Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

nekoliko fotografija koje su mi ostale od prosle nedelje: hangzhou - grad na 1h brzim vozom od sangaja. poznat po lepom jezeru.S6BSI.jpgovo su indonesian seaweeds koje kinezi uvoze i prave sirovine za prehrambenu industriju (hidrokoloidi)sXuPK.jpgjedna lepa laborantkinja proverava gell strengthobBCp.jpg

Link to comment

i za kraj ovog javljanja bicycle service u hangzhou. po celom gradu postoje hiljade punktova na kojima se moze za sitne pare rentirati tocak, koji se posle ostavi na istom takvom punktu. placanje ide preko karticeedit: secam se da sam video istu stvar u par drugih gradova u kini. na google search "bicycle service" prvi rezultat koji izlazi je teks o servisu u hangzhou, gde pise da je world biggest, pa koga interesuje moze da procita vise o tome http://www.ecowalkthetalk.com/blog/2011/09/15/bicycle-hire-service-in-hangzhou-china-worlds-biggest/mozda nije losa ideja za ravnicarske gradove kod nas. OpmKx.jpgQvR8y.jpg

Edited by banecare1
Link to comment
secam se da sam video istu stvar u par drugih gradova u kini. mozda nije losa ideja za ravnicarske gradove kod nas.
а па има то у оба моја града и шангају и у новом саду одскора, мислим да се још постављају та стајалишта или како се већ зове
Link to comment
а па има то у оба моја града и шангају и у новом саду одскора, мислим да се још постављају та стајалишта или како се већ зове
pogledao sam video na linku koji sam ostavio vise i izgleda kao super sistem za ravnicarske gradove gde nema duge zime. u kini sam isto video u nanjingu, u sangaju bio 40-50x ali nisam primetio.
Link to comment

има стајалишта по пудонгу мада не знам колико је раширено по читавом граду исти бицикли као ти горе на твојој слици само наранџасти

Link to comment
има стајалишта по пудонгу мада не знам колико је раширено по читавом граду исти бицикли као ти горе на твојој слици само наранџасти
ne sumljam da je tako i google kaze da ima po pudongu, ali ja nisam primetio. u pekingu mislim da nema.
Link to comment
  • 2 weeks later...
nije ovo ni "c" od "city". pokazuju samo peterac sa najvisim zgradama, onaj deo sa razglednica. video me podseca na odgovore shanghai ppl koje sam ispitivao sta raditi u gradu. kinezi generlno malo znaju o svojim gradovima. svi isto predlazu, a tura izgleda otprilike ovako: gledas zgradurine sa the bund-a, pa the bund i zgradurine sa (trenutno najvise SWFC) zgradurine, pa odes u restoran npr ovde sa pogledom na the bund i zgradurine combined. posle prosetas po ultradosadnoj knez mihajlovoj nanjing str. i na kraju na veceru i u bar street na opijanje.ima grad mnogo vise da ponudi, samo treba imati dobrog vodica. ja obicno gledam da preskocim ovaj deo sa zgradama i odmah prelazim na veceru i opijanje. tu je shanghai cista desetka. sto se tice videa, mora tu biti vise sirine ---->
Link to comment
  • 1 month later...

Hong Kong? Pre svega jeftin smestaj, mada na booking.com vidim da hoteli nisu bogzna kako skupi.Neke off the beaten track preporuke?Kakav je shopping? Da stedim za jedan shopping frenzy, ili ne mora obavezno? Je li i tamo jeftina tehnika?Bicu 7-8 dana na prolece, vredi li zrtvovati jedan dan da bi se video Shenzhen?Hvala.

Link to comment
  • 1 month later...

Ja bio i vratio se, i evo malo foto-utisaka - neki prvi izbor :) [kliknuti na fotku za ceo set na flickr-u]Great Wall of China - Badalingwallpb.pngPekingpeka.pngJedna panorama sa trga ;) [click for large]6911916668_966f1ecec5.jpgShanghaishavv.png

Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...