Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Jiuzhaigou valleyAko bih morao izabrati jedno mesto sa ovog odmora kao posebno, to bi svakako bio Jiuzhaigou.Tek 1970. godine lokalni drvoseca je otkrio neverovatno mesto i danas se tu nalazi devet Tibetanskih sela a oko njih sedamnaest jezera i cetiri vodopada. Avion od Chengdua leti nekih 45 minuta ka severu Sichuana (kraj Tibetanskog platoa) i u prvom trenutku se oseca nedostatak kiseonika zbog velike promene u nadmorskoj visini). Aerodrom je na 3400 metara nadmorske visine a zatim nas je vozac (Tibetanac) vozio nizbrdo nekih 90 km veoma krivudavim putem do hotela.Da sam bio ovde 2002 u vreme snimanja filma `Hero`, mozda bih video Zhang Ziyi ili bar Maggie Cheung, ovako na lokaciji vise nije dozvoljeno snimanje filmova.Nas vodic je bila Penny, a najimpresivnija stvar u dolini je kristalno cista i veoma duboka voda.1003959e.jpg1003794n.jpg1003837j.jpg1003804g.jpg

Link to comment

HuanglongHuanglong znaci Yellow Dragon i nalazi se na vecoj nadmorskoj visini od Juizhagou doline, preko 4000 metara. Nisam imao nikakvih problema sa nadmorskom visinom, ali sam video mnoge kakom odmaraju u kabinama sa bocama sa kiseonikom koje su postavljene na svakim par stotina metara. Put vodi preko planine, a sa vrha se lepo vide oblaci1003981h.jpg1004058z.jpg1004009ur.jpg

Link to comment

Guilin/YangshuoNakon izvesnih komplikacija sa letom iz Juizhaighou (zbog vremena i nadmorske visine, izgleda cest slucaj), kada sam jedva nasao jednu devojku sa poznavanjem engleskog da mi pomogne u promeni leta, stigli smo u Guilin nesto iza ponoci.Vec ujutro smo isli na Li River cruise do mesta Yangshuo.Li reka (krstarenje je trajalo oko 4 sata, imali smo i dobar rucak)1004098z.jpg1004207u.jpg1004229i.jpg

Link to comment

Nakon prespavane noci u mestu Yangshuo, ujutro smo krenuli na voznju biciklom. Sam izlazak iz gradica je bio lud i nezaboravan, prilikom svakog prelaska vece raskrsnice, automobili, skuteri i bicikli su me presecali s leve strane, ubacivali se s desne, jedino pesaci nisu smeli nista da urade :)Nas vodic za Guilin i Yangshuo je bio Bruce, za docek nam je za vreme voznje od aerodroma otpevao pesmu dobrodoslice manjine Dong.1004242g.jpgZli jezici bi rekli da mi je bicikl mali1004264m.jpgRafting na reci Yulong je veoma popularan, a posto smo stajali na mostu, neki turisti su resili da nas okupaju odozdo nekim cevkama od bambusa. Posto je bilo dosta vruce, i te kako mi je prijalo.1004269r.jpg

Link to comment

A onda je dosao trenutak da se osetim kao bloody rock star, devojka je prisla i pitala da li mozemo da se slikamo. Pa je onda dosao jedan Kinez, pa simpaticna Kineskinja, pa njena prijateljica, sevali su mobilni, ...1004270.jpg1004271.jpg1004274u.jpg1004276f.jpg1004279m.jpg

Link to comment

Po povratku u Guilin, najpre smo posetili agenciju preko koje smo ugovorili odmor.Bruce i ja ispred zgrade1004322a.jpgKaren je bila glavni organizator, veoma strpljivo je odgovarala na sve nase mejlove a po dolasku nam je dala poklone iprovela nas kroz firmu gde rade iskljucivo mladi i jako ljubazni ljudi.1004323qx.jpgNa putu ka Elephant Trunk Hill, osetili smo jak miris alkohola pa sam se slikao ispred podruma1004336r.jpgnaravno, popularnost jos nije izbledela1004337p.jpgI konacno, Elephant Trunk Hill1004340b.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...