Jump to content
IGNORED

Navuceni na P


Viloticka

Recommended Posts

Da li i vasi gosti kad dodju iz Srbije kod vas u belom svetu na mesec - dva - pet pre ili kasnije pocnu da traze novine za citanje? Pa se onda razmilite po gradu da vidite gde se kupuju srpske novine ili im (kradom, na poslu) stampate one sa Interneta?Nije li to nacionalna gudra - kako cu da zivim mesec - dva - pet po Kanadama, Australijama, a da ne znam kome se Velja naxebao majke u mom odsustvu?Mi vodili po Syd, dusu ispustili, Opera, Tower, okolish, Canberra, Gold Coast, trte-mrte, al nista ih tako ne razveseli kao najnovija politicka zavrzlama u domovini.Ja gledam i pitam se ko je ovde lud. Neki od njih ne znaju kako se mikrotalasna (to cudo tehnike, inace bespotrebna novotarija) ukljucuje ali su osnove browsovanja savladali dok si rekao keks, e da se ne ceka dok dodjem s posla pa jos ako zaboravim da odstamam novine... A nije cudo, zasto bi bilo cudo. Koliki je % emisija na 150 SER kanala koje se bave politikom (intervjui, paneli, insajderi) a koji % se bavi ostalim aspektima zivota?

Link to comment

Mama jok! Samo gleda sport i crtane filmove, a to radi i kod kuce. Tata koji inace cita sve novine ovog sveta i prati sve sto se desava o?ladi kad dodje. Nista! Taman se fino oporavi i zarumeni onako zdravo. Posle, cujem, kad se vrati kuci opet sve po starom. Sestra zainteresovana samo za landaranje i shopping.

Link to comment

Dobro, ovi mladji jos nekako se i snadju bRez politike. Mlados - ludos, sta ces.Nego, kako cale idrzi bez Politike? Koliko dugo ostane? (mozda je u tome gvinta)

Link to comment
Dobro, ovi mladji jos nekako se i snadju bRez politike. Mlados - ludos, sta ces.Nego, kako cale idrzi bez Politike? Koliko dugo ostane? (mozda je u tome gvinta)
Nemam pojma kako izdrzi ali covek se transformise. A inace je stvarno freak za stampu i tv. Jednom je ostao skoro tri meseca. Bilo leto a ja tada zivela sama. Iznajmio auto (bez toga ne moze) da moze da se vozika okolo po stovaristima i onim radnjama sto prodaju alat i srafove :) Pa kad nabavi neku novu testericu a on sav srecan. Kuvao mi svaki dan, prekopao celu bastu, ofarbao stolariju, napravio mi cak i policu za knjige po meri :) Pomagao cak i komsinicama, bile mi u komsiluku neke bakice sto su zivele same. Nista se ne razumeju a uzivaju, samo se smeju. A lepo se videlo kako je covek dosao usukan iz onog stresnog zivota pa se lepo zarumeneo i uravnotezio. Nije mi nijednom pomenuo stampu. Mama mi se veoma zahvalila kad sam joj ga vratila nazad. Ali posle on sve po starom ...
Link to comment
aiiiiiii, tako kazi. farbo police i kupovo eksere.sto mi to nesto poznato... :wub:
Imas i ti nekog takvog radisu? Mene ovaj moj opremio sa alatom kao da sam domarka :lol:
Link to comment
aiiiiiii, tako kazi. farbo police i kupovo eksere.sto mi to nesto poznato... :wub:
Да знаш... тај сам. Није да уштрцавам штампарску боју право у вене - Слоба ме одвикао од новина, хвала му на томе, новине се боље читају преко мреже, бар не морам да прескачем спортске стране - напросто ни не свратим до њих и готово.Али алат и мајсторисање, песма cool.gif . Сад ће четири године откако смо купили овај крш од куће и довели га у ред - заменили смо практично све осим зидова, подова, таваница и прозора. Сад ме сврби пуна шупа алата... кад направимо нову шупу, шта ћемо онда? Можда да купимо још једну кућу, па удри ;).
Link to comment

Ja kad odem, zatvorim i oci i usi za stvari iz domovine. I grub sam prema onima koji me zapitkuju, a narocito ako kazu da je jedan Sloba. Pozelim da izvrsim genocid nad sopstvenim narodom i oteram nas u tri lepe, kad samo o politici brinemo.

Link to comment

To, TOOO, Glorki :)Meni u daku isto to dodje. P je nacionalna gudra, keve mi.A znas kakve su srpske novine u Syd? Reci jedne nema o Australiji. Zbog cega ja u sred Syd treba da se informisem kako je stradala baba podno Mrke Planine u Zablatama kod Krmace od pijanog komsije? I tako niz drugih korisnih informacija. A tek sto ima sisa... U delu o estradi... O estradi naravno uvek ima vesti koliko volis, te slika sa izbacenim sisama.Rec jednu o Australiji/Syney nemaju.Ja razmisljam pa to mora da je taj profil ljudi koji vole da citaju novine ko da su u sred Srbije. Na srpskom, cirilica, samo o Srbiji, izborima, politici, estradi, mrtvim babama. Kurs dinara, prognoza vremena, ma sve po PSu.A samo da se neko setio da na nasem jeziku krene ljudima da objasnjava o zemlji gde su sa svog Marsa pali, pola strane u svakom sledecem broju, ko feljton da izlazi. Koji bi to impact imalo za 2-3-5 godina... Al jebe se njima za impact, vazno da ih sve drze u getu i da ljudi citaju nase vesti, nasu politiku, nase babe.Obaska sto su tekstovi teska resava sa Interneta. E sad zamisli koje su to novine koje stampaju Internet - znaci Inernet sa jedno 4-5 dana zakasnjenja.Al gutaju, vole nasi, nase novine, iiiiiiiiiih. Referenca za sve moguce politicke i ine razgovore.

Link to comment

Kakve crne novine, ja sam lepo moje utrenirao na internet. Namestio im komp sa hi-speed internetom u sobu, stavio Politiku, Danas, B92, i slicne sajtove u Favorites, naucio ih da googlaju, da traze clipove na youtube, ma sve, tako da me uopste ne smaraju kad ih uhvati 1 nostalgija.

Link to comment
A znas kakve su srpske novine u Syd? Reci jedne nema o Australiji. Zbog cega ja u sred Syd treba da se informisem kako je stradala baba podno Mrke Planine u Zablatama kod Krmace od pijanog komsije? I tako niz drugih korisnih informacija. A tek sto ima sisa... U delu o estradi... O estradi naravno uvek ima vesti koliko volis, te slika sa izbacenim sisama.Rec jednu o Australiji/Syney nemaju.
A koje to "srpske novine u Syd" ti citash (ili si videla na 'trafici')??? Cisto da znam - da nabavim sebi jedne (makar zbog dela sa estradom). :Hail: Ove sto moji citaju (a prelistam) nemaju "deo o estradi"...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...