Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ja najduze sto vozim je do mosta u Ostruznici, a od kuce do tamo imam oko 25-30km. Medjutim, tek kada dodjem do Save mogu da vozim bez stajanja. Prvih 15 minuta su raskrsnice/ulice na svakih 200m (Z.Dj. - Bul. Umetnosti - Oml. Brigada)Nego mene interesuje nesto drugo. Camci do Ade sa NBGa. Odakle polaze, u kojim intervalima, cena za 1 mene+bicikl?

Link to comment
Ja najduze sto vozim je do mosta u Ostruznici, a od kuce do tamo imam oko 25-30km. Medjutim, tek kada dodjem do Save mogu da vozim bez stajanja. Prvih 15 minuta su raskrsnice/ulice na svakih 200m (Z.Dj. - Bul. Umetnosti - Oml. Brigada)Nego mene interesuje nesto drugo. Camci do Ade sa NBGa. Odakle polaze, u kojim intervalima, cena za 1 mene+bicikl?
- svakako se ne treba zaustavljati kod ostružničkog mosta, nego nastaviti dalje. - ti i bicikl = 80RSD. polazak tu čim se spusti sa nasipa, a iza oretnice između blokova 70 i 70a. S druge strane, ČEMU vožnja bicikla na Adi?!
Link to comment

Polako istrazujem taj deo. Vozim tek 2-3 meseca. Prvo sam isao do sljunkare , pa do Galovice i onda do Ostruznice. Ne znam ni sta ima dalje. A za Adu si u pravu. Jednom sam otisao tamo, a tri puta se izgubio. Jebale ih one staze, uvek zavrsim nekako naopako, pa ne znam ni gde idem, a ni kako da se vratim :wacko: (+guzva) Ali imam sestrica koji hoce da vozimo zajedno, a roditelji mu ne daju dalje od Ade, tako da ...A na koliko polaze ti camci? Jel imaju neki red "voznje", ili kada se napune?

Edited by nbg4ever
Link to comment

vozim i ja do mosta i to mi je otprilike jedina tura - vracar ostruznica i nazad. tacno sat vremena, kapiram da ima jedno 25km, nemam merac. u poslednje vreme se cak i kockam sa zivotom pa idem autoputem a ne makiskom dzadom. medjutim stvarno je bolesno kako ljudi voze. ja sam svasta doziveo, dva puta lomio ruke u gradu, ali mi je malo dosta tog kockanja. prosto, nije zadovoljstvo nego survival, a ako treba da vozim za opstanak onda cu da se bavim necim jos ekstremnijim u cemu bar ima vise uzivanja nego u razmisljanju da li ce neki idiot da me pocisti.

Link to comment
A na koliko polaze ti camci? Jel imaju neki red "voznje", ili kada se napune?
na 5 min tokom vikenda, na 10 recimo radnim danima. recimo.i da , posle Ostružničkog mosta se ide nekih 1,2 km fino utabanim zemljanim putem ponovo do asfalta. onda može da se bira Jakovo, boljevci, progar..... sve do obedske bare. Priroda divna.
Link to comment

isto tako fina relacija je, recimo, od Zemuna pa preko Ušća do Ade, i natrag. to mu dođe oko 30-ak km pedalanja. pozitivna stvar je što se, skoro celo vreme, piči relativno bezbednom biciklističkom stazom (izolovanom od motornog saobraćaja), koja nam dopušta da tokom vožnje više osećamo zadovoljstvo nego strah.

Link to comment
isto tako fina relacija je, recimo, od Zemuna pa preko Ušća do Ade, i natrag. to mu dođe oko 30-ak km pedalanja. pozitivna stvar je što se, skoro celo vreme, piči relativno bezbednom biciklističkom stazom (izolovanom od motornog saobraćaja), koja nam dopušta da tokom vožnje više osećamo zadovoljstvo nego strah.
neki delovi te staze su direktno opasni po zivot, zbog drugih biciklista.
Link to comment
da ne zivis u beogradu pa da ti odgovorim na to pitanje, ali ovako..... stvarno :huh:
Ja živim na Zvezdari i u ovim letnjim danima obavezno idem bajsom do posla (išao bajsom ili busom biću jednako znojav). Do posla i nazad 10 km uglavnom bulevarom i nikada nisam imao problema.A ko ima volje može posle posla i na adu na još malo vožnje i kupanje.
Link to comment
na 5 min tokom vikenda, na 10 recimo radnim danima. recimo.
ovo je bukvalno u drugoj ulici s' početka 70A bloka. i nije bitno da li je na 5min. ili 10. bitno je da vas ima barem 2 koji čekate na onom splavu (sada ih barem ima više, tako da je konkurencija :D) ili javljaju mobilnim telefonom (barem sa ove ngbd strane) da se kapetan uputi da pokupi. hoću da kažem da nema čekanja.
i da , posle Ostružničkog mosta se ide nekih 1,2 km fino utabanim zemljanim putem ponovo do asfalta. onda može da se bira Jakovo, boljevci, progar..... sve do obedske bare. Priroda divna.
evo i mapa ako nekome treba:mapa.jpg
Link to comment
vozim i ja do mosta i to mi je otprilike jedina tura - vracar ostruznica i nazad. tacno sat vremena, kapiram da ima jedno 25km, nemam merac.
ne treba ti merač (u principu) dovoljno je da dođeš na gajbu i otvoriš google earth i vučeš linijom od tačke a do .b i dobiješ koliko si km prešao.
Link to comment
ne treba ti merač (u principu) dovoljno je da dođeš na gajbu i otvoriš google earth i vučeš linijom od tačke a do .b i dobiješ koliko si km prešao.
ili kupiš outdoor GPS sa nosačem za bicikl cool.gif . pa skineš sa neta nečiji treck log. pa pratiš.
Link to comment

Meni je trebalo dve sezone da istrazim vecinu puteva,lokacija i naseljenehih mesta u Donjem Sremu (vozio sam povremeno i bez nekog plana).Videti kartu gore.Odlazak do Bojcinske sume ili do Obedske bare od vas zahteva dobar deo dana i kondiciju za 80-ak km i vise.Pokuisajte da izbegnete Surcin u svakom pogledu (jedino mozete do njihovog SRC-a, ali to mozete preko Jakova)

Link to comment
ili kupiš outdoor GPS sa nosačem za bicikl cool.gif . pa skineš sa neta nečiji treck log. pa pratiš.
A ti si neki baja vozač? :)Možda se i znamo a da toga nismo svesni.. ;)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...