Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ili da nadjes dobrog majstora?Ja imam jednog odlicnog ali on zapalio za Ameriku. Imam jos jednog koga hvale moji poznavaoci biciklisti, on je i prilicno jeftin, medjutim jednom mi je suepr odradio bajs dok drugi put i nisam bio nesto zadovoljan. Ako si zainteresovan javi se na pm da ti iskuckam broj.btw: lik je na Gardosu.

Link to comment

Otići ću ovih dana da kupim nešto opreme, pa imam nekoliko pitanja...*Jel montirao neko rogove, a da ima gripshift ručice menjača? panther-seven-gripshift.jpgMeni šaka tačno stane na ovaj slobodni deo, a ako bi rogovi zauzeli koji cm sa kraja, šake bi mi prešle na sam menjač, što nije baš najudobnije.*Pumpe. Postoji li razlka u ventilima na gumama, pa da moram da pazim šta uzimam, ili je sve to isto? Verovatno jeste, ali šta znam, bolje da pitam.

Link to comment

ne znam da li ima neka jednostavnija varijanta, ali ja sam (sAm) morao da pomeram sve i da sečem kod te ručice kako bi prošla napred. što se tiče pumpe, to ne znam, ja pumpam na pumpi, a znam neke moje prijatelje koji ne mogu na pumpu jer im se ventil razlikuje.

Link to comment

E baš si me obradovao, bolje da nisi ništa napisao :( :DJel ima još neko? Da li mogu da se, umesto na krajeve, postave ka sredini (kao kod ovih što voze TdF)?

Link to comment
*Pumpe. Postoji li razlka u ventilima na gumama, pa da moram da pazim šta uzimam, ili je sve to isto? Verovatno jeste, ali šta znam, bolje da pitam.
noviji bajsevi imaju high pressure valves koji su uzi od onih 'standardnih'
Link to comment

ono za sečenje, nije ništa strašno. isečeš (skalpelom ili žiletom) samo onaj deo širi, toliko da ručica može da se pomera levo-desno. na kraju krajeva, ako ti smeta rupa, možeš da tražiš i kapicu. tako da, kada staviš rogove, staviš i tu kapicu na kraju. a, ovo za pumpu, najbolje je da odeš sa bajsom gde bi kupovao sve ove delove i na licu mesta probaš, da ne kupiš nešto što ti neće odgovarati.

Edited by bob mould hair style
Link to comment
Paz sad i ovaj angry.gif
a, ovo za pumpu, najbolje je da odeš sa bajsom gde bi kupovao sve ove delove i na licu mesta probaš, da ne kupiš nešto što ti neće odgovarati.
Some of us had to learn the hard way...
Link to comment

Hoću da odem u Planet bike u Piramidi, a ne znam tačno gde su, pa ne bih da lutam biciklom. Zato sam i hteo da odem prvi put pešaka i da uzmem pumpu i eventualno rogove, a da se vratim bajsom za brzinomer i još neke stvarčice.Ne znam da li bi ovi odgovarali. Oni ulaze u ručke, a ne preko njihROG-007.jpgŠto se pumpi tiče, imaju ih dosta za tristotinak dinara i ne vidim neku razliku, ali pitaću ih kada odem. Sve su manje više ovakvePUM-046.jpg

Link to comment
Otići ću ovih dana da kupim nešto opreme, pa imam nekoliko pitanja...*Jel montirao neko rogove, a da ima gripshift ručice menjača? panther-seven-gripshift.jpgMeni šaka tačno stane na ovaj slobodni deo, a ako bi rogovi zauzeli koji cm sa kraja, šake bi mi prešle na sam menjač, što nije baš najudobnije.*Pumpe. Postoji li razlka u ventilima na gumama, pa da moram da pazim šta uzimam, ili je sve to isto? Verovatno jeste, ali šta znam, bolje da pitam.
postoji, 2 osnovne varijante su presta i schrader.presta bolje drzi pritisak ali je osteljiva i lomljiva ako si shaban. schrader moze da se pumpa i na auto pumpama.postoje adapteri koji se navrnu na prestu tako da moezs da pumpas na auto pumpama.kupi univerzalnu pumpu, sto manju i pre svake voznje naroksuj da bude tvrdo na stisak.
Link to comment
Hoću da odem u Planet bike u Piramidi, a ne znam tačno gde su, pa ne bih da lutam biciklom. Zato sam i hteo da odem prvi put pešaka i da uzmem pumpu i eventualno rogove, a da se vratim bajsom za brzinomer i još neke stvarčice.Ne znam da li bi ovi odgovarali. Oni ulaze u ručke, a ne preko njihROG-007.jpgŠto se pumpi tiče, imaju ih dosta za tristotinak dinara i ne vidim neku razliku, ali pitaću ih kada odem. Sve su manje više ovakvePUM-046.jpg
Ima ovakva pumpa koja moze da duva vise ventila. Mislim da je kostala oko 400 dinara. Obavezno dodaj jos 200 za pribor za krpljenje gume (flekice, lepak, pajser, turpija).Sto se tice montaze rogova, ako sam dobro shvatio, problem je sto ti se cini da ce ti skracivanjem rucke biti tesno za ruku. Mozda pomogne pomeranje menjaca prema sredini. Popusti ovaj sraf koji se vidi na slici i mrdni ga za za onoliko koliko ti fali za rog. Kad sam pomenuo flekice, da li je neko video kod nas u prodaji samolepive?
Link to comment
Sto se tice montaze rogova, ako sam dobro shvatio, problem je sto ti se cini da ce ti skracivanjem rucke biti tesno za ruku. Mozda pomogne pomeranje menjaca prema sredini. Popusti ovaj sraf koji se vidi na slici i mrdni ga za za onoliko koliko ti fali za rog.
Da, to je problem. Šaka bi mi, u tom slučaju, bila na shifteru, pa bi dolazilo do slučajnog menjanja brzina. Ovaj šraf nije od menjača već od kočnice. Sam menjač nema ništa što ga steže oko ručke (bar ja ne vidim).Našao sam dve slike kako bi to trebalo da izgleda

2guy329.jpg2j3198p.jpg

Link to comment
Da, to je problem. Šaka bi mi, u tom slučaju, bila na shifteru, pa bi dolazilo do slučajnog menjanja brzina. Ovaj šraf nije od menjača već od kočnice. Sam menjač nema ništa što ga steže oko ručke (bar ja ne vidim).Našao sam dve slike kako bi to trebalo da izgleda

2guy329.jpg

i menjač ima šraf ispod. sitan je i otvara ga imbus. ova slika, 1 u spoileru, tako je kod mene.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...