Jump to content
IGNORED

Pseudonim


FranziskaKafka

Recommended Posts

Procitah u novinama da Srblji imaju neku novu sapunicu, a da su autori Vida Basara (zna se koja) i neki/neka Baskjero Pjerini (ne znam kako se pise i da li se "pise"). Kazu jos i da je to pseudonim "naseg coveka", a meni smrdi na prevaru, tj. cini mi se da se radi o nekom poznatom autoru (piscu) koga/koju je blam da se zna da pise scenarija za sapunice.Imate li neki hint? Da nije sam Vidin muz glavom i perom? :lol: (Ja tipujem na nekog drugog. <_< )Sta inace mislite o skrivanju iza pseudonima u ovakvoj situaciji (sapunica)? Jes' da se od neceg mora ziveti, ali zasto (i da li) to kriti?

Link to comment
neverovatno, sad i mene zanima ko je. (gospodin otac?)u svakom slucaju, ne razumem sto se krije.
Pa, to je otprilike kao kada bi vrhunski slikar trebalo da potpise dizajn izloga neke piljare na pijaci.
Link to comment

Pa, vrhunski slikar bi birao sta bi potpisivao. :D Umetnici to rade ponekad, ali samo zato da bi nesto prodali zahvaljujuci svom imenu. Prvo odaberu da "lici" i da je odgovarajuci "nivo" (narocito ako je tako lakse ili ako ga "mrzi"). Ali ovde ne prodaje ime, nego se ono zapravo skriva. :) Odn. ne prodajes tudje relativno dobro (a cesto i lose) pod svojim uglednim imenom i zahvaljujuci svom imenu, nego krisom prodajes svoje "otpatke". :lolol:http://imdb.com/name/nm2797812/#writerPominje se i "Zabranjeni bez zabrane", a tamo ima i "tate". :rolleyes: Ali se kaze da je OVAJ bio editor... Pa se onda malo progugla, je l'... Pa se vidi ko je bio editor u tom filmu, pa sta kaze imdb o njemu (ovo poslednje se bas i ne poklapa)...

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Pa, to je otprilike kao kada bi vrhunski slikar trebalo da potpise dizajn izloga neke piljare na pijaci.
a ako vrhunski dizajnira piljaru? uchem je onda problem :unsure:(mada, ja i tako ne razumem te odnose :P)
Link to comment
a ako vrhunski dizajnira piljaru? uchem je onda problem :unsure:
... i to je opcija - ali nije samo do slikara, nego je i do piljara. Zato je ovo sapunica, zato sto se piljar pita:)edit: odnosno: u pitanju je (verovatno) samo tezga. Edited by CowBoy
Link to comment

Samo ti zezaj, Kvizmastere. Kao da je tu najbitnije o kome je rec. :rolleyes:Cini mi se da je ipak rec o nekom manje poznatom autoru koji je resio da dize prasinu bas zato sto je ocekivao da ce ljudi pomisliti da se iza pseudonima krije neko poznato ime. :D A mozda se i neko poznat zeznuo i stavio egzotican pseudonim, umesto da gradi paralelnu i verovatno isplativiju karijeru na svojim "otpacima" pod nekim "obicnijim" imenom tipa Melita / Mileta Sofronijevic. :lol:(Ostale varijante su moguce, ali su manje verovatne...)

Link to comment
  • 2 months later...

Tražili ste, eto vam ga:Baskjera Pjerin je ime i prezime moga dede po majci. Kada sam krenuo sa serijom "Ljubav i mržnja" svi su u pseudonimu prepoznavali moje skrivanje od nečega što je u ovoj sredini omraženo, a zove se "sapunska televizijska serija". Podsetio sam ih da sam kao Baskjera Pjerin pisao i dokumentarnu seriju "Zabranjeni bez zabrane" i dokumentarne filmove o Kosovu "Zašto sam ostao, te seriju "Nikad izvini", kaže poznati filmski i televizijski radnik, montažer, scenarista, reditelj Petar Jakonić. ("Politikin" dodatak "TV Revija", danas, nema na internetu, ako neko ima, neka skenira intervju za zainteresovane)Razočarani? :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...