Jump to content
IGNORED

Kreativni forumasi?


FranziskaKafka

Recommended Posts

nick cave je rađen po slici antona corbajina,mislim to je valjda omot od albuma the boatman call. sve su to nečije slike,ko je su se radile u ps ili ručno.mada imam seriju svojih slika,ja sam slikao ljude,pa na osnovu svojih slika radio stencile.davno sam slušao na radiju neke pametne ljude koji se pričali o pop-artu; te je jedan gospodin prozborio kako se on gnuša popart-a,jer je to recikliranje nečeg što već postoji. (ne znam što sam se sada toga setio). :lol: elem što pitaš?

Link to comment
  • 1 month later...
igrbovy63d3jvdctzpg5_thumb.jpg ylcz79i2bnfo4fnrfcs_thumb.jpg 256y8vn0obm9f3x5ox9k_thumb.jpg j5olflhuagb8eip5aj91_thumb.jpg
Kako je lepo!Čestitam svim PPP dekupažistima, moram i ja bar pokušati nešto da napravim. Taman mi se ofucala kutija za naočare.Samo, ne znam odakle da počnem. Usput sam svraćala i u knjižare- papirnice, niko nije ni čuo za ovu tehniku, niti da ima poseban lepak za to.
Link to comment
Kako je lepo!Čestitam svim PPP dekupažistima, moram i ja bar pokušati nešto da napravim. Taman mi se ofucala kutija za naočare.Samo, ne znam odakle da počnem. Usput sam svraćala i u knjižare- papirnice, niko nije ni čuo za ovu tehniku, niti da ima poseban lepak za to.
ne treba ti lepak samo ti treba 1 blago umućeno belance i suva četkica..radi 100% ...ja probala iz zezanja,zalepila tako nekoliko cvetova na ormaru...samo odvojiš taj jedan sloj salveta na kom je print i umočiš četkicu u belance i mažeš od sredine,taj sloj salveta je toliko tanak da odmah upija belance i instatntli se lepi,posle samo nečim prelakiraš kontam da može i lakom za nokte ako je manja površina..i gotovo :)
Link to comment

Hvala hvala, to je bio tek pocetak, u medjuvremenu sam napredovala prilicno a i nasa PPP kolezinica Vin sto smo demonstrirale na jajometriji :D kad smo se malo puvale nasim dekupaz isaranim uskrsnjim jajimaRado cu ti pomoci prakticnim savetima i primerima kad se odlucis. Za pocetak ne mora da se uzima nista od profesionalnih materijala ( ja i sad koristim zamene za dekupaz lepkove i lakove u vidu drvofiks lepka , istina malo kvalitetnijeg i lakova iz farbara , opet, posle pocetnickih najjeftinijih sad koristim samo akrilne jer su bolji u svakom pogledu. Cetkice se kupuju isto jeftinije za pocetak , kod kineza, akrilnih boja ima jeftinijih povoljno u knjizari rasko u narodnog fronta, za vezbanje dobre su i jeftine tempere, jedino je bitno da bela bude dobra. Salveta na komad ima u 2 spec hobi radnje u Bgu , u Hilandarskoj u Modelini gde su 32 do 35 dinara komad sto je najskuplja , u hobi artu na Tosinom bunaru gde su povoljnije , u Makedonskoj u knjizari gde su najeftinije ali sa slabijim izborom, kolko tek tetke raspakuju . I u 2 izuzetne hobi radnje u Subotici i Zrenjaninu odakle se moze naruciti preko interneta. Bilo sta drveno za probu za ucenje, drvena dascica za seckanje najlaksa, drvenih kutija neobojenih bilo je nekad kod brace Kineza na tonu a sad skoro da i nema Ja sam bas sve naucila preko neta( istina imala sam puno materijala, boja, cetkica i sl iz ranijeg bavljenja raznim slikarskim tehnikama), menjla iskustvo sa Vin i mislim da smo savladale svu tehniku a ponesto i unapredile :D . Imam gomlu linkova sa raznoraznim tutorialima koje sam koristila i rado cu ti sve proslediti a ako i kad resis da probas, neko popodne ili vece moze i prakticna vezba uzivo:), ionako povremeno pretvorim kuhinju u prirucnu radionicu o cemu svedoci pola prosute ljubicaste tegle sa bojom koja se cedila niz zid :isuse:Tako, pitaj sta god il s ejavi na ppp da ne zamaramo nezainteresovane :D

