Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

1 hour ago, ivy said:

dve nedelje sam istrazivala korpe za korman  ponudau  na trzistu koja je ocajna i odjednom je poplava tih nekih plasticnih korpi koje su ogavne... da bih na kraju ipak na frku uzela zicanu kakvu sam imala i koja mi se propadne posle 1 godine koriscenja,stvarno ne znam u cemu je problem... a htela bih nesto trajnije,nisu pare problem nego bih da prestanem da pravim smece..

 

da bih se tog dana popodne kada sam vec kupila zicanu korpu setila pletenih kropi od pruca  :isuse: ..pa ja ne verujem kakav sam kreten i da se toga uopste ranije nisam setila :isuse:

kontam da je to najbolji izbor sto se trajnosti tice plus ce istrunuti i kada propadne

evo npr https://www.totalbike.rs/pribor/korpe/korpa-na-korman-ratan-pletena?sku=187050

 

Nije li sve sta ide na korman neprakticnije za voznju? Jos ako posteno natovaris teretom, utice na upravljanje biciklom. Nisi za varijantu da nabacis nesto pozadi?

Link to comment

meni nije problem..furam korpu vec godinama pa sam se valjda navikla a stotine kilograma sa na njoj prevezla :D  obicno okacim i jednu torbu na korman pride :D

za sve nazad treba pak-treger a nemam ga..

Link to comment

Kod mene kilometraža nije ništa spektakularno (15-20km po vožnji), ali uzbrdica koliko oćeš. Efekti su spektakularni, od početka biciklanja pre jedno tri meseca, skinuto 10kg. Ne samo da je otišao višak stvoren tokom lokdauna, nego se stesalo na težinu koja je bila aktuelna tamo negde 1997.

Link to comment

Da, i ja sam se navikao, mada i dalje imam utrnuća testisa kad spojim 40+ km bez pauza, pošto vozim dosta po poljskim putevima, pa ima puno neravnina.

 

Treba uzeti ovako nešto https://www.aliexpress.com/item/32852559229.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.79ab2e0eNG8AYp

 

Nije skupo, samo što sad jebe dostava iz Kine, ali može da se nađe i kod nas za malo više para.

Edited by napadaj
Link to comment
3 minutes ago, napadaj said:

Da, i ja sam se navikao, mada i dalje imam utrnuća testisa kad spojim 40+ km bez pauza, pošto vozim dosta po poljskim putevima, pa ima puno neravnina.

 

Treba uzeti ovako nešto https://www.aliexpress.com/item/32852559229.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.79ab2e0eNG8AYp

 

Nije skupo, samo što sad jebe dostava iz Kine, ali može da se nađe i kod nas za malo više para.

 

e taman dve muhe 1 udarcem: 1) jel to s aliexpressom trajno i za sve proizvode, znam da je od pre par meseci nastao problem i sve hocu da pitam jer mi treba svasta odande?

2) nie pitanje, nego doprinos temi - obisla rutu 40km, sto je mala kilometraza al sam premrla zbog uspona, od podnozja jaska (150m) do vrha  FG crvni cot 539m, i okolo do iriskog venca i nazad. nisam se proslavila, bilo je stajanja, oni usponi iznad vrdnika su ubitacni

 

planiram nastaiti, moram uzeti neki drumas, poznanica s kojom sam  vozila ima neki i mnogo lakse se penje nego ja s treking bajkom. 

juhu

al necu da gubim kilazu, vidim svima je to nuspojava

Link to comment

Nije, to je do komercijalnih letova koji su jako proređeni, a kojima inače lete pošiljke za koje je poštarina besplatna ili jeftina (onaj AliExpress Standard Shipping sa praćenjem, na primer). Kada se to unormali, vratiće se i normalan shipping za nas.

 

Dotle ili da se čeka po mesec-dva na ono što uopšte može da se poruči ili da se naručuje na okolne države.

  • Hvala 1
Link to comment

@guza i ostali bolni sedaoni delovi

Do sada je uvek bilo povuci-potegni negde u martu kada krenem sa sezonom, ali brzo se razradi + nosim biciklosorc maltene uvek, dakle sa ugradjenim jastucicima. Desilo se letos da smo nekoliko dana za redom isli na ture od 20km koje imaju sto ravnih, sto bas strmih delova, te sam i onda na posletku osecala guzu sa sve tim sorcem.

Nego, sta ce vam Kinez za to, ima toga da se kupi po biciklo-radnjama valjda? Ja se secam da sam prvi sorc kupila u Intersportu, mislim da su imali i samo te kao gace.

 

Od ove godine neke pauze nece ni biti posto redovno obavljam kupovinu i dete biciklom, pa se nadam da se guza nece odvici iako ce naravno voznja za dusu biti proredjena - najvise zbog dosadnih kisa. Imam komsiju koji i po najgrdjem vremenu ide da odradi svoju rekreaciju bajsem, fascinantan lik, ali to cak ni moj muz ne bi radio (zimi obicno ide redovno na spining umesto toga). Mozda cemo i mi kao i on ove godine, kada se ponovo sve sjbe zbog epidemije. :dry:
 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ima onih, kao, anatomskih sedišta, sa rupama, prorezima po sredini i sl. Ja imam takvo na bajsu, plus amortizere na stubu, mislim da je radilo posao i bez biciklističkih gaća, do 45 minuta vožnje. 

Biciklističke gaće svakako za malo duže vožnje, ja svoje kupio u Intersportu, bilo neke 3 hiljade. Na oglasima kupio i zimske (nadam se nekorišćene, imale su još uvek etiketu :D). Nisam imao vremena da čekam varijante sa aliexpressa. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...