Jump to content
Otto Katz

BiH, sadašnjost, budućnost

Recommended Posts

No7
Ja sam vise za Washingtoh DC i Brisel.:D
Ma jel' si se ti raspitao za Rusku Federaciju za dvojno? Ti bi tamo sigurno dobio a u Briselu nemas sanse.

uros_s78

S tom razlikom sto se to ne zloupotrebljava, kao sto se radi u Srbiji.I s tom razlikom sto su Srbi van Srbije, pogotovo u ex republikama, fasisticki orijentisani, pa Kostunici i odgovara da imaju drzavljanstvo i, samim tim, pravo glasa u Srbiji.

uros_s78
Ma jel' si se ti raspitao za Rusku Federaciju za dvojno? Ti bi tamo sigurno dobio a u Briselu nemas sanse.
Ne bih ga ni uzeo.:DI don't want to jump out of frying pan into the fire.:D

Valkyrie
S tom razlikom sto se to ne zloupotrebljava, kao sto se radi u Srbiji.I s tom razlikom sto su Srbi van Srbije, pogotovo u ex republikama, fasisticki orijentisani, pa Kostunici i odgovara da imaju drzavljanstvo i, samim tim, pravo glasa u Srbiji.
Opa! A kako se u tvoju teoriju (a već si upozoren par puta za hejtovanje spram ''šumskih'' znaš već koga) uklapa to da u parlamentu Republike Srpske ima čitava 2 (i slovima: DVA) radikala? Edited by Valkyrie

uros_s78
Opa! A kako se u tvoju teoriju (a već si upozoren par puta za hejtovanje spram ''šumskih'' znaš već koga) uklapa to da u parlamentu Republike Srpske ima čitava 2 (i slovima: DVA) radikala?
Pa zato sto je njihovu ulogu u politickom zivotu, khm, RS preuzeo Dodik i njegov SNSD.

Д

Јел зна неко како иде то са држављанствима по крви у Грчкој и Румунији?

Кристофер Лумумбо
Urose, ja bih te zamolio da ovu rec vise ne devalviras. Preterao si.

Valkyrie
Јел зна неко како иде то са држављанствима по крви у Грчкој и Румунији?
U Grčkoj se gleda samo po roditeljima, i onda se dobija automatski. A ako je u pitanju dalje poreklo (ethnic Greek, da tako kažem) uslov je školovanje za oficira grčke vojske ili da se, ne daj bože, prijaviš u dobrovoljce u slučaju rata/napada na grčku. Onda se ne zahteva nikakva druga formalnost.Za Rumuniju ne znam ali mogu da pronađem.Uroše - ne znam kako da nazovem tvoje izjave a da te ne uvredim. Samo mi fali da me reportuješ :rolleyes: .

Roger Sanchez
To je veoma loše iskustvo iz Hrvatske i sigurno ni građanima Hrvatske koji tamo žive nije svejedno jer ovi ne plaćaju porez u Hrvatskoj nego u BiH.
Svašta. Kakve to s porezima i njihovim plaćanjem ima veze.. :D To ima veze samo s tim da imaju neugodnu naviku da glasaju za stranku koja nije u modi u medijsko političkodruštvenoj eliti Hrvatske, a nije mila ni njenom Predsjedniku. :lol: Ko što i Voštunije vjerojatno očekuje da će novi državljani Srbije glasati državotvorno, za državotvorne stranke. A Tadić se valjda sad nada da ta definicija uključuje i njegovu samoupravnu interesnu zajednicu. :P

Д
U Grčkoj se gleda samo po roditeljima, i onda se dobija automatski. A ako je u pitanju dalje poreklo (ethnic Greek, da tako kažem) uslov je školovanje za oficira grčke vojske ili da se, ne daj bože, prijaviš u dobrovoljce u slučaju rata/napada na grčku. Onda se ne zahteva nikakva druga formalnost.Za Rumuniju ne znam ali mogu da pronađem.
Ако није проблем за Румунију, био бих захвалан.Себе сматрам и умереним грчким патриотом, али баш да се пријављујем у добровољце и официре, нимало ми не иде. Значи, ништа ми не вреде бабе и деде за то.

Valkyrie
Ако није проблем за Румунију, био бих захвалан.
Ako se slažeš, da ne kopiram sve što piše, ionako je troll, evo ti link pa vidi da li ispunjavaš uslove bez da ideš u vojsku.

Musharaf
za nešto slično boldovanoj generalizaciji je jerry već pauzirao na pola dana od foruma. svaka buduća generalizacija o tome kako je neki narod fašistički biće nagrađena suspenzijom. warn +10%. Edited by Larko
preciziranje, nije aludirao na većinu

uros_s78
za nešto slično boldovanoj generalizaciji je jerry već pauzirao na pola dana od foruma. svaka buduća generalizacija o tome kako je većina nekog naroda fašistički nastrojena biće nagrađena suspenzijom. warn +10%.
OK, Larko, al nemoj da mi kazes da hrvatski Srbi, koji uglavnom glasaju za HNS i SDP, ne bi u Srbiji glasali za DSS i SRS.Ne bi Pupovac i ljudi kao on, ali oni koji prizeljkuju ponovni rat i okupaciju Hrvatske bi.

nesha taxista
OK, Larko, al nemoj da mi kazes da hrvatski Srbi, koji uglavnom glasaju za HNS i SDP, ne bi u Srbiji glasali za DSS i SRS.Ne bi Pupovac i ljudi kao on, ali oni koji prizeljkuju ponovni rat i okupaciju Hrvatske bi.
To je tvoj utisak, ali u listiće im gledati ne možeš.

Jerry

To što Urke kaže je tačno jer su već u Novom Sadu osnovali tzv. vladu RSK koju čine radikali pobeguše iz Hrvatske i oni su uglavnom tako orijentisani. Uostalom, dođite u Novi Sad i pokazaću vam.