Link to comment
drvenih kutija neobojenih bilo je nekad kod brace Kineza na tonu a sad skoro da i nema
stari objekat, sprat, sad dal levi ili desni kraj, to ne znam, da su na livadi umela bih, ali nemam orijentaciju na spratu (:isuse:). kutija ko drva!takodje, boje i alati, akril, razne stvari, mala galerijica na trgu kod sata u munzeu. ali ne znam sta ima.takodje, drvene stvari a jeftine, istina neujednachena ponuda, kako kad, 'bashta' u ugrinovachkoj u zemunu (83/45 pre stadiona), radnja mog zivota (drvene stvarchice, korpe i dekoracije). Edited by thermal bug
Link to comment

Bubo fala, ti da pišeš priručnik - gde je šta u Zemunu :D Baštu u Ugrinovačkoj ne znam i biće overena koliko u ponedeljak popodne. Kinesku radnju na spratu dobro znam , gospoja vlasnica se zove Sui :) Osiromašio im je repertoar načisto a poskupeli su još gore jer valjda vide da ima ženskog sveta koji voli da šara- kutija jedna koju bi ja htela 1000 dinara aman zaman ojha. Plus su podigli kvotu šta smatraju kupovinom na veliko, nekad bilo 5 komada nečega , sad je 10 . U kom slučaju snize cenu proizvoljno nekad i na pola. Tako da planiram da kupujem po principu grupne kupovine :)

stari objekat, sprat, sad dal levi ili desni kraj, to ne znam, da su na livadi umela bih, ali nemam orijentaciju na spratu (:isuse:). kutija ko drva!takodje, boje i alati, akril, razne stvari, mala galerijica na trgu kod sata u munzeu. ali ne znam sta ima.takodje, drvene stvari a jeftine, istina neujednachena ponuda, kako kad, 'bashta' u ugrinovachkoj u zemunu (83/45 pre stadiona), radnja mog zivota (drvene stvarchice, korpe i dekoracije).
Link to comment

Uz pomoć dekupaža postala sam i ja umjetnik!Prvi rad sam malo nerovzno tj. brzo radila, da vidim hoće li me uopšte. Ljutko je dala odličan savet- podloga mora da bude bela da bi rad uspeo,tamnije podloge "pojedu" crtež na salveti.Za početak sam zadovoljna, ovo sam uradila uz pomoć štapa i kanapa, a salvete kupila u Liliju, Palomine, nije nešto ali nedelja je i nisam imala izbora. Akrilnu belu u spreju kupila sam u farbari, a umesto lepka radilo je belance. Videćemo koliko će biti trajno. Uskoro krećem da se se snabdevam ozbiljnijim materijalom. Usput, tek sam danas uočila da mi je drvena kutija za šešire oslikana ovom tehnikom.6p9p3c.jpg

Edited by halloween
Link to comment

Velkam u hobi tim , hoce te :) Odlicno ispalo!Sad u nabavku za dalje, spremi novcanik :D

Uz pomoć dekupaža postala sam i ja umjetnik!Prvi rad sam malo nerovzno tj. brzo radila, da vidim hoće li me uopšte. Ljutko je dala odličan savet- podloga mora da bude bela da bi rad uspeo,tamnije podloge "pojedu" crtež na salveti.Za početak sam zadovoljna, ovo sam uradila uz pomoć štapa i kanapa, a salvete kupila u Liliju, Palomine, nije nešto ali nedelja je i nisam imala izbora. Akrilnu belu u spreju kupila sam u farbari, a umesto lepka radilo je belance. Videćemo koliko će biti trajno. Uskoro krećem da se se snabdevam ozbiljnijim materijalom. Usput, tek sam danas uočila da mi je drvena kutija za šešire oslikana ovom tehnikom.]
Link to comment
  • 1 month later...

Pošto su Snupi i družina promenili vlasnika evo da ih malo dam i medj svet :lala:Nastali zajedničkom idejom jednog ljubitelja kere rase bigl i mene :) qmpyn0lyl0iqm2ul1uko.jpghxme72a8wc4xphfxiv5.jpg

Link to comment
Pošto su Snupi i družina promenili vlasnika evo da ih malo dam i medj svet :lala:Nastali zajedničkom idejom jednog ljubitelja kere rase bigl i mene :) ...
ljubomorna sam, znash? <_<shustikla ubiva, as well :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...