je obavezna odavno a novitet je obaveza za bicikliste.Inace, pazario sam kacigu i to za 790 dinara :). U boji bicikla a smucila mi se vec posle 20ak sekundi probe.Sto se tice ovih sajli za zakljucavanje kao na slici gore, preporucio bih one sto imaju drzac za na cev ili sraf sedista. Mnogo je zgodnije, ne smeta a i iskljucena je mogucnost zaboravljanja, gubljenja i rovarenja po rancima i torbicama.
Link to comment

Kolega biciklista kaze da zakon kaze sledece (mrzi me da proveravam da li je menjan clan nekim amandmanom, a ne verujem):"Члан 91.Возач и путник мотоцикла, мопеда, трицикла и четвороцикла, осим када трицикли и четвороцикли имају кабину или рам, морају за време вожње да користе заштитну кацигу сходно намени.Возач бицикла, мопеда, трицикла, односно мотоцикла, не сме да превози лице које је под утицајем алкохола, односно психоактивних супстанци или из других разлога није способно да управља својим поступцима.Ближе прописе о условима које морају да испуњавају заштитне кациге које користе возачи, односно лица која се превозе на мотоциклу, мопеду, трициклу и четвороциклу, доноси министар надлежан за послове саобраћаја."Ipak nema obavezne kacige?

Link to comment
JFrame šta se dešava sa znojem kada nosiš biciklističku majicu?
Za razliku od pamuka koji u potpunosti upija znoj i sporo se susi, dresovi su napravljeni od poliestera, omogucuju da se znoj izbacuje napolje i jako malo upijaju, a i to sto upiju se jako brzo osusi...
Link to comment
230810_10808__17537.jpg
Ja sam imao ovo, platio 400 i nesto dindzi kad sam uzeo i bajk. Onom narkomanu sto mi ga je vazdig'o iz zgrade nije predstavljalo prepreku ali inace stvarno deluje pomalo obeshrabrujuce za lopove.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ja sam imao ovo, platio 400 i nesto dindzi kad sam uzeo i bajk. Onom narkomanu sto mi ga je vazdig'o iz zgrade nije predstavljalo prepreku ali inace stvarno deluje pomalo obeshrabrujuce za lopove.
Trebalo bi da bude ove velicine ali ovi kljucevi su njesra. Ima ovakav lanac ali sa nekim cudnim kljucevima u radnji delova za automobile na Bulevaru kod Liona. Kada sam ja uzeo bio je 350 din.btw: kome se vozi ima sutra voznja do Progara: http://www.ciklonaut.com/Razno/savska_peda...propozicije.pdf
Link to comment
btw: kome se vozi ima sutra voznja do Progara: http://www.ciklonaut.com/Razno/savska_peda...propozicije.pdf
Ko moze i hoce neka ode.Ja sam vise puta vozio do Bojcinske sume i bilo mi je sasvim OK. Jedina je glupost sto se insistira na prolasku kroz Surcin ali kapiram da im se ne vozi onih 2,5 km uz nasip do skretanja za Jakovo jer je obican zemljani put.Sa druge strane, imate tu tacan opis ture pa ako ne sutra onda prvom prilikom mozete u jednodnevni izlet do Obedske bare.Ako idete uz nasip pa preko Jakova (sto licno preporucujem zbog izbegavanja Surcina) obavezno svratite na kraci odmor do ergele Stremen.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...