Jump to content
Otto Katz

BiH, sadašnjost, budućnost

Recommended Posts

Shan Jan
Dobro. WTMIL. Doviđenja prijatno.
o boze, sta sam to uradio :(

Zaki
Kao i uvijek u sličnim pitanjima i ovo je za domaću upotrebu. Silajdžić nema odgovor ni na jedno aktualno pitanje bosanske politike, pa u nedostatku agende ustrajava na braniku otadžbine. Punjena ptica.
Stavka u drugoj recenici je kljucna, i ona se mora desiti, zarad Srbije pre svega - makar ne promenila nista u trenutnoj situaciji. Ali tesko je povuci takav potez kada neko kao Siljadzic poziva na to sa pricom punom proizvoljnih konstatacija. Naravno, nejasan stav Srbije po pitanju rata u Bosni ga donekle i odrzava u zivotu, ali stvarno neko mora biti malouman pa pojesti sve njegove gluposti - skoro pa se cini da mu je u interesu da odnosi ostaju ovakvi kakvi su.
Ne odoleh a da ne povežem ove dve misli. Ako odnosi ne ostanu ovakvi kakvi su (tj. ako se bitno poprave), od koga će onda Haris da brani BiH? Naravno da mu odgovara ovakvo stanje, šta, pa ja verujem da bi on bio najsrećniji da u Srbiji Šešelj dođe na vlast.Inače, potpis na tkd-ov post.

Dankan Ajdaho
Toliko o suočavanju™ s prošlošću a posledično i sa izvinjenjima.Možda bi se konsenzus postigao ukoliko se dogovore da je Drekavac kriv za sve.

Roger Sanchez
Toliko o suočavanju™ s prošlošću a posledično i sa izvinjenjima.Možda bi se konsenzus postigao ukoliko se dogovore da je Drekavac kriv za sve.
Naviknite se na to. Meni recimo smeta što Adžić krepava u miru, pa ne skačem po zidovima. Smeta me i što su generali Delić, Kubura i ostale legende Armije BiH u njezinoj ekspanziji u centralnoj Bosni dobili simbolične kaznice, ali opet - što se može.Bošnjacima smeta što je Mladić još uvijek slobodni penzić, pa će se eto morati pomiriti s tim da će taj i krepat na slobodi. Imate Jurišića pa se na njemu iživljavajte. Meni pak recimo paše što je Martić dobio koliko je i zaslužio - puno godina 'ladovine.

Muwan
Naviknite se na to. Meni recimo smeta što Adžić krepava u miru, pa ne skačem po zidovima.
Ruku na srce, tebi smetaju i piloti koji nikada nisu ni prismrdeli vazdušnom prostoru Hrvatske, i oficiri koji su se usudili odgovoriti na vatru koja je otvorena na njihove jedinice, i ko zna šta sve još. A da skaćeš po zidovima definitivno nemaš razloga jer je broj osuda kojima se možeš utešiti o-g-r-o-m-a-n, pri čemu su osude uglavnom veoma primerene učinjenim zločinima, kao što si i sam naveo. Ovamo imamo suprotnu situaciju - broj utešnih presuda je minoran i u proseku iznosi godinu do dve godine zatvora (za kasapljenje civila ili golobradih regruta, tek da se podsetimo), a poruka je uvek ista: iskasapio ih je Drekavac, pojela maca, progutao mrak, pomirite se. Niko normalan nije dužan da se sa tim pomiri.A i bez svega toga, pravdanje ove svinjarije time što je, eto, 1 Adžić na slobodi, u najmanju je ruku neukusno.

Roger Sanchez
i oficiri koji su se usudili odgovoriti na vatru koja je otvorena na njihove jedinice
Neukusno je ovo tvoje podmetanje. Osim što je bezobrazno i soo službeno 90's. Znamo se. Dobro.Mladić je isto samo odgovarao na Orićeve provokacije i napade iz do zuba naoružane i ekspanzivne enklave. Proporcionalni odgovor je najmanje što se moglo očekivati od jednog oficira sa dostojanstvom koji ne da na sebe i svoje.

Muwan

Ja sam rekao da tebi smetaju svi redom, i krivi i pravi. Ti to smatraš abolicijom Ratka Mladića. Toliko o podmetanju.

Roger Sanchez

Nema na čemu. Samo prepoznajem šablonu tipičnog saopštenja iz Vrhovne Komande u jesen '91. Koristila se sve dok se nije izlizala u Daytonu 1995., tzv. 'uzvraćanje na provokacije'.Sad ju tu i tamo Smradanski, pardon, Lazanski spomene kad je na dnevnom reedu apologija Šljivančanina. Siroti inženjerijski bataljon u Vukovaru, sam, jadan, goloruk, opsjednut ustaškim krvolocima, do kojeg su oficirčine došle i 'slobodile ga' onog istog dana kad je Tuđman naredio blokadu kasarni.Poštedi me, doviđenja.

No7

Поштеди ти нас твојих прича да се не отвори прича о Бјеловару, Коранском мосту итд. а није ни време ни тема о томе. А да не питам шта мислиш о Тепићу том Бјеловарском крвнику.Хрватско правосуђе још није успело да реши случај Лора који је предмет из Хага уступљен Хрватској а о Мерчепу и да не говорим јер га још нисте ни ухапсили а исто је предмет из Хага.Шта да се навикавам? Сада када је преко 1000 Срба прошло кроз хрватске судове и што неноромално дижете оптужнице због унутрашњнихг потреба и својих јунака треба да се сви помиримо. Што измишљате и лажете и уништавате животе људима и каријере а после буде извини нисмо хтели, попут случаја Рађен.Да је ова Србија нека земља па да вам за сваку дебилну оптужницу пред интерполом врати за вашег неког генерала попут Стипетића па да видимо докле ће та играрија да траје. Да не говорим што не признајете одлуке Хага иако је он изнад националних судских инастанци.Или хоћеш да ти дајем доказе? Не ,не треба знаш ти то и сам.

Edited by No7

Eraserhead

Koja pretnja. Kad No7 otvori pricu o Bjelovaru ima ceo forum da prsti. :lol:Od sad svaki Hrvat na forumu da prvo prodje test podobnosti kod srBske inkvizicije pa tek onda da postira.

Edited by Eraserhead

Muwan

Streljanje zarobljenih oficira pred strojem zarobljenih vojnika baš i nije nešto što treba komentarisati lol emotikonima, ali dobro, kapiram da se u odnosu prema srBima ne treba ustručavati od bilo čega.

Eraserhead
Streljanje zarobljenih oficira pred strojem zarobljenih vojnika baš i nije nešto što treba komentarisati lol emotikonima, ali dobro, kapiram da se u odnosu prema srBima ne treba ustručavati od bilo čega.
:isuse: Uh kakva nacionalna patetika i zamena teza dostojna obrazovaca. Nisam se smejao tome, nego No7 pretnji. Edited by Eraserhead