Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

  • 3 months later...

Librewolf, Firefox fork za Win, macOS i Linux. Postoji samo u 64-bit verziji.

https://librewolf-community.gitlab.io/

https://librewolf-community.gitlab.io/install/

 

No Telemetry

No experiments, adware, annoyances, or unnecessary distractions.

 

Private Search

Privacy-conscious search providers: DuckDuckGo, Searx, Qwant and more.

Ad Block Included

uBlock Origin is already included for your convenience.

 

Enhanced Security

Extension firewall and other security improvements included, without sacrificing usability.

 

Fast Updates

LibreWolf is always built from the latest Firefox stable source, for up-to-date security and features along with stability.

 

Open Source

Everyone can participate in the development of LibreWolf. Join us on GitLab, element.io and gitter.

 

 

Link to comment
  • 1 year later...
11 hours ago, bags said:

Nemojte se zaliti vas 90% koji koristite  Chrome i derivate:

 

https://arstechnica.com/gadgets/2023/07/googles-web-integrity-api-sounds-like-drm-for-the-web/

 

Google je vec poceo ovo ubacivati u Chromium.

 

Firefox 116 je sjajan browser.

 

 

"Derivati" su slobodni da isključe opciju i to i rade.

 

Brave Software CEO Brendan Eich announced on Twitter that Brave Browser won't ship with the Web Environment Integrity API. He wrote: "We are a fork, have been all along, the “reskinned” claim is complete nonsense. We won’t be shipping WEI support, just as we disable or otherwise nullify lots of other junk that Google puts into Chromium".

 

Both Vivaldi and Brave use Chromium as the source for the browser, but both browsers have some features turned off and custom code added.

  • +1 1
Link to comment

Sad je lako jos verovatno ali za par meseci/godina bice nemoguce to odvojiti od Chromiuma. Nece Google ostaviti  jednostavan switch.

Edited by bags
Link to comment
  • 1 month later...

Mozda je nekom promakla ova vest:

 

https://arstechnica.com/gadgets/2023/09/googles-widely-opposed-ad-platform-the-privacy-sandbox-launches-in-chrome/

 

Neverovatno je sta sve ljudi trpe. Bukvalno neverovatno.

Nama su na poslu ostavili sao edge kao jedini moguci browser i blokirali sve ekstenzije. Samo cu reci: "This is joke bre". Ako neko korisiti ovaj isprdak od software i kod kuce svaka mu cast na nivou mazohizma.

  • +1 1
Link to comment

Evo recimo spisak ekstenzija koje ja koristim i ne mogu da zamislim internet bez njih:

 

German Dictionary, extended for Austria - spell checker
Absolute Enable Right Click & Copy - ako neka stranica odradi disable desnog klika
Bitwarden - Free Password Manager - najednostavniji a siguran password manager
Bookmarks Organizer - imam dosta bookmarksa i ovo mi pomaze da ocistim neke stare koje ne rade vise
Bypass Paywalls Clean - stidim se priznati ali eto
ClearURLs - radi privatnosti i za skidanje rackinga kad kopiram linkove
Ctrl+Number to switch tabs - za linux mogu menjati tabove sa ctrl umesto sa alt
Default Bookmark Folder - nazalost ovaj vise ne radi ali je sluzio da nove linkove ubacujem u odredjeni folder
DownThemAll! - skidanje slika i videa sa stranica
Firefox Multi-Account Containers -  drugi najgenijalniji add-on, recimo imam separaciju 3,4 google i MS accounta (moze se odraditi s aprofilima na Chome ali ovo je milion puta elegantnije)
LeechBlock NG - kad sam u produktivnost modu blokira sajtove
LibRedirect - alternative za annoying sajtove (twitter u nitter, medium u scripe.rip i slicno)
Old Reddit Redirect - automatski redirect za stari dizajn reddita
Reddit Enhancement Suite - milion malih korisnih stvari za reddit
Search by Image - reverse image search (Yandex je tu najjaci)
SingleFile - snimanje stranice u single html (genijalno za arhiviranje)
Temporary Containers - default mode za svaki sajti osim onih na allow list
uBlock Origin - najgenijalni add-on na svetu. Bonus je sto mozes blokirati sekcije sajta koje te iritiraju
Video DownloadHelper - skidanje videa sa sajtova ( traning videa ne onih drugih)
Web Archives - kada stranica ne radi brzo se proveri je li arhivirana negde

  • +1 4
Link to comment

Kod mene:

 

1Password - pamti sve šifre koje koristim, a ima i notes itd

VideoDownloadHelper - bags opisao iznad

uBlock Origin - najbolja stvar na svetu

OneTab - grupiše otvorene tabove tako da se jednim klikom svi odjednom zatvore ili otvore. Idealno kad se radi nešto što zahteva više otvorenih tabova, pa npr. ako pišem jedan ugovor imam otvorene tabove sa propisima, APR, NBS i slično, a kad to stavim po strani i prebacim se na neki drugi posao, mogu da odjednom otvorim drugi set tabova koji mi trebaju za taj drugi posao

Allow Right Click - dozvoljava desni klik tamo gde podrazumevano nije moguć, npr. na sajtu CRHOV

Remove Cookies and Storage on Current Tab - briše cookies za otvorenu stranicu

Search by Image

Ctrl+Tab as Alt+Q - koristim Alt+Q da prebacujem samo između poslednje otvorena dva taba, slično kao Alt+Tab za programe

Awesome Screenshot - dobar add-on za skrinšotove, čuvanje u .pdf-u itd

URL Shortener - skraćivanje dugačkih linkova

Volume Control for Bandcamp Player - BC iz nekog razloga nema volume slajder, pa mora da se instalira poseban add-on za to

 

 

 

Edited by napadaj
  • +1 3
Link to comment
41 minutes ago, napadaj said:

uBlock Origin - najbolja stvar na svetu

+1

 

Pored toga još samo Video DownloadHelper (već pomenut) kao i LastPass (koga će uskoro zameniti Proton Pass - čekam da mi istekne pretplata za tekuću godinu.) Gledam da imam minimum ekstenzija, ali nikad i nigde bez uBlock Origina (plus to instaliram svim 80godišnjim klijentima koje inače satreše malware fejsbuk oglasi.)

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...