Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Prodaj mi sediste. Mora da klince uziva na volanu.

 

Sigurno im je lepse tu nego pozadi, ne znam samo da li otezava voznju. Neki dan sam pretovario korpu na volanu i nije bilo bas najzgodnije za voznju. Mada je kod mene tzina sa prednje strane volana.

Link to comment

ovo je novo sedište, to što ide na korman. Do sada sam imao ono što ide pozadi, ali obrnuto montirano pa mi je opet bio napred. Sad čekam da stigne neki nosač za veliko sedište pa stariji ide tamo a malac na korman.

Link to comment

Samo pazljivo dok se ne naviknes na takav raspored tezine. Ja pre neki dan nisam mogao da verujem koliko me je poremetilo stavljanje flase soka od 2l skroz napred u vec prepunu korpu.

Link to comment

Ja sam čvrsto rešio da  sledećeg proleća kupim biciklo, možda i dva, za mene i ženu....:ph34r:

Do tada ću na pozajmljenim da "obnovim gradivo" ...

Link to comment

@nisam ja

 

Posto ti je klinac na volanu obrati paznju na sraf koji ga zateze. Verovatno neces imati problema jer sigurno vozis polako sa detetom al ne skodi pogledati.

 

Meni se vec drugi-treci put desava da mi se olabavi taj sraf zato sto vukljam teret ukorpi pa se na svako cimanje malo odvrne...

 

Ista stvar mi se desila i na proslom bajku. Zato me je onoliko poremetila flasa soka od dva litra, ocigledno da je krenuo da seta volan. Srecom danas provalim da je malo krivo. Probam da ispravim i vidim da ide laganica. Umal ne poklekoh da odem u ogavni pro bike servis jer sam bio tu al srecom nisu radili. Vise volim da vozim sa klimavim volanom nego sa njima da saradjujem.

 

Imam kuci imbuse pa sam posle zatgtao. Moram da kupim onaj trokraki imbus. Ovaj moj komplet mi nije godan za nosenje.

 

http://planetbike.rs/pbshop/slike_proizvoda/proizvodi/velike/KLJ-004_1.jpg

 

Valjda mi je dobar i za sic.

Edited by katamaran
Link to comment

Mene strah da vozim dete, sve mislim da sam zaboravila da vozim i samu sebe na bajsu, a de još njega da natovarim... 

A volela bih da jezdimo, bar kod nas na NBG je ravno i ima staza.

Link to comment
Mene strah da vozim dete, sve mislim da sam zaboravila da vozim i samu sebe na bajsu, a de još njega da natovarim... 

A volela bih da jezdimo, bar kod nas na NBG je ravno i ima staza.

Potpuno te kapiram, i ja kad vidim ona sedišta, tamno siva prvo što mi padne na pamet, jbga ako krene neko padanje, dete još vezano u sedištu ..

Meni bilo super ovo što sam viđao po Danskoj...

jUv8kZv.jpg&key=a97ad58ee64f1d6be4b7dc49e1485ce31be03e32283cff5cdf210c5fb9572783

Bilo i prostijih varijanti ali sve na ovu foru kutija napred...

Link to comment

Pa tako ti je s nama mračnjacima, nismo ni seli na bajs a već se vidimo kako se smandrljavamo s njega.

Moj zet vozi ćerku od 9 meseci tako na volanu, ja bih mog klinca pozadi jedino smela.

Link to comment

Ja neuporedivo pazljivije vozim kad vozim sestrica.

 

On je mnogo opasniji kad ga pustis samog na biciklu. Kad je prviput sa tockicima vozio oko Ade uspeo je da se smandrlja niz brdo na jedinom mestu gde je bici staza dosta iznad pesacke (Makiska strana).

 

Kad vec pominjemo decu i bicikle. Mislim da me je jedan klinac gadjao biciklom pre neki dan. Nisam uspeo skroz da ispratim sta se desilo ali vidim malisu kako hoda po onoj strani staze a meni u susret ide prazna bicikla. Srecom po navici nenormalno pazim cim su deca i zivuljke u blizini. nema sile da predvidis sta moze da im padne na pamet.

 

I najgluplja stvar koju ljudi rade - izvode decu na stazu pre nego sto im isperu mozak koliko je bitno da ne zalaze u traku za kontra smer. Ko sto rekoh, uvek jako pazim na decu, odlicne kocnice i ruke uvek na njima al nije nimalo prijatno kad ti izleti. A izlecu svaki dan.

 

Pa onda mudrolije ljudi koji sednu na bajk jednom u sto godina, setaci po stazi... Jos omiljenija mi je sorta koja se full biciklisticki obuce da mislis da je profi a usput provalis da jedva zna da vozi. Takvima bih turio ogromno L na ledja.

 

Skoro da mi nije jasno kako ja i dalje uzivam da vozim bajk pored svega. A uzivam za sve pare :)

Edited by katamaran
Link to comment
9 hours ago, Frank Pembleton said:

Potpuno te kapiram, i ja kad vidim ona sedišta, tamno siva prvo što mi padne na pamet, jbga ako krene neko padanje, dete još vezano u sedištu ..

Meni bilo super ovo što sam viđao po Danskoj...

jUv8kZv.jpg&key=a97ad58ee64f1d6be4b7dc49e1485ce31be03e32283cff5cdf210c5fb9572783

Bilo i prostijih varijanti ali sve na ovu foru kutija napred...

Po BG se masovno iznajmljuje ovo

 

Riksa-decija-prikolica-za-bicikl_slika_O

 

Klincima je sigurno super al ume malo da bude pipavo kod mimoilazenja jer ih uglavnom uzimaju vikendasi pa se ne drze bas skroz svoje trake sa ovim.

Link to comment

meni bolje ovo ispod.

mozes bicikl i zasebno da koristis, kolica mozes da prodas kada ih deca prerastu, ne zauzima toliko mesta kao ovaj iznad, moze da se koristi i za trcanje (to mu je i glavna namena).

 

 

Link to comment

Bicikla je suvo zlato. Jedva se vucem po kuci kolko nemam energije i boli me glava a posle 10 minuta bajka preporodjen. Nema boljeg leka za glavobolju.

 

Jos sam dalje od ideje da uzmem e-bike jer mi je covek u liftu potvrdio sve moje strahove. Kazu da se mnogo teze vozi kao obican bajk (to mi je malo cudno jer je moja korpa po pravilu teza od ove baterije al svi ovo kazu) i jos gori detalj - navuces se na struju. Cim naidje uzbrdica samo na bateriju...

 

Tako sam onomad uzeo auto pa godinama zaboravio na biciklu. 

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...