Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Potrazi u PlanetBike ovu pumpu. Ona radi posao za sve tipove ventila. Izgeda smesno, kosta oko 400 din i ne uliva poverenje na prvi pogled ali pumpa odlicno.post-885-1248438782.jpg

Link to comment
kupi univerzalnu pumpu, sto manju
Ne bih se slozio. Sto manja pumpa, to vise smaranja oko pumpanja. Ja sam uzeo malo vecu Gijo koja ima nozicu na koju nagazis i pumpas odozgo. Malo je veca ali staje na bajs. Mnogo je bolje nego pumpati iz ruke.btw: danas je bila jedna lepa tura do Kovina. u licu sam totalno izgoreo ali se lepo vozilo (ako se izuzme vetar u povratku), lepo kupalo (na jezeru Sljunkara kod Kovina) i fino jelo (riblja corba i girice, zacinjene pivom u restoranu pored Dunava u Kovinu).btw2: verovatno ce se sledece nedelje ici na voznju\kupanje u Titel pa ako bude bilo zainteresovanih neka se jave. Projektovana duzina ture je oko 100+km (danasnja izasla na 115km).
Link to comment

Pre dve-tri sedmice kupio u Planet Bikeu neku jarko-plavu zaštitnu kacigu, plus jeftinu, ispod 1000 dinara. I preporodio se kao biciklist. Osećam se sigurnije (ili manje zastrašeno) dok pedalam iole nezgodnije deonice a kaciga štiti i od sunca, plus onim prorezima na temenu reguliše ventilaciju lobanje. Laka je kao perce i vrlo brzo čovek prestaje da je registruje na sebi. Sve u svemu, najkorisniji biciklistički predmet koji se može zamisliti. Svakome je najtoplije preporučujem. I sada, kada o tome promislim, ne mogu da verujem kakav sam maneken/pozer: sve ove godine odbijao sam da je nosim (kacigu) samo zato što mi ne stoji lepo.

Link to comment

Bio danas i uzeo šta treba. Koliku sam dramu napravio oko montiranja rogova <_< Odvrne se kočnica, menjač, pomeri se u stranu zajedno sa navlakom i rogovi se montiraju na kraj. A bio sam ubedjen da ja navlaka fiksna i da rogovi idu preko nje. Ko za inat, nisam imao kod kuće odgvarajući imbus za menjač (iako imam 8 kom raznih veličina), pa sam morao njima da platim 150 dingera, al ajde...Uzeo sam i pumpuPUM-048.jpg

Link to comment
imbus
Inbus.Apropo price o kacigama (koju ni sam ne nosim ali kao sve nesto se kanim uzeti je), danasanja prica jednog dugogodisnjeg, izuzetno iskusnog, bicikliste:
Posle više dana bez pedalanja, juče se ukazala prilika za temeljnoizduvavanje: krenuh kasno popodne sa Vladom Brkićem na specijalki,standardnom rutom - iz blokova putem po nasipu do Ostružničkogmosta, pa obilaznicom gore do Ibarske i nazad. Vlada je bivšireprezentativac i prvak Srbije u drumskom biciklizmu te je bilo prilično pakleno, ali po to sam bio i krenuo. Bili smo već na kraju vožnje, na manje od kilometar do početkapešačke zone i prvih solitera, i išli smo 40 na sat kad smo stigli dočoveka u godinama koji je lagano vozio u istom pravcu (ustvari ništaod toga nisam video jer sam tada bio iza Brke). Nekoliko metara prenego što je trebalo da ga obiđemo, tip je odjednom skrenuo levo i krenuo pravo preko kolovoza ka suprotnoj strani puta. Videopoznanika, pa da mu se javi...Brka je uspeo da skoči levo i da ga zaobiđe za dlaku, a ja sam ga prviput ugledao praktično sekundu pre nego što sam naleteo na njega.Udario sam ga negde oko prednjeg točka jer je tada već bio potpunopoprečen nasred puta, i dalje se ne sećam nečega osim treska glavomo asfalt. Prvi sledeći kadar koji mi se otvorio: sedim na travi pored puta i nikakone mogu da se setim otkud ja tu, i otkud Brka tu. Ono, kao, znamčoveka i ko je, ali ne mogu da se setim kako smo se nas dvojica našlizajedno i otkud ja u prilici da ga slušam dok on obigrava oko mene,viče na onog tipa... Usput sam i sâm kao nešto tupio tom bolidu, alipotpuno mehanički i kao da neko sasvim drugi govori umesto mene,ne kapirajući baš jasno zašto to ustvari radim.Glava mi se bistrila desetak minuta. Tip je u međuvremenu odguraobicikl i samog sebe, ne sećam se ni kako ni kad (niti se sećam njega).Brka mi reče da je u početku probao sa "pa vi ste krivi, onaj ko dolaziod pozadi treba da pazi" da bi potom ipak prešao na "jeste, napraviosam sranje". Ram i točkovi njegovog bicikla su bili savijeni kao odudarca nekog auta (opet čuo od Brke, nemam pojma ni o tome).U nekom trenutku sam stavio ruku na gornji deo kacige - gle, pukla malo... A kad sam je skinuo, video sam ovo što se vidi i na slikama.Polomljena na više mesta, pozadi jednog dobrog komada uopšte nema, odleteo negde - najpribližniji opis bi bio da izgleda bukvalno kao da je ekslplodirala. Poenta? Nije toliko ni sam pad, ni onaj nesrećnik prigušenog razuma, nego ovo: tek prošle jeseni sam se naterao da redovnije nosim kacigu na vožnjama po okolini Beograda. Godinama pre toga je nisam ni imao, onda sam je imao ali je većinu vožnji (kad bih je uopšte poneo) provodila zakopčana iza sedišta ili na volanu. Na zadnjih par vožnji, upravo na ovoj istoj stazi, ponovo je nisam nosio (vrućina, smara...).A sad sam je eto imao. I šta da kažem, osim da bi možda trebalo dauramim ono što je ostalo od nje: po tome kako izgleda, i po jačiniudarca koga se sećam (izgleda da sam napravio neki polusalto uvazduhu u pao manje-više na glavu, no pad mi je izbrisan iz, što bi se reklo, memorije sećanja) - mogu samo da vrtim sumorne pretpostavke o tome šta bi bilo da je nisam imao.Nisam mnogo padao sa bicikla, i ovo mi je ubedljivo najgori pad koji sam imao. Ipak, sve se završilo sa tom kratkotrajnom amnezijom,sa nešto bolova u vratu, sa izgrebanim nosem (verovatno od kacige),sa malo nateklim kolenom, i sa par simboličnih, beskrvnih ogrebotinana ruci. Čak ni majica ni šorc nisu iscepani. Što bi rekao neko u Bosni: srećom padoh na glavu, pa spasih ostalo...
Link to comment

