Jump to content
IGNORED

Jogurt, pice nase mladosti(tm)


TBoneSteak

Recommended Posts

grešiš mayday. kod kefira važi potpuno suprotno, isparvan je kad je naduveno pakovanje.inače, koliko ja znam u bivšoj jugi je samo sarajevska, najgora od svih, mlekara pravila kefir i bio je odličan. za razlku od svih ostalih proizvoda koji su im bili odvratan treš.e, da. super je kad ga pakuju u plastične čaše pa moraš da se isprskaš kad ga otvaraš :D

Edited by Biohemija
Link to comment
jel dovoljno grk i smrdljiv taj novi kefir? ja već digao ruke od njega jer je ovo do sad bila samo bleda kopija starog sarajevskog.
pa, negde je blizu.ipak, pravi smek dobija tek kad malo odlezi, dan - dva nakon roka oznacenog na rubu pakovanja.sluzi se dekantiran, naravno.
Link to comment

Da vam ja nesto objasnim: laktozna netolerancija je nepogresiv pokazatelj azijskih gena! 90% zitelja Azije ima problem sa mlekom, znaci, ako ne mozete da pijete mleko, Turcin vam je dohvatio prababu.

Link to comment

ja sam tolerantna -_-shvatih da sam se, dok nisam obracala paznju, navikla na ovaj stranjski jogurt. samo je trebalo suociti se sa predrasudom da je jogurt slan i da ide uz slano. sad ide odlicno sa malo meda, sakom susenog voca, kojim orahom i takoto. i preko muslija (+1 glas, sa posebnim naglaskom na komade brazilskog oraha).

Link to comment
Da vam ja nesto objasnim: laktozna netolerancija je nepogresiv pokazatelj azijskih gena! 90% zitelja Azije ima problem sa mlekom, znaci, ako ne mozete da pijete mleko, Turcin vam je dohvatio prababu.
Ja cuo da nema veze sa Azija-Evropa, nego sa Jug-Sever :mellow: Anyway, sudeci po ljubavi prema mleku i svarivanju istog, izgleda da mi Turcin nije dohvatio babu ili se bar iz toga nista nije izleglo :lol: a i Turci mi bas nisu neki primer za Azijate, vise su Mediteranci.
Link to comment

Pozdrav svima koji piju mleko, lepo, belo, slatko... Uz krofne, uz strudle sa makom, uz puter - kifle... Onako, bez razloga... Dok prave besamel, pa im se otme...Jogurt je nuzno zlo koje su donele burekdzije. Jogurt je pokvareno mleko. Jogurt je pogonsko gorivo onih uzasnih studenata sto su mi, svojevremeno (u menzi) pred ocima mutili kiselo mleko nozem, ne bi li od njega napravili voljeni i nicim zamenljivi... jogurt. Jos uvek, ponekad, sanjam taj prizor...

Link to comment
koja ste škola:Ad 1 - kukurzne pahuljice sa mlekom ili sa jogurtom?Ad 2 - kiflu (ako uopste jedete i umačete) u mleko ili u jogurt?Ad 3 - slana peciva (npr. školjka s pečurkama, sirom i šunkom) jedete uz jogurt ili mleko?i konačno, šabac ili sombor?postoje tačni odgovori.edit: znam da vam se ovo pitanje čini nebitnim, ali sam shvatila da su ovo oblasti po kojima procenjujem ljude (jedan od glavnih kriterijuma).
1 - mleko2 - mleko3 - jogurtNe secam se da li sam pio Sabacki, ali je Sombor sasvim OK. Ipak, kao i teacher, verni sam sledbenik subotichkog. Sve je dobro, sve dok nije ruzichasto pakovanje sa nasmejanom kravom. To pijem samo kad moram. Edited by Venom
Link to comment

Stvarno, sto nema alkohola u ovom najnovijem (i korektnom) kefiru? Ja mislim da to mora da bude, u kefiru je fora sto ima i to neko minimalno alkoholno vrenje, otud specifican ukus, a ne samo od specijalnih bakterija, zar ne? Mozda su ovi skinuli da ne bude da deca ne smeju da piju?Edit: evo sta Wiki-keva kaze:Kefir fermented by small-scale dairies early in the 20th century achieved alcohol levels between 1% and 2%, but kefir made commercially with modern methods of production has less than 1% alcohol, possibly due to reduced fermentation time.:( ja se i dalje nadam da je to marketinski trik, mater im PRovsku.

Edited by Buck Naked
Link to comment

pitanje izbora između šabačkog i somborskog je više kao dilema zvezda-partizan, i obuhvata čitav asortiman ovih mlekara, ne samo jogurte. sombor vole grobari, šabac zvezdaši, a ima i onih koji ne prave razliku (ne zanima ih fudbal). to što voliš jedan od ova dva kluba, ne znači da ne navijaš za svoj lokalni (u mom slučaju, najbolja je mlekara 'granice'). chivo d'arbo je otvorila zanimljivo pitanje. kiselo mleko: da li vodicu pažljivo prospete ili umešate?ova tema je na dijaspori :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...