Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Tako ispalo s poslom da idem sad. Moram da dodjem nesto da pricam pred vasim regulatorima, hahaha. Pitaju me ljudi u kom kapacitetu idem, a ja kazem da nastupam verovatno u kapacitetu 1 Jugoslovenke. :D 

 

Nece mi trebati apps posto ja nemam nijednog druga u Pekingu. U Sangaju imam, ali gore bas nikog. :-/ 

Link to comment
21 hours ago, MayDay said:

Tako ispalo s poslom da idem sad. Moram da dodjem nesto da pricam pred vasim regulatorima, hahaha. Pitaju me ljudi u kom kapacitetu idem, a ja kazem da nastupam verovatno u kapacitetu 1 Jugoslovenke. :D 

 

Nece mi trebati apps posto ja nemam nijednog druga u Pekingu. U Sangaju imam, ali gore bas nikog. :-/ 

 

Instaliraj bar 7 free dana Express VPN ili neki VPN čisto da bi mogla da koristiš google, gmaps, FB, viber, štagod, jer odande nećeš moći da skineš.

Link to comment

 

@MayDay

Ako se korporacija isprsi za data roaming, na telefonu će ti sve normalno raditi, google, gmail, FB... KInezi su tu još uvek dobre volje prema strancima. Inače, na "običnom" internetu bez VPN-a od zapadnjačkih pretraživača radi bing.com, sasvim ok osim ako ne poželiš tamo da se podsetiš šta je bilo na Tjenanmenu :)   

Link to comment
5 hours ago, MayDay said:

A kako cu na Insta? :D 

 

Lepo se provedi.

Iako su mi se u Kini najvise svideli Yunnan i Sichuan provincije, evo par mesta u i oko Beijinga:


 

- CCTV Tower (238 m)

- Solana Lifestyle shopping park (Chaoyang district), ako uzivas u kupovini

- Shichahai  (3 jezera severno od centra Beijinga)

- Water Cube (nisam bio, ali kaze da je super)

- The Place (sa ogromnim LED "Sky screen")

- Bird's Nest stadion (napravljen za Olimpijadu, nisam ni njega posetio)

- Sanlitun (klubovi, barovi, dosta stranaca)

Link to comment
9 hours ago, mrdja said:

 

Lepo se provedi.

Iako su mi se u Kini najvise svideli Yunnan i Sichuan provincije, evo par mesta u i oko Beijinga:


 

- CCTV Tower (238 m)

- Solana Lifestyle shopping park (Chaoyang district), ako uzivas u kupovini

- Shichahai  (3 jezera severno od centra Beijinga)

- Water Cube (nisam bio, ali kaze da je super)

- The Place (sa ogromnim LED "Sky screen")

- Bird's Nest stadion (napravljen za Olimpijadu, nisam ni njega posetio)

- Sanlitun (klubovi, barovi, dosta stranaca) + Gulou hutongs  

 

popravio sam :D

Link to comment

Sad sam bila u Corp IT i naravno da me zajebavaju kao da tamo rade Bata Ilic i Hatori. 

 

Ali rekli su mi da skinem sta god hocu. Dakle, skinem taj Express VPN na kompjuter i pokrenem ga i onda ce sve da radi? 

 

Sad me jedna zaplasila kako necu moci karticom da platim u hotelu (?!). Mislim da je bullshit, ali ipak da proverim. 

Link to comment
11 minutes ago, MayDay said:

Sad sam bila u Corp IT i naravno da me zajebavaju kao da tamo rade Bata Ilic i Hatori. 

 

Ali rekli su mi da skinem sta god hocu. Dakle, skinem taj Express VPN na kompjuter i pokrenem ga i onda ce sve da radi? 

 

Sad me jedna zaplasila kako necu moci karticom da platim u hotelu (?!). Mislim da je bullshit, ali ipak da proverim. 

 

express vpn zna da trokira. ja ga imam, ali kako sam presao na astrill ne koristim ga vise. mislim da ima love do avgusta, mogu da iskopam i posaljem ti login i pass pa probaj dok si u zoni slobodnog intereneta.

 

kartice rade, koliko sam nacuo sa visa prolazis skoro svuda, master card nesto slabije. mi smo ovde svi na unionpay. moja kartica je bila visa, ali su me samo zvali iz banke da nesto svratim, uzeli visa i urucili unionpay. niko te nista ne pita, pa se ti snalazi po evropama i amerikama. 

 

 

Link to comment

dobar je peking mada za moj ukus previše krut grad.

više volim šangaj.

mene su stalno zaustavljali na ulici, hteli sa mnom da se slikaju.

verovatno što sam plava pa im bilo zanimljivo.

 

 

 

Link to comment

express vpn vazi do aprila sledece godine, ali izgleda nema smisla da ti saljem password jer ti treba activation code koji stize meni na mejl. poslacu ti na pm kod kada budes spremna da aktiviras. sam vpn radi ok danas

Link to comment
5 minutes ago, beta kentauri said:

dobar je peking mada za moj ukus previše krut grad.

više volim šangaj.

mene su stalno zaustavljali na ulici, hteli sa mnom da se slikaju.

verovatno što sam plava pa im bilo zanimljivo.

 

 

 

 

to zavisi gde se kreces. u sangaju na the bund i nanjing xi lu ce te cesto zaustavljati turisti da se slikaju. 

 

meni je sangaj lagodniji za zivot i savremeniji. peking je raznovrsniji sto se tice mesta i stranaca

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...