Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

Meni lično onaj USO i ono finale protiv Rafe znači više nego 163 Dejvisova Kupa. Ima ljudi koji to ne razumeju...
Ko ih šiša... Dejvis kup ove godine je bio samo bonus, zna se šta je bitno u ovom sportu. Federer je igrao DC samo dok nije krenuo da gomila slamove, posle toga je igrao tek kad mu zatreba norma za OI, kao ove godine i niko se nije puno uzbuđivao zbog toga :)
Link to comment
Meni lično onaj USO i ono finale protiv Rafe znači više nego 163 Dejvisova Kupa.
ovo svakako.uzeli smo taj jedan Davis Cup, sto se mene tice NJole je svoje time napravio. i Ziki. njih dvojica su ipak igraci koji se daleko vise trose na turnirima i ciji uspeh van reprezentacije je nesto na sta se trebaju koncentrisati.mozda ovo zvuci kao hate ka Dzanku i Viktoru, ali Dzanko je igrac bez ATP titule, ovo cetvrtfinale US Opena mu je najveci uspeh u karijeri, a pre toga je imao dva 4 kola na Wimbledoneu i to je to. Viktor ove godine ima 4 kolo RG i onaj nesretni poraz od depresivnog trckarala, i to je to. najveci uspeh su mu verovatno one silne manekenke sto je karao :D na mastersima DZanko ima 1 QF i 1SF, Viktor 1QF... da se razumemo, to sto su njih dvojica napravili su senzacionalni rezultati. nimalo ne pokusavam da nipodastavam sta su uradili, nikako. samo poredeci ih sa NJoletom i Zikijem, jasno je da su njih dvojica ti kojima je DC doneo daleko vise nego NJoletu i Zikiju jer verovatno nikada vise nece prici necemu tako velikom. sto, ponavljam, ne znaci da nisu fenomenalni teniseri.NJole i Ziki treba da se koncentrisu na GS i OI u Londonu sledece godine, sve ostalo je manje bitno. jer NJole je igrac kojem je mesto u istoriji rezervisano. da li ce doci do njega, zavisece itekako i od zdravlja, jer da bi usao u istoriju on mora uzeti jos 3-4 GS i ako bi sve to zacinio sa jos jednom medaljom na OI(necu da budem greedy i vicem zlato mada se nadam istom :D), tek to ce ga definisati kao jednog od najvecih :) ako to ne uradi, moze da uzme jos 10 DC, nece se pamtiti vise od Couriera ili Hewitta...
Link to comment
ovo svakako.uzeli smo taj jedan Davis Cup, sto se mene tice NJole je svoje time napravio. i Ziki. njih dvojica su ipak igraci koji se daleko vise trose na turnirima i ciji uspeh van reprezentacije je nesto na sta se trebaju koncentrisati.mozda ovo zvuci kao hate ka Dzanku i Viktoru, ali Dzanko je igrac bez ATP titule, ovo cetvrtfinale US Opena mu je najveci uspeh u karijeri, a pre toga je imao dva 4 kola na Wimbledoneu i to je to. Viktor ove godine ima 4 kolo RG i onaj nesretni poraz od depresivnog trckarala, i to je to. najveci uspeh su mu verovatno one silne manekenke sto je karao :D na mastersima DZanko ima 1 QF i 1SF, Viktor 1QF... da se razumemo, to sto su njih dvojica napravili su senzacionalni rezultati. nimalo ne pokusavam da nipodastavam sta su uradili, nikako. samo poredeci ih sa NJoletom i Zikijem, jasno je da su njih dvojica ti kojima je DC doneo daleko vise nego NJoletu i Zikiju jer verovatno nikada vise nece prici necemu tako velikom. sto, ponavljam, ne znaci da nisu fenomenalni teniseri.NJole i Ziki treba da se koncentrisu na GS i OI u Londonu sledece godine, sve ostalo je manje bitno. jer NJole je igrac kojem je mesto u istoriji rezervisano. da li ce doci do njega, zavisece itekako i od zdravlja, jer da bi usao u istoriju on mora uzeti jos 3-4 GS i ako bi sve to zacinio sa jos jednom medaljom na OI(necu da budem greedy i vicem zlato mada se nadam istom :D), tek to ce ga definisati kao jednog od najvecih :) ako to ne uradi, moze da uzme jos 10 DC, nece se pamtiti vise od Couriera ili Hewitta...
Koji je smisao ovog posta? Da opravdas to sto je Novak predao ili da mu zameris sto nije pustio Janka i Viktora da pomeraju lestvice vlastitih dostignuca? Mislim, ok. Sam Novak, a vecina se ce sasvim sigurno sloziti, tvrdi da je on imao vece sanse sa svojih 60% nego li Viktor sa svojih 100%, ali to je prilicno nategnuta teza, narocito s'obzirom na to da je Djokovic tih 60% jedva rasporedio na set i po.U sustini, meni je izgledalo kao da je Novak dao maksimum na pocetku drugog seta, nadajuci se da ce mu kakav-takav rezultatski stimulans ubrizgati dovoljno snage da bude konkurentan u nastavku meca. Nije uspeo jer Del Potro nije bas igrac koji se pobedjuje bez ozbiljnog napora. Ne treba od toga praviti dramu. Ako se vec pravi, veca je ona da smo izgubili DK bez borbe, nego to sto Novak eventualno sutra nece moci da trenira.
Link to comment

Upravo sad razgovaram sa drugaricom koja se bavi sportskom medicinom. Povreda međurebarnog mišića, a to je ono što je rečeno da se desilo NOvaku, je po njenim rečima izuzetno bolna i neugodna ali u suštini bezopasna jer ne ostavlja posledice, desetak dana mirovanja i to je to. Kaže mi da su ljudi pričali da je bol kao od uboda nožem...

