Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

opasno se približio momenat objavljivanja firefoxa 3, za neobaveštene evo link za rc1.koristim ga još od kasne beta faze, zaista ima mnogo korisnih poboljšanja, novu lepšu temu, dosta brže učitavanje stranica, naročito ovih zahtevnijih tipa gmail i sl, poboljšan download manager... uostalom, koga interesuje, može da pročita firefox 3 rc1 full review.ekipa iz mozille se organizovala da na dan zvaničnog lansiranja pokuša da obori ginisov svetski rekord u broju kopija 1 softvera downloadovanih u 24 sata. više o tome na ovoj adresi ....jbt , kakav reklamni post, mozilla mi dođe procenat za ovo... :)

Link to comment
... dosta brže učitavanje stranica, naročito ovih zahtevnijih tipa gmail ...
Ne znam otkada si to primetio, ali od nedavno je gmail preradjen da se znatno brze ucitava (bez obzira na browser).
Link to comment
Ne znam otkada si to primetio, ali od nedavno je gmail preradjen da se znatno brze ucitava (bez obzira na browser).
da, to stoji. međutim, mozilla vrlo samouvereno reklamira firefox 3 kao najbrži browser na planeti, uz raznorazne (uvek subjektivne, doduše) ubedljive benchmarking rezultate...
Link to comment
Da li je moguce skinuti FF 3 i zadrzati sve add-ons i ostale dodatke ili moram sve ispocetka..nemam bog zna sta ali ipak...
Trebalo bi da je odgovor "da", ali naravno odgovor je "verovatno".Inace, jedan od bagova u rc verziji je i kad ugasite tab u kome vam je gmail, a nalazite se na drugom tabu. Tih sitnica ima jos malo, pa ako vam je stabilnost vazna, sacekajte zvanicnu verziju koja stize vrlo brzo.
Link to comment
Da li je moguce skinuti FF 3 i zadrzati sve add-ons i ostale dodatke ili moram sve ispocetka..nemam bog zna sta ali ipak...
Da, bez ikakvih problema. Add-ons, plugins, bookmarks... sve ostaje. Ja sam čak deinstalirao Firefox 2, pa tek onda instalirao trojku, mada ni ovo ne mora da se radi. Bitno je samo da je user profil neoštećen i sve će lepo raditi i u trojci. Naravno, neke ekstenzije neće raditi jer još uvek nisu kompatibilne. U ranijim verzijama je raznim hakovima bilo moguće naterati i one nekompatibilne da prorade.Može se desiti da ipak nađeš noviju verziju ekstenzije na sajtu autora iako Firefox ne prijavljuje da postoji novija verzija. Takav slučaj sam ja imao sa ekstenzijom NoSquint. Edited by Conspirator
Link to comment

Malo sam se zezao sa RC jedinicom i ove ekstenzije nisu kompatibilne. 20080602036um9.jpgValjda ce se popraviti situacija kada izadje final. Nego, kada se ocekuje trojka?

Link to comment
Samo da kažem da mi gledanje fotki pomoću PicLens-a predstavlja veliko zadovoljstvo. -_-
Za to treba neka ala od kompjutera, kod mene je to neupotrebljivo (inače mi sve druge aplikacije rade savršeno).
Link to comment
Za to treba neka ala od kompjutera, kod mene je to neupotrebljivo (inače mi sve druge aplikacije rade savršeno).
Ma kakvi! Moja "mašina" na 1.7 i 512 ga radi bez problema. Samo što nisu sve baze fotografija/sajtovi kompatibilni sa ekstenzijom pa negde ne može. U svakom slučaju nije do kompa.
Link to comment

Lepo radi RC1 (u odnosu na Beta verziju koja mi je trajala čitavih 0.5 minuta, toliko je bila ''dobra'')Meni sve ekstenzije koje koristim rade i sad (osim FasterFoxa).- AdblockPlus- WebMail notifier- Screen grab- ImageZoom- Download Statusbar- FlashGot+svi search engines koje sam dodala Bedak-> većina tema još nije kompatibilna sa Trojkom te će moja BlackX theme morati da sačeka malo :(dok ovo otkucah ona apdejtovana i sad radi :D *tj ja sad videh da radi*

Edited by Valkyrie
Link to comment

Curiosity killed the stupid motherf**er... šta mi je trebalo da eksperimentišem. <_< Ovako mi je izgledao FF3glupostcn6.jpgOnda krenuh da se vratim na FF2cvrc, ne možeKao rezultat, "clean install" angry.gif ... bravo.

Link to comment

Da nisi čačnuo onaj mod prikazivanja foruma, znašono ''linearno'', ''granasto'', tako nešto..ne znam, meni u FF3 potpuno normalno izgleda naslovna stranica :unsure:

post-308-1212456597.png

Edited by Valkyrie
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...