Jump to content
Otto Katz

BiH, sadašnjost, budućnost

Recommended Posts

No7
nego No7 pretnji.
За тебе сам, изгледа, јахач апокалипсе. No7 претња, беж'мо!Да знаш да си у праву за тебе сам, овде, опака претња јер увек лоше прођеш.Много немаш појма а и идоли су ти, онако, чудни. Edited by No7

Eraserhead
Ok, preterao sam. Povlačim.
Ma ok nema frke.Da, inace mislim da je ovde Rogerova paralela pogresna jer se ovde ne radi o tome da se neko krije nego se odustalo od istrage i ne moze se to izjednaciti. Samo da ste vi umesto na to skocili na potpuno pogresnu stvar. Dobro je sto ce na kraju ta istraga ipak biti sprovedena i sto je to sansa da se utvrdi ko je i za sta kriv. Edited by Eraserhead

Roger Sanchez

Moja je paralela sasvim OK, jer protiv Blagoja istraga nikad nije ni otvorena.Podsjećam se da je riječ o čovjeku koji je pri kraju karijere naredio kidnapiranje Izetbegovića 1992.

No7

Јел то онда када су побијени војници у Добровољачкој?Него како се зове онај официр што га Месић одликовао а наређивао снајперисање цивила?

Edited by No7

savindan

Аха, Ганићево правдање убијања официра и војника ЈНА - киднапован је Изетбеговић. То оно, Женевска конвенција више не важи, посебно када се надаш да преузмеш СДА и убијеш двије муве једним ударцем.

Roger Sanchez

Kako je divno indikativno da se na fakat kidnapiranja čovjeka koji je bio poglavar države uopće ne osvrćeš, ali su zato usta puna posljedica.

No7

Јел то онда када је снајперисана касарна и када су убијани припадници санитета по граду? Јел то онда када је Делимустафић причао на седницама Председништва да неко мучи војнике?Можда ипак да се вратимо на Бјеловар вероватно си са тиме боље упознат.

Edited by No7

savindan
Kako je divno indikativno da se na fakat kidnapiranja čovjeka koji je bio poglavar države uopće ne osvrćeš, ali su zato usta puna posljedica.
Трте мрте, није био (инокосни) поглавар државе већ један од 7 чланова колегијалног тела поглаварства републике у процесу одвајања од једне шире државе и процесу унутрашњег растакања због напуштања два члана колективног председништва консоцијативне републике...Све у свему, опет важи Женевска конвенција, невезано за твоје тумачење речи последица. Edited by savindan

Roger Sanchez

Nije ni JNA bila vojska države BiH, nego neki franc tireuri & kidnaperi, dakle Ženevske Konvencije su aus. ^_^

Edited by Roger Sanchez

savindan

Franc-tireursЈНА је била редовна војна сила једне државе (додуше нарушеног поретка) те не може, ни по најкреативнијим ешкрофтовским тумачењима, да се сврста у терористе или парамилитарце...

Roger Sanchez
ЈНА је била редовна војна сила једне државе (додуше нарушеног поретка) те не може, ни по најкреативнијим ешкрофтовским тумачењима, да се сврста у терористе или парамилитарце...
Савезна република Југославија (скраћено СРЈ; на енглеском, Federal Republic of Yugoslavia) је била држава која је створена 27. априла, 1992, одлуком Савезног већа СФРЈ, као заједничка држава Републике Србије и Републике Црне Горе.
3. maj. 1992. Срби на аеродрому хапсе председника БиХ, Алију Изетбеговића, који се враћао из Лисабона и одводе га у штаб ЈНА у Лукавици.
Možemo mi tjerati taj reductio ad absurdum do daljnjega, jednom kad se počne, a ti si počeo nijansiranjem legitimnosti jednog Alije i apostolizacijom jedne Armije; the party is on.

savindan

А хтео си да (до)кажеш шта?

No7

Па хтео је да каже да је ЈНА имала скривени телепорт али да није хтела да искористи док јој убијају регруте чим провире из касарне.

Dankan Ajdaho
Vojnici pri povlačenju su pobijeni jer je "kidnapovan" Izetbegović? Edited by laki21

Filipenko

To ti je ono formalno zaklanjanje, koje svi vole da primenjuju, a da ga nulifikuju kada se drugi zaklanjaju iza njega. Isto tako JNA nije napala nikoga u Hrvatskoj, jer Hrvatska nije bila priznata međunarodno do 1992. Prema tome, ne znam o čemu sve ono piše Rođer...