Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

2 minutes ago, Jumanji said:

Pa odigrace, ima vremena, ako se i tu nije nesto promenilo hmmm

 

 

Ako ne bude igrao ovo finale, što mislim da neće, ima još jednu priliku sledeće godine u ovo vrijeme i to je to.

Link to comment

ma igrace, ipak je to sansa da se izludira i proveseli (siroke narodne mase). ne verujem da ce biti neke prilike da odigra neke jake meceve, osim ako se ne dogura bas do kraja. Mislim da ce i Federeru biti zao sto Svica izgleda ne ide.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ako kojim cudom udjemo u polufinale u novembru u Madridu onda ne igramo nista do novembra 2020. i sledeceg finalnog turnira. Zadnje dve od 18 ispadaju a ovi od 5. do 16. mesta igraju baraz kao ovaj sad sledeceg februara. Inace kalendar zavrsnog turnira je lud... u 4 dana igraju 6 grupa po 3 tima (ne razumem kako ce stici, igraju se i dublovi...a u jednoj istoj dvorani sve), 6 pobednika grupa i dva najbolja druga idu dalje, a onda dan za danom cetvrtfinala, polufinala i finale.

Link to comment

e to, nece biti kvalifikacija za polufinaliste... znaci ako ne dodje Nole onda rizikuje kvotu za OI? Moze dobiti WC?

Verovatno ce se igrati 2 singla i dubl

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ali pazi...znaci u 4 dana grupne faze treba da se odigra 18 susreta reprezentacija, po 3 u svakoj od 6 grupa, u istoj hali. Meni deluje nemoguce, makar igrali i samo dva singla i dubl. Nema nista detaljnije na sajtu DC...

Link to comment
15 hours ago, renne said:

Jebo ih format

 

Evo ga. 1 dan i opet onelineri. Kako te ne mrzi toliko supljo da pises. Bez ijednog jedinog argumenta.

 

I tako mesecima i godinama.. odmori bar malo. Olakšaj sebi pre svega. Mi ćemo izdržati svakako.

Link to comment
15 hours ago, W.F.C. said:

Ali pazi...znaci u 4 dana grupne faze treba da se odigra 18 susreta reprezentacija, po 3 u svakoj od 6 grupa, u istoj hali. Meni deluje nemoguce, makar igrali i samo dva singla i dubl. Nema nista detaljnije na sajtu DC...

 

Mozda bude 1 hala a više terena. Po ovome sto pišeš je 13.5 mečeva dnevno. Znači mora na više terena.

Link to comment
On 1.2.2019. at 16:04, Jeremija said:

Pošto neko pominje igranje u tri seta, samo da kažem da sam osamdesetih trenirao u Partizanu i igrao po suncu ceo dan, a reket je bio velik i drven (jer za bolje nisam imao), ne vidim da mi nešto fali, niti da me to čini nekim ekspertom po ovom pitanju.

 

Uz sve razumevanje koje imam za igrače, stari format je ipak klasika, a ovo je nešto drugo, nešto što mene lično puno ne zanima (sem kad igraju naši), a od komercijalnog uspeha zavisi koliko će zaživeti. Možda bi bilo srećnije da su promenuli ime, ali onda sigurno ne bi privukli (ni inicijalne) investitore.

 

 

 

Ne odgovorih na ovo.. hvala na podeli iskustva :)

 

Ja nisam nikad trenirao tenis, al sam kroz nekoliko perioda zivota igrao često rekreativno.. I samo sam jednom igrao mec na 3 seta. Srećom, izgubio sam četvrti set i nije došlo do petog :)

 

Pamtim da sam jedva ubacivao servis na kraji. A nisam neko ko je bio bez kondicije (ali nisam bio ni na top nivou)

 

I sećam se priče sa drugarom posle toga. Shvatili smo posle tog jednog meča kolika je razlika igrati na 2 i 3 dobijena. Maltene drugi sport. Jer fizička snaga postaje jako bitna. A bez nje nema preciznih udaraca.

 

Poenta je da nema nikakvih razloga da se DC mecevi igraju u 5 setova. Bespotrebno mučenje igrača. A navijače da ne pominjem. Da se oni pitaju igralo bi se na 1 dobijen set.

Link to comment
15 minutes ago, Timmy said:

 

Ne odgovorih na ovo.. hvala na podeli iskustva :)

 

Ja nisam nikad trenirao tenis, al sam kroz nekoliko perioda zivota igrao često rekreativno.. I samo sam jednom igrao mec na 3 seta. Srećom, izgubio sam četvrti set i nije došlo do petog :)

 

Pamtim da sam jedva ubacivao servis na kraji. A nisam neko ko je bio bez kondicije (ali nisam bio ni na top nivou)

 

I sećam se priče sa drugarom posle toga. Shvatili smo posle tog jednog meča kolika je razlika igrati na 2 i 3 dobijena. Maltene drugi sport. Jer fizička snaga postaje jako bitna. A bez nje nema preciznih udaraca.

 

Poenta je da nema nikakvih razloga da se DC mecevi igraju u 5 setova. Bespotrebno mučenje igrača. A navijače da ne pominjem. Da se oni pitaju igralo bi se na 1 dobijen set.

 

 

Dobro si ovo rekao za preciznost, jednom kad se stvarno umoriš, više je nema. :lolol:

 

Da ti kažem, razumem igrače, i njihove razloge zašto su za promenu, ali sa druge strane, ja sam navikao na takav vid takmičenja, znači 3 dana, tri seta, jednostavno navika. Bilo je inače, baš kad sam trenirao , negde 1985. jedno prelepo domaće izdanje nekog teniskog časopisa skroz posvećeno samo Dejvis Kupu, onako baš luksuzno štampano, bukvalno čitav istorijat, sad mi je žao što nisam sačuvao, ako neko sa foruma slučajno naidje (ili kojim slučajem ima), obavezno da skenira. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...