Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

12 hours ago, Mil@n said:

Ova rasprava može da se reši vrlo jednostavno, samo pitati Venoma, "kada te, ne daj bože, pukne auto dok voziš bajk ili udariš u kamen na nizbrdici pa letiš 20m - da li bi voleo da imaš kacigu ili ne?

 

Da sumiramo, ako vozis pazljivo, sve ide tebi u prilog i kaciga ti ne treba.

 

12 hours ago, Lezilebovich said:

Nisam venom, ali da padnes niz stepenice dok hodas, da li voleo da imas kacigu umesto da nezasticenom glavom udaris o beton ?


nije venom protiv kaciga ( bar nije bio na pocetku rasprave), nego protiv stavljanja celog fokusa zastite na samo taj segment i aboliciju drzave za nesredjivanje infrastrukture

bar ga tako ja razumem i sa tim se slazem

 

 

Mozda nije bio na pocetku ali se onda zaglibio u tome da su kacige uvek bezvredne jer je dovoljno da se vozi pazljivo. I da je voznja bajsa apsolutno isto sta i hodanje, a evo i ti to radis. Smehotres.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 18.5.2022. at 10:48, Mil@n said:

Ova rasprava može da se reši vrlo jednostavno, samo pitati Venoma, "kada te, ne daj bože, pukne auto dok voziš bajk ili udariš u kamen na nizbrdici pa letiš 20m - da li bi voleo da imaš kacigu ili ne?

 

Mogu da ti odgovorim, ali mozda ti prvo meni, posto ja ovde odgovaram na pitanja, a niko meni da odgovori vec tri nedelje: kad te pukne sleper dok vozis kola na autoputu, da li bi zeleo da imas kacigu kao vozac Formule 1, ili ne?

Edited by Venom
Link to comment
On 18.5.2022. at 23:45, I*m with the pilots said:

 

Da sumiramo, ako vozis pazljivo, sve ide tebi u prilog i kaciga ti ne treba.

 

 

Mozda nije bio na pocetku ali se onda zaglibio u tome da su kacige uvek bezvredne jer je dovoljno da se vozi pazljivo. I da je voznja bajsa apsolutno isto sta i hodanje, a evo i ti to radis. Smehotres.

 

 

To je prilicno bezvezna interpretacija svega sto sam napisao ovde. Jedino sto sam napisao je da su kacige daleko manje bitne od drugih stvari (biciklisticka infrastruktura, usporavanje automobilskog saobracaja itd.) i da nema smisla stavljati ih na prvo mesto. To nije ono sto ja pricam, to je ono sto danas struka u svetu govori i za sta se bori. Jer je to sustinski vazno, a kacige nisu. Ako ti je ispod casti da slusas sta ja pricam, slusaj njih. Uostalom napisao sam vec, video koji sam okacio je napravio covek koji je napisao knjige o voznji bicikla, vozio je bicikl kao kurir kroz London, u toj temi je decenijama -- na cemu se bazira tvoj autoritet da sve to otpises kao smehotres?

 

@burekdzija se pozvao na nemacki ADFC (za neupucene nesto kao auto moto savez, samo za bicikliste), pa je nestao kad je ispalo da oni govore isto sto i ja. Rekoh vec, slusaj njih, ako neces mene. Nemacki znas.

 

Ko nosi kacigu, ne treba da se zavarava o njihovoj efikasnosti.

Kaciga moze da pomogne u odredjenim slucajevima, ali nije za to napravljena, da deluje u slucaju npr. auto udesa. ... Daleko vaznije teme su bolja infrastruktura i vise mesta za bicikliste i pesake.

Link to comment

Holandjani su pocetkom sedamdesetih poceli drasticno umirivanje automobilskog saobracaja. Rezultati: danas umire toliko ljudi u saobracaju ukupno, kao tada pesaka. Manje automobila, vise biciklista -> manje automobilskih nesreca, manje mrtvih biciklista. Infrastruktura, a ne prebacivanje odgovornosti na pojedince.

 

NL-Road-Deaths-by-yr-mode.png

 

Siguran nacin transporta.

 

 

 

Edited by Venom
Link to comment
  • 5 months later...

Pa dobro, lagani jutarnji futing, šta fali. Ja sam po gradu sa sličnom biciklom kao ova sa slike, ali sa tanjim gumama na 30 km/h taman u drugoj zoni. Sat, sat i po druge zone ujutru, super za nas totalne amatere danima kada nemamo vremena ili nas mrzi da potegnemo jače. Ja radije odem full suspension bajkom na 2 sata u brda, lepše mnogo nego po gradu, ali svodi se na isto. Osim lepše okoline, po gradu me dosta jebu semafori i ostali saobraćaj...Bolji trening bude uvek van grada, pa neka je i asfalt.

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, Djuro said:

Pa 35km, za to ti je trebao jedan sat cca… 🤣

 

5778D43F-1CC9-4DF2-A84D-F9DE5E9592E7.jpeg.a7866529ad550fa54e77932a96c9fd92.jpeg

 

 

 

Oko sat i po, pošto je veliki deo te vožnje bio kroz maglom okovan grad i, istina ne gust, saobraćaj.

 

I dalje ne kapiram emodži, el to podsmeh?

Link to comment

Ne sećam se da li sam negde na forumu video gde živiš, pa ne znam da li si u Beogradu, te sledi jedna konstatacija - Beograd nije za ljude ovakvim danima kad se spuste magluština i smog, tako da svi mi koji se bavimo nekom fizičkom aktivnošću po takvim uslovima u stvari kvarimo sopstveno zdravlje. :lolol:

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...