Link to comment
Koji je smisao ovog posta? Da opravdas to sto je Novak predao ili da mu zameris sto nije pustio Janka i Viktora da pomeraju lestvice vlastitih dostignuca? Mislim, ok. Sam Novak, a vecina se ce sasvim sigurno sloziti, tvrdi da je on imao vece sanse sa svojih 60% nego li Viktor sa svojih 100%, ali to je prilicno nategnuta teza, narocito s'obzirom na to da je Djokovic tih 60% jedva rasporedio na set i po.U sustini, meni je izgledalo kao da je Novak dao maksimum na pocetku drugog seta, nadajuci se da ce mu kakav-takav rezultatski stimulans ubrizgati dovoljno snage da bude konkurentan u nastavku meca. Nije uspeo jer Del Potro nije bas igrac koji se pobedjuje bez ozbiljnog napora. Ne treba od toga praviti dramu. Ako se vec pravi, veca je ona da smo izgubili DK bez borbe, nego to sto Novak eventualno sutra nece moci da trenira.
smisao je da javnost ne treba da opterecuje NJoleta sa glupavim DC. kada je covek uzeo USO, onaj retardirani patuljak ga vec na terenu, ni 10 minuta nakon pobede, pita sta ocekuje na DC... jeste da je u pitanju samo jedan lik, uz to kompletno retardiran i u tenis se razume ko Mara u kriv kurac, ali ni ostali novinari nisu daleko... a i poprilican broj navijaca
Link to comment
. Viktor ove godine ima 4 kolo RG i onaj nesretni čoukerski, viktorovski poraz od depresivnog trckarala, i to je to. najveci uspeh su mu verovatno one silne manekenke sto je karao :D na mastersima DZanko ima 1 QF i 1SF, Viktor 1QF...
Ako kara i svršava kao što privodi dobivene mečeve kraju, onda je to +1 razlog što žalim te manekenke, pored svih onih dijeta i mučenja još i ova nesreća da te zadesi, taman kad hoćeš malo da se relaksiraš, kad ono Viktor...
Link to comment

Ma posle 2-0 prvog dana sam bio u fazonu pisi propalo...Ne moze se igrati DK tako sto se strategija svodi sa Nole uzme 2 singla i onda da Ziki sa nekim od Troickog ili Tipse pokusa da uzme 3. poen. Mislim, moze to protiv slabijih ekipa ali ne moze protiv vrhunskih u polufinalu i finalu. Nismo mi prosle godine osvojili DK samo na Djokoviceve singl meceve i Zikijevo umece u dublu, nego zato sto je Tipsarevic uzeo 2 singla protiv Ceha u 1/2 finalu i sto je Troicki odradio svoje u onom fenomenalnom 5. mecu finala. Timsko je to takmicenje gde je potrebno da sva 4 (ili bar 3) tenisera u timu odrade svoje a ne da se oslanjamo samo na 2. Da ne pricamo o tome da nam je jedini pravi dubl igrac Zimonjic i da u reprezentaciji on igra sa igracima koji to nisu, a o tome da to nisu njegovi partneri na turnirima i da ne govorimo.Meni je ovde najvise zao Djokovica jer mu je sigurno cela stvar tesko pala.Ali i da je uspeo da dobije Delpa, mislim da bi svejedno izgubili 3-2 na kraju. Troicki nesto nije u formi, a Tipsa nije navikao da igra 1/4 GS i odma posle da ima odma ozbiljan mec...Samo da pozdravim jedanput genijalce koji prave ATP kalendar i postavljaju polufinale DK nedelju dana posle USO...sta je sledece, oce li se igrati 2 GSa za redom mozda? Debili...

Link to comment
Samo da pozdravim jedanput genijalce koji prave ATP kalendar i postavljaju polufinale DK nedelju dana posle USO...sta je sledece, oce li se igrati 2 GSa za redom mozda? Debili...
nije ATP kriv. 1 2 firma: ITF.
Link to comment

Ne znam ko je tacno kriv, rekao sam "genijalci koji pravi ATP kalendar" a DK (znam da ga organizuje ITF) je deo ATP kalendara. U nedelji kada se igra DK ne igra se nista drugo od ATP turnira (ni ATP 250, ni ATP 500, a kamoli nesto ozbiljnije). Dakle sve se to uskladjuje.Ako pogledamo ATP kalendar za septembar, u prvoj nedelji je DK, a drugoj dva ATP 250 turnira (Mec i Bukurest), pa u trecoj opet 2 ATP 250 turnira (Bankok i Kuala Lumpur). Zasto nije onda DK mogao da se igra sledece nedelje, a ove nedelje da se igraju Mec i Bukurest?Isto kao 1/4 finale DK - odma posle Vimbldona, a onda posle toga se 3 nedelje igraju raznorazni turnircici i samo jedan ATP 500.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...