Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

U svakom slučaju, previše zaključujem na osnovu jedne preporuke doktorke. Bio sam u fazonu wow, ko bi reko.

Izvesno je samo da standardna vožnja bajsa (po ravnom) ne opterećuje tetive na tom jednom od 4 mišića što čine kvadriceps.
 

Link to comment

Isao sam juce na Frusku goru na jedno jezero, 45km tamo i nazad, sasvim korektan filing u butinama po povratku sa voznje.

Nego, posto mi telefon gubi gps signal cim ga stavim u dzep, kontam da ne bi bilo lose da kupim neki gpa sat ili ono sto se stavlja oko bicepsa. Jel ima nesto obicno na aliju sto zavrsava posao? Treba mi samo distanca i vreme, nista od onih milion parametara.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment

O pritisku

 

https://www.sheldonbrown.com/tyres-husband.html

 

Think about it if your bike is running 18mm racing tyres then they need to have huge pressure in them to resist the slightest ridge giving a pinch puncture. On the other hand, the sort of wide tyre that we tourists use – and our hire bikes use even wider tyres than most because they are ridden on cinder cycletracks – the air pocket is huge. You simply don't need to have so much air pressure to protect the rim, and after all one of the reasons for those wide tyres is that you want a reasonable ride. So the wider the tyre the lower the pressure what I would ride on a 20mm tyre is very different to what I'd use in the 37mm tyres on my heavy tourer.

Link to comment
13 hours ago, Zli Gli said:

Isao sam juce na Frusku goru na jedno jezero, 45km tamo i nazad, sasvim korektan filing u butinama po povratku sa voznje.

Nego, posto mi telefon gubi gps signal cim ga stavim u dzep, kontam da ne bi bilo lose da kupim neki gpa sat ili ono sto se stavlja oko bicepsa. Jel ima nesto obicno na aliju sto zavrsava posao? Treba mi samo distanca i vreme, nista od onih milion parametara.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

 

za pocetak skini neku od tracking aplikacija, ima ih dobrih koje su besplatne (npr neku od ovih: http://road.cc/content/buyers-guide/211078-26-best-smartphone-cycling-apps-iphone-and-android ).

nakon toga mozes da kupis i "ono sto se stavlja oko bicepsa". svaki zavrsava posao, cak i oni koje mozes kupiti kod kineza za par stotina dinara. pogledaj i u oglasima - ima ih milion vrsta.

Link to comment

Koristim ja besplatnu verziju nekad i juce me sjebala kad sam isao do jezera u Erdeviku pa krenuo nazad a ono zabagovalo tj ukljucilo auto pauzu kad sam stao da popijem vitargo i pojedem pola banane :D Mada je to najmanji problem jer me u povratku uhvatila kisa tj. pljusak, kasnije i grmljavina nenormalna, pa zakocio na semaforu u jednom selu prednjom kocnicom i zamalo se polomio, usput nabio levi testis na korman i izgrebao desnu ruku, svasta nesto... Ma predivna jedna voznja :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
  • 11 months later...

Ne znam gde bih, ovde računam da ima znalaca:

Lepša polovina hoće da malo bicikla "po kraju"

Gledam onlajn regularne prodavnice i cifre su onaaaako ozbiljne (ili ja ne znam gde da gledam).

Pustio sam joj buvu "...možda ne mora novo..." .

Svaki savet je dobrodošao, dakle biciklanje je po NBG i eventualno Zemunu, dakle ravno i beton...

Unapred hvala!

Link to comment

Ne mogu mnogo da pomognem, jer nisam kupovao bicikl u Srbiji, ali kad sam kupovao, uvek sam kupovao polovan. Prelazio sam poslednjih godina oko 10km svaki dan i u principu nije mi nikad smetalo u kom je stanju, ali mi je smetalo ako nije bio odgovarajuci za mene. Jedne godine sam imao previse mali bicikl i to je bilo bezveze. Dobar* novi bicikl nije jeftin, zato bih na vasem mestu pogledao oglase za polovne; pogotovo ako je samo za NBG, tu je sve ravno, pa vam ne treba bog zna kako dobar bicikl sa 270 brzina.

 

Elem, nesto polovno sto odgovara po velicini za ne mnogo velike pare i onda i ako ne odgovara uvek mozes da ga prodas dalje i nadjes nesto sto ti vise odgovara. Dok ne pocnes redovno da vozis, ne mozes ni da znas sta ti treba.

 

* definicija dobrog moze lako da zavrsi i na preko 1000 evra, ali to su imho gluposti

Link to comment

Inace na temu sta je dobro, imao sam kolegu koji rece da je imao dobar i skup bicikl, ali je zardjao posto ga je vozio po zimi/nasoljenim putevima. Onda je zamenio ono sto je morao da menja i to ga je izaslo red velicine 200e. Posle toga je opet nesto otislo i tu je digao ruke. Rece da od tad kupuje najjeftiniji bicikl u supermarketu (koje u Nemackoj svi pljuju) za recimo 150e, odvoza tri godine dok ne pocne da se raspada i predje na nesto drugo. Za njega jeftinije i bolje nego redovno odrzavanje skupog.

Link to comment

Definitivno polovan, neka pre svega traži dobar ram koji će joj odgovarati. Kruta viljuška, za ove potrebe, bez amortizera na šipci sedišta. Dobre kočnice, kaciga, svetla, dobro sedište, rukavice.

Edited by zorglub
Link to comment

Ja bih preporucio da se u kupovinu ukljuci neko ko zaista zna o biciklima, inace kupujete macka u dzaku. Ne mora da znaci da ce vas ozbiljno zajebati ali zasto masno preplatiti nesto sto manje vrijedi, u losem stanju, nekompatibilni dijelovi, kojesta.. 

Link to comment
2 minutes ago, kipo said:

Ja bih preporucio da se u kupovinu ukljuci neko ko zaista zna o biciklima, inace kupujete macka u dzaku. Ne mora da znaci da ce vas ozbiljno zajebati ali zasto masno preplatiti nesto sto manje vrijedi, u losem stanju, nekompatibilni dijelovi, kojesta.. 

U pravu si....Zato ljudi verovatno  i kupuju nove po radnjama...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...