Danas me napali kerovi na parkingu. Jako neprijatna situacija. Ubrzao sam ko nenormalan i pobegao im. Nisu me pratili kad sam im izasao sa teritorije. Ovaj put sam prosao bez posledica, ali znam ljude koji su u takvim situacijama padali i povredjivali se. Sta radite kad vam se tako nesto dogodi?

Link to comment

Ne bih nikome da stajem na žulj (a ni sebe da ureknem), ali za ovih pet meseci koliko vozim, mene nisu ni mrko pogledali. Rekao je neko da ne vredi bežati jer su kao brži (što si ti demantovao :D ) Čitao sam i da ih ljudi poliju vodom iz boce, pa ih to smiri. Jes pokušao sa "ČIBE!"? :P

Link to comment
Danas me napali kerovi na parkingu.
Svojevremeno mi je neko rekao da pojedine pse jako nervira okretanje tocka pa zat otrce i laju za automobilima, biciklima, motorima.Iskustvo je vise puta pokazalo da je dovoljno stati i oni ce se smiriti.
Link to comment
  • 2 weeks later...

dva vazna pitanjaprvo, gde kupiti onaj mali adapter za ventil sa kojim mogu da pumpam gumu na benzinskoj pumpi? da se ne dobija uz neku od ovih pumpi gore?drugo, gde ima u gradu da se kupi dobar nosac za kola, ali ne onaj gde bicikli dodju na krov nego za zadnja vrata na karavanu? video neki u radnji sa auto delovima i galanterijom prekoputa kafane kalenic ali mi ne deluje skroz bezbedno posto se sa tri neke gurtne vezuje za vrata. cini mi se da ovo sto nemci voze na svojim kolima malo ozbiljnija rabota, ipak ne bih da ubijem nekog iza sebe na autoputu.hvala!

Link to comment

Adapter bi trebalo da ima u svakom bic. servisu. Ja sam ga pazario u Pirani (na stazi, iza sajma) pre 3 godine za 50 din.Za nosač pozovi planetbajk, ako nemaju sigurno će znati da ti kažu da li je taj "nosač od Kalenića" dobar i gde može da se nađe po gradu.

Link to comment
  • 7 months later...

Ajmo, budjenje!!!!!!!Vreme je da se zameni ona sprava za mucenje poznatija kao serijsko Capriolo sediste. Dao bih oko 2500din.Gledam po PlanetBike sajtu i tu razaznajem dve vrste, buckasta i tanja sa prorezom za alatku. Vidim ima i sa gelom, oprugama,... sed124.th.jpgsed150.th.jpgAko je bitno, vozim po par sati, uglavnom po betonu. Problem je i to sto PB gotovo nista nema na lageru, pa ako neko zna gde moze da se nadje veci izbor, neka kaze